1

Temat: Wałki sprzęgłowe w ZT 323A

Witam.
Przeszukałem forum i nie znalazłem odpowiedzi na pytanie, być może za słabo szukałem. Problem jest następujący. Wyjąłem sprzęgło i ukazały mi się wałki sprzęgłowe I i II stopnia. Dlaczego wałek I stopnia znajdujący się wewnątrz tulei II stopnia lata w niej na boki do tego stopnia , że aż się trochę frezy starły. Łożysko kulkowe które znajduje się w docisku tarczy sprzęgłowej jest dobre. Pytanie brzmi jak drugi koniec tego wałka jest podparty. Za łożyskiem wyciskowym znajduje się dekiel który przykręcony jest 4 śrubami M8. Łby śrub znajdują się po stronie pompy. Czy odkręcenie ich umożliwi wyjęcie obydwu wałków czy niestety trzeba coś jeszcze rozbierać w skrzyni.

2

Odp: Wałki sprzęgłowe w ZT 323A

bardzo ciekawie to musi wyglądać czy przy okazji remontu możesz wstawić fotki? z góry dziękuję

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

3

Odp: Wałki sprzęgłowe w ZT 323A

Fotek nie obiecuje na 100% ale postaram się wstawić.
To jak można wyjąć oba wałki po odkręceniu tego dekla czy nie da rady.

4

Odp: Wałki sprzęgłowe w ZT 323A

Obudowę sprzęgła musisz wyjąć, czyli odkręcić od skrzyni biegów i wysunąć. Wałki zostaną ze skrzynią, ale teraz możesz je wyciągnąć, bo ścianka obudowy sprzęgła blokuje wałek II-stopnia. Nie bardzo rozumiem jakie frezy mogły się wytrzeć ??

5

Odp: Wałki sprzęgłowe w ZT 323A

tu masz foty bebechów http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1144  może pomogą

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

6

Odp: Wałki sprzęgłowe w ZT 323A

Nie da rady musisz ściągać ta obudowę

7

Odp: Wałki sprzęgłowe w ZT 323A

Nie bardzo rozumiem jakie frezy mogły się wytrzeć ??

Wałek na końcu zakończony jest frezami które współpracują z piastą tarczy sprzęgłowej. I tu z frezami jest wszystko w porządku. Ale wałek nafrezowany jest ciut dalej. Na te frezy zachodzi tuleja II stopnia. I właśnie od początku tej tulei frezy na wałku I stopnia się już wytarły bowiem wałek ten zaciera o wewnętrzne ściany tej tulei. Zachodzę w głowę jak to jest możliwe, przecież na samym początku wałek podparty jest w łożysku kulkowym i nie powinien latać na boki aż tak.

Rozumiem bez odsunięcia tej wstawki nie da rady. A jakie jest łożysko na drugim końcu wałka I stopnia. Może to ono się rozpadło.

Dzięki Piotrfire ale to już widziałem wcześniej.

8

Odp: Wałki sprzęgłowe w ZT 323A

A dlaczego wnioskujesz że wałek 1 stopnia ma luzy może to wałek  2 stopienia wytarł wałek 1 stopnia. .

9

Odp: Wałki sprzęgłowe w ZT 323A

Ja również stawiam na wałek zewnętrzny. Pewnie poleciały łożyska, ten wałek opadł i dotyka wałek wewnętrzny, czyli ten I stopnia.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

10

Odp: Wałki sprzęgłowe w ZT 323A

Nie, z wałkiem (tuleją) II stopnia jest wszystko w porządku. Praktycznie luzy są niewyczuwalne. To ten wałek w środku lata na wszystkie strony mimo że zaraz na samym początku jest podparty łożyskiem kulkowym osadzonym w docisku.
To może powiecie mi jak drugi koniec tego wałka w skrzyni jest podparty. Może ktoś rozbierał albo zerknie w katalogu jakie jest tam łożysko.
Rozebrałem sprzęgło bo było uszkodzone a ten luz i starte frezy zobaczyłem tak przypadkiem, więc postanowiłem zapytać. Jak gaszę ciągnik to zawsze słyszałem takie dzwonienie. Teraz już wiem że to te wałki tak dzwonią jeden o drugi.

11

Odp: Wałki sprzęgłowe w ZT 323A

Ściągnął byś sobie katalog z 303 i może byś coś zobaczył, chociaż z tych rysunków to ciężko zgadnąć jak to wisi z drugiej strony.
http://www.fotoload.pl/123aa21/356681d7e9eb5dfdf885593f426675859769_min.jpghttp://www.fotoload.pl/123aa5/5be1edba27d519613d7b4c0370f941384286_min.jpg

12

Odp: Wałki sprzęgłowe w ZT 323A

Wałek 1 stopnia w skrzyni jest osadzony w środku górnego wałka więc tam nie może być luzu raczej poszło łożysko na sprzęgle chyba że u poprzedniego właściciela poszło to łożysko i wyrobiło wałek 1 stopnia w skrzyni i dla tego teraz masz takie cyrki.

13

Odp: Wałki sprzęgłowe w ZT 323A

Być może jest tak jak mówisz. Jutro wstawię fotki to sami ocenicie co jest grane. Nic się na razie z tym nie dzieje to chyba tak zostanie.