Temat: Sieczkarnia Mengele

Zamierzam kupić do Forsza cudo zwane Mengele SH-20 lub SH-25
wie ktoś coś o tym ?normalnie tnie się z boku ale można ja odwrócić i jadać tyłem obcina się pole na około,
w zeszłym roku ciąłem sobie 6 ha, na zestaw taki jak czterdziesto letnia c355 i jedno rzędowa mengela to za dużo, muszę ciąć tydzień ale to jucz za dużo, było by dobrze gdyby nie ręczne przecinanie się przez pole, jedyne co muszę zrobić to uruchomić 1000 obr. przy Forszu

2

Odp: Sieczkarnia Mengele

nie lepiej e281?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

3

Odp: Sieczkarnia Mengele

ile muszę dać za taka, za 10 takiej nie kupie, a tu za 6 mam w dobrym stanie, pewnie był by to dobry pomysł ale zawsze czegoś się człowiek boi a po Fortschrittach w okolicy nikt nie ma dobrych wspomnień, a w samojezdną za 10 czy 15 trzeba by coś zawsze włożyć

4

Odp: Sieczkarnia Mengele

E-281 kupisz za 10 tys z kompletem hederow,wlożysz w nią ze 2 tys i jest igla,przy hodowli bydła maszyna niezastąpiona,zrobisz kiszonkie gps,tawy ,kukurydzy,no i plus tego jest taki ze to maszyna samojezdna i 6 ha kukurydzy zrobisz w jeden dzień.

5

Odp: Sieczkarnia Mengele

Wszystkie jakie były w okolicy gubiły kolby,nie wiem dlaczego, a jak jest z wyrzutem? na filmikach widać jakby nierówno podawała masę, bo coś wypadnie z rury, chwila i znowu coś wyleci smile no i na co jej te motowidło bo nie rozumiem, i czy na małych kolkach nie zakopuje się szybciej, z jaka prędkością można pracować w porządnej kukurydzy bo inne kiszonki robię samozbierająca, jakie ma spalanie, i jak jest z komfortem pracy big_smile

6

Odp: Sieczkarnia Mengele

Jeśli mocno gubi kolby to albo motowidło jest ustawione za nisko lub nie ma blachy miedzy hederem a wałkami sieczkarni,z wyrzutem nie ma problemu jesli wszystko jest ustawione jak byc powinno,co do nierównego wypadania śieczki to w kukurydzy kosząc na wolnym posówie idze równo,jeśli nie podoba ci sie motowidło są też hedery dziobowe lub kempery,jeśli masz dużo mokrego terenu zakładasz koła blizniacze,znajomy ma zalożone nie te cienkie tylko takie same jak te napędowe i w mokrym terenie ciągnik 4x4 90km z przycepa załadowana do połowy nie dawał sobie rady a sieczkarnia smigała aż miło,predkość dobierasz taką żeby silnik miał co robic,spalanie w kukurydzy powyzej 20 l na godzine,komfort jesli kabina ma oryginalne wyciszenie kabiny to można przez telefon rozmawiać,co prawda nie tak jak w samochodzie ale można sie dogadać.

7 Ostatnio edytowany przez Scorpion (2010-11-07 16:39:49)

Odp: Sieczkarnia Mengele

a sieczka z kukurydzy jaka jest? nie jest za długa? no i czy ziaren nie zostawia, nie maja być wszystkie roztarte ale żeby chociaż każde ziarnko było naruszone
był bym szczęśliwy gdyby ktoś dodał zdjęcie kiszonki po takiej sieczkarni smile
postaram się dodać zdjęcie zeszłorocznej kiszonki po mojej Mengele MB 280

8

Odp: Sieczkarnia Mengele

u mnie spalanie w dobrej kukurydzy to 32,5l na ha, w kabinie mam zero wygłuszenia i po dniu pracy nawet we śnie słyszę sieczkarnie;) przy 12 nożach i najmniejszym posówie teoretyczna długość sieczki 3,3mm rzeczywiście wychodzi 5mm ja mam te cienkie noże podejrzewam że mając te gruba można zejść poniżej 5mm, wyrzut to kwestia ustawień, gubienie kolb to też dziwna sprawa zdaża się ale to nie regóła, jakośc sieczki hmm nie jest idealna nie u mnie, w kale bydlęcym jest kukurydza, sądzę że można dopracować ten temat. ja bym wybrał E281, 3 hedery, sianokiszonka odpada jak masz przyczepę to jest chyba lepsze ale zostaje żyto i kukurydza robię z tego kiszonki i nie wyobrażam sobie braku sieczkarni ile kosztuje usługa to szkoda gadać. Dałem za moją 10 tys z trzema głowami włożyłem ok 2 tysiące przez te lata.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

9

Odp: Sieczkarnia Mengele

właśnie o jakość kukurydzy mi chodzi,w okolicy kto miał ten zamienił Fortschritty na coś innego,

10

Odp: Sieczkarnia Mengele

Pewnien żywieniowiec mówił mi ze sieczka nie musi być az tak krótka najwazniejsze to dobrze rozdrobnione ziarno.Scorpion a jak wyglada sieczka po Mengele MB 280 jesteś zadowolony?

11

Odp: Sieczkarnia Mengele

właśnie o ziarno mi chodzi, a mojej Mengele nie mogę nic zarzucić,robię nią od 10 lat i prawie każde ziarno jest roztarte, kiszonka świetna a za krowami nic nie zostaje, tak samo przed wink

12

Odp: Sieczkarnia Mengele

a jak radzi sobie z suchą kukurydzą? też jest dobrze pocieta?

13

Odp: Sieczkarnia Mengele

Jakiś tydzień temu ciąłem kukurydze która do niedawna stała w wodzie, ziarno kamień, łodyga i liście suche a sieczka niczym się nie różniła od tej ciętej na zielono, ziarna roztarte, a masa dobrze pocięta.

Kiszonka z kukurydz po Mengele MB 280

http://img593.imageshack.us/img593/5449/img0217.th.jpg

http://img593.imageshack.us/img593/8441/img0216k.th.jpg

http://img266.imageshack.us/img266/9818/img0214dm.th.jpg

http://img178.imageshack.us/img178/8660/img0218eu.th.jpg

zdjęcia prawie takie same, ale po przybliżeniu można się im przyjrzeć

14

Odp: Sieczkarnia Mengele

ale mi apetytu narobiłeś smile
jeżeli o sieczkę to fortschrittka niczym nie ustępępuje problem jest z ziarnem w tym roku musiałem późno ciąć i ziarno było już twarde i nie jest poprzetrącane, ciekawe jak w tym roku wygląda sieczka u chłopaków co mają E281 z gniotownikami. W Fordtschrittce problemem jest heder bo na stole a dalej do gardzieli wpadają rośliny bez ładu i składu i na kosy trafiają nie prostopadle tlko często pod kątem i trafiają się dziwnie pociętę fragmenty, dobry heder dla tej maszyny i ona zmienia swoje oblicze.  Czy ta mengele ma gniotownik?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

15

Odp: Sieczkarnia Mengele

nie, gniotownika brak, 8 noży i tarka, sterowanie rura jest mechaniczne
c355 w kukurydzy około 3 metry 3/4 polowa
niedługo dodam filmik ale jak przy Forszu chodzila
czyli z przystawką dziobową było by lepiej ?

16

Odp: Sieczkarnia Mengele

Scorpion przystawka dziobowa na pewno poprawi jakość cięcia bo tak jak pisał Fenol wada hederu jest to ze łodygi nie trafiaja na noże równolegle a najgorzej jest przy suchej kukurydzy,bo jak jest zielona to idzie super i jest bardzo drobno pocieta.

17

Odp: Sieczkarnia Mengele

gniotownik ziarna do e-281 i po temacie

18

Odp: Sieczkarnia Mengele

i z 12 tys robi się 17 smile

19

Odp: Sieczkarnia Mengele

12 czy 17 tysi to i tak najtansza sieczkarnia na rynku ja mam ponad 40 sztuk bydła i od ośmiu lat tnę siano kiche gps i kukurydzę nie narzekam wydajność 7000 tyś z obory opasy dobrze rosną tanie remonty i proste a tobie krzychu taki operator się trafił wsadz go na new hollanda to jak będzie chciał dużo zaoszczędzić to zrobi lipnie jak mam czas to koszę u gościa 860 clasem i tam też można ściąć jak tylko dusza pragnie nawet grubiej jak forszajem

20

Odp: Sieczkarnia Mengele

Może ktoś wrzucić zdjęcie kiszonki po e281 ? ciekawi mnie to troszkę, bo nie chciał bym zamienić na gorszą jakość wink