Temat: ULS w 323

Zbliża się zima i wiadomo można pomyslec o grzebaniu przy ciągniku , chodzi o mój ULS, gdy ciągnik idzie pusto, bez obciążenia i włączę żółwia ciągnik zwolni, ale gdy np idzie w pługu i użyje żółwia ciągnik się zatrzymuje,
Kiedyś jadąc użyłem ULS, po naciśnięciu sprzęgła ciągnik zatrzymał się a po puszczeniu nie chciał ruszyć, pytanie proste, w czym rzecz ?

2

Odp: ULS w 323

Pewnie mnie nie posłuchasz ale daj sobie z tym żółwikiem spokój skórka za wyprawkę.A rzecz w tym że masz wyrobione wałki na sprzęgle kierunkowym a to sprzęgło znajduje się w skrzyni na górnym wałku i nie wiem czy dostaniesz sie wałków tylko po zdjęciu górnej pokrywy skrzyni.

3

Odp: ULS w 323

o kurna mam podobny problem lecz u mnie po wyłączeniu klawiszem ciągnik rusza do przodu.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

4

Odp: ULS w 323

u mnie tak samo, jeżeli wyłączę klawisz sprzęgło powraca do normalności i jeżeli nie jest wciśnięte ciągnik rusza zrywem
wiec pewnie będzie trzeba to zostawić bo grzebać w skrzyni nie lubię ale powiedzcie coś więcej zobaczymy big_smile

5 Ostatnio edytowany przez korner2 (2010-11-14 02:23:29)

Odp: ULS w 323

Tak nie dokońca w temacie ale jeśli chodzi o zimę to po kilku dniach intensywnego sprzątania wreszcie ustawiłem mojego forsza pod dach :smiley: :walka: gdzie będzie czekał na remont (jeśli w ogóle da sie uskrobać troche czasu) aż miło popatrzeć jak sie troche miejsca zwolniło tongue

6

Odp: ULS w 323

Fenol napisał/a:

o kurna mam podobny problem lecz u mnie po wyłączeniu klawiszem ciągnik rusza do przodu.

I to dość raptownie. U mnie coś takiego też się zdarza na zimnym oleju, ale jak trochę pochodzi to działa bez zarzutu. Wtedy wciskam sprzęgło do dechy i jak puszczam to już normalnie rusza na ULSie. Podobnie z przednim napędem. czasami, ale to bardzo rzadko zdarza mu się zapomnieć załączyć, ale dotychczas zauważyłem to 2 razy.
Ale przecież to stary traktor i ma prawo się pie....ć

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

7

Odp: ULS w 323

Ja muszę włączać żółwia bez obciążenia, a później gdy potrzeba wcisnąć sprzęgło lub wcisnąć guzik od II stopnia <i tak w 80-90% zadziała>. Gdy włączę żółwia pod obciążeniem to mam taki sam efekt jak kolega Scorpion

8

Odp: ULS w 323

Odświeżę troszkę temat, a mianowicie uruchomiłem w moim 323 uls i w związku z tym mam pytanie, jak długo można jeździć na włączonym klawiszu od żółwia, trzeba go włączać tylko gdy chcemy go załączyć czy można go włączyć prędzej ( na wszelki wypadek )

9

Odp: ULS w 323

samo przełączenie w tryb ULS może być włączone cały czas, a na włączonym półbiegu o ile dobrze pamiętam max 1minutę.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

10

Odp: ULS w 323

Najbardziej po dupie dostaje łożysko sprzęgłowe .

11

Odp: ULS w 323

koseś napisał/a:

Najbardziej po dupie dostaje łożysko sprzęgłowe .

Dobrze prawisz cool Ja po wymianie na nowe staram się żółwia nie używać wcale, mimo iż działa on bez zarzutu, bo przyjemna taka wymiana łożyska nie jest.

Może troszku nie na temat, ale powiem Wam, że warto nasmarować łożysko wyciskowe przed dniem pracy (zwłaszcza orka, siew). Znacząco mu to pomaga big_smile

12

Odp: ULS w 323

co to jest ja z pomocą kolegi to w 2 godziny i łożysko zmienione.......... jednego dnia to nawet 3 razy silnik był wyjmowany:P

13

Odp: ULS w 323

ja tego nie  używam w ogóle ani przy 323 ani przy 300 smile

14

Odp: ULS w 323

Dzięki za informacje

15 Ostatnio edytowany przez TPS (2013-11-22 22:12:12)

Odp: ULS w 323

Witam. Dawno mnie nie było ale nadeszła zima i mam straszna ochote  ogarnąc to uls  , Mam za sobą ogarniecie pneumatyki niby wszystko gra ale po włączeniu  preselekcji  czasami nic nie słychac a czasami dentyysta sie robi straszny przez 3-5 sek. i niby jest właczona  , wciskam  klawisz wysprzrzeglenia  i ciągnik staje puszczam jedzie  , sprzegło mam chyba dobrze wyregulowane bo w  przeciwnym razie  po wcisniecu nie działała by mi hydraulika  a dział .mam racje ?? robił to ktoś ??bo z tego co wywnioskowałem to wszyscy sie tego boją

16

Odp: ULS w 323

A te 3 śruby n sprzęgle które widać przez okienko masz jak wyregulowane?

17

Odp: ULS w 323

na 0.5 mm  ja w instukcji , czyli mysle ze dobrze  bo działa hydraulika dobrze  i wom tez prawidłowo  a napedzana jest z dego samego miejsca

18

Odp: ULS w 323

Wyreguluj śrubą na siłowniku powietrznym, bo za mało pewnie wysprzęgla, już nie pamiętam dawno to było. Spróbuj wydłużyć na śrubie. Wszystkie regulacje zrobiłem jak kupiłem i do dziś działa git.

19

Odp: ULS w 323

zaraz zaraz a  regulacje drugiego stopnia powinno robic sie na wcisnietym sprzegle?

20

Odp: ULS w 323

Kolego wyczerpujące informacje przedstawił PiotrK wystarczy poszukać :szukaj!: http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=2739

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty