21

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

a można tez   z tego serwo mechanizmu  tam chyba idą rurki do tego siłownika normalnie ten siłownik odpiąć i poprowadzić rurki do siłownika zamontowanego na dole (na moście) lżej się kręci  i nie stracisz znakiem tego blokady .  widziałem takie rozwiązanie w jednym MTZ  i lekko się kręciło

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

22

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

Tak ale dalej zostanie ten nieszczęsny oryginalny rozdzielacz serwomechanizmu, i wszystkie utrapienia związane z "precyzją" jego działania, luzy w zazębieniu ślimaka itd...

23

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

Wojtas też o tym myślałem żeby tak to podłączyć jak mówisz ale w tym serwie tak jak pisze Adam 109 główny ból stanowi rozdzielacz który co chwile piszczy i lipne łożyskowanie ślimaka które co chwila dostaje luzów szczególnie po pracy z pługiem.
Adam ciekawy pomysł. Daję + za info. Jeszcze to przetrawię ale idea mi się podoba bo nie ingeruje tak bardzo w oryginał, zostaje kolumna z której można też wykorzystać zbiornik na olej.

Tylko głupi nie wie że jest głupi a mądry to wie

24

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

Odnośnie oleju; zimą koniecznym było zalanie układu olejem hydraulicznym, gdyż na silnikowym lub przekładniowym -a takim właśnie zalewana jest kolumna, białoruski orbitrol zaczynał pracować dopiero po ok. 10 min. "rozgrzewki".

25

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

W moim 52 mam założony orbitrol który jest podłączony do oryginalnego siłownika i działa ten układ dobrze ale fakt że kolumna jest jeszcze sztywna bez luzów.W druga stronę nigdy nie kąbinowałem bo oryginalny rozdzielacz od wspomagania jest słabym punktem tego układu.Chociaż to różnie z tym bywa bo w moim drugim MTZ-cie sprowadzonym z Niemiec jest oryginalne stare wspomaganie i chodzi bardzo płynnie,lekko i przede wszystkim nie ma luzów.Tak jak wszyscy w socjalizmie Ruscy na eksport też robili lepsze maszyny.

26 Ostatnio edytowany przez Łukasz.D (2010-11-20 14:04:27)

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

Foty o które prosiłeś Wojtas
Włącznik blokady widok z drzwi  http://salma1234567890.wrzuta.pl/obraz/585IPGqGAbi/mtz1

Z siedzenia kierowcy  http://salma1234567890.wrzuta.pl/obraz/6l7IwqOXqMc/mtz2

Zawór sterujący blokadą dyfera na serwie kiery  http://salma1234567890.wrzuta.pl/obraz/aB3JMts29GY/mtz3

Tylko głupi nie wie że jest głupi a mądry to wie

27

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

dzieki łukasz masz plusa tongue   a teraz  pytanie bo  wogule to dziś miałem czas i popatrzyłem na to i tez tak juz kombinowałem ze to to badziewie ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

28

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

ruski chcieli dobrze ale im nie wyszło

29

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

Wojtas widzę że swoim ciągasz 4 obrotowa, nie lepiej było by jakaś 3 ? trochę strach czy da rade z tą 4 i ciekaw jestem ile max dostanie z takiej 3, 150 cm by było ?

30

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

mam i 3 skibowy obrotowy  LAnsberglecha   ma on odkładnie XXL  rozkręciłem go na max i uzyskał  140cm +/-.    tak jak ta 4 skibówka aktualnie . ale powiem tyle Ziemia była w tym roku tak zbita że po 3 skibowym to  masakra takie skiby odpadały  że puźniej ciężko było uprawic a  tym szło lżej w tym roku  mniejsze skiby   a estetyka orki taka sama ...


Wracając do MTZ-a   mianowicie   na rozgrzanym oleju  opuszcza pług ?? co to najprawdopodobniej ? siłownik ? rozdzielacz? pompa ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

31 Ostatnio edytowany przez Pietia (2010-11-22 10:32:00)

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

:smiley:    Pompa kolego przerabiałem to juz dwa rzay za każdym razem po 1 lub 2 dniach pracy z amazonka padła w jednym i drugim ale to sa małe koszty Wojtas coś około 200 zł.

PS.
Wojtas jak będziesz zmieniał pompę to zaraz kup sobie nowe gumki na rozdzielacz koszt chyba 12 zł.  1,5 roku spokoji z cieknacym rozdzielaczem jedynie sie troche poci tak jest u mnie smile:)

32

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

rozdzielacz nie cieknie .  i nigdzie więcej sie nie poci hydraulika  jedyne pocenie co zaobserwowałem to  z okolicy drążka od wzmacniacza  momętu .
  która to pompa co sa 2 rodzaje  prawoobrotowa i lewoobrotowa??  i jak to sprawdzic? to nie ta od hydrauliki ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

33

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

Uszkodzona czy zła pompa olejowa nie może powodować opadania podniesionego już wcześniej narzędzia. Siłownik, rozdzielacze i ich wzajemna współpraca.

34

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

na 90% rozdzielacz. Też to mam u siebie - regeneracja mało daje hmm

35

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

a dało by rady taki od bizona podczepic??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

36

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

wojtas napisał/a:

mam i 3 skibowy obrotowy  LAnsberglecha   ma on odkładnie XXL  rozkręciłem go na max i uzyskał  140cm +/-.    tak jak ta 4 skibówka aktualnie . ale powiem tyle Ziemia była w tym roku tak zbita że po 3 skibowym to  masakra takie skiby odpadały  że puźniej ciężko było uprawic a  tym szło lżej w tym roku  mniejsze skiby   a estetyka orki taka sama ...

a z podniesieniem i obrotem nie ma problemów ?
ile waży pług ?

37

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

ani z jednym ani z drugim nie mam  problemów  w sumie to ta 3 więcej waży niż ta 4   a ile waży to nie wiem nie warzyłem

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

38

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

Zaczepia ktoś z Was 3 metrową talerzówkę? Zamierzam kupić taką zawieszaną 3,05m w układzie X http://www.fotoload.pl/123aa15/526d88cf6f2db220b2b3527ab320a04016740_min.jpg
Czy MTZ 82 da radę podnosić?

R E S P E C T ! ! !

<a href="http://forum.atnel.pl" >ATNEL tech-forum</a>

39

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

mtz pociągnie 3 metrową talerzówkę kolega ciąga MTz tą  ruską czy co to tam jest na kołach i jeździ jak by nic nie było zaczepione ..

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

40 Ostatnio edytowany przez Łukasz.D (2010-11-22 22:58:38)

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

Wojtas jeżeli nie leje Ci z siłownika od podnośnika, tego miedzy zbiornikami paliwa, to raczej rozdzielacz nie trzyma.

Ja 3 metrową talerzówkę ciąganą w układzie V po przeróbce na zawieszaną targałem, ale podczas jazdy na wertepach z podniesioną praktycznie brak styczności przednich kół z ziemią do tego stopnia że traciłem kierowanie czasami. trzeba by mu przód dociążać ale to była ciężka maszyna. Po polu ciągał ją  4, 5 albo 6 i nie męczył się za bardzo

Tylko głupi nie wie że jest głupi a mądry to wie