41

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

nic tam nie cieknie  odziwo  ze spostrzeżeń co niektórych że cieknie jak z druszlaka to się pod żadnym pozorem nie zgodzę  poci się tak jak już gdzies napisałem  tylko i wyłącznie z okolic drążka od wzmacniacz mometu .. i tyle

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

42

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

Wojtas przyczyny opuszczania pługa mogą byc trzy:rozdzielacz pod kierownicą rozdzielacz siłowy pod pdłogą na wprost siedzenia lub uszczelnienie tłoka w siłowniku. Jest tam zwykły oring. Najpierw bym sprawdził siłownik(koszt zestawu uszczelnień około 25PLN) jeśli to nie pomoże spróbował bym z rozdzielaczem siłowym możesz go wymienic (koszt około 450 PLN) lub jeśli nie używasz to można go wyżucic , podłączasz węże od siłownika pod rozdzielacz pod kierownicą a cienką rurkę która idzie z rozdzielacza pod kierownicą na rozdzielacz siłowy podłączasz na przelew do zbiornika oleju,magistrale ciśnieniowa na rozdzielacz siłowy zaślepiasz.  Tak mam zrobioną hydraulikę w jednym Rusku i działa już kilka lat bez awarii.Ale jak Ci mówiłem na początku zacznij od siłownika, to podstawa.Myślę że rozdzielacz pod kierownicą będzie ok ale gdyby nie nowy kosztuje ok 330 PLN. Pozdrawiam. W razie problemów pomogę.

43

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

To,że pociągnie to ja wiem. Ciągam 3m na kolach famarolu , a tą którą chcę kupić jest zawieszana i waży ok 1t.

R E S P E C T ! ! !

<a href="http://forum.atnel.pl" >ATNEL tech-forum</a>

44

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

to przeciesz ciągana jest wygodniejsza ...  tak mi sie wydaje ...  i z tą 1 t to będize cięzko dośc że ona szeroka to jeszcze pewnie trochę długa

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

45

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

No więc tak  pojawił sie problem z rozrusznikiem ... mianowicie ma cholerne opory podczas odpalania ... jak zimny to w ogóle nie odpali   jak ciepły to kreci ale nie tak jak powinien  zawiozłem do  sprawdzenia  wszystko ok    a ciągnik na zaciag pali jak  trzeba czyli 1 obr i już chodzi   1 akumulator wsadzony 175Ah  czy to mało ??   rozruch 12V    może ktoś coś podpowie ?? wina kabli ?? za cieńkie czy co ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

46

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

Te same objawy miałem w 912 na ciepło palił ale z oporem a zimny nawet nie obrócił i rozrusznik miał nowe tulejki oraz szczotki ale na komutatorze już nie było rowków i chyba dlatego tak się działo . Wymieniłem na szybkoobrotowy  z magnetona i przy -17 palił bez podgrzewania na płynie .

47

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

te szybko obrotowe są coś warte??  czy gówno warte ??  bo  mam  w zetorze zdechnięte aku ( zima swoje zrobiłą)  i  rozmyślam nad wstawieniem  takowego rozrusznika i jednego aku  będzie taniej  co o tym sądzicie ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

48

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

Ja mojego 3p z szybkoobrotowym rozrusznikiem to całe lato paliłem na starym aku z malucha

Rolnik z powołania:-)

49

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

zaluz to mtz rozrusznik na 24v i dwa aku 140ah i pali nawet przy -40stopniach ja tak mam i nigdy mnie nie zawiodl przez 7 lat pali na kopa

Fortschritt zt 423 a razy 2

50

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

Te rozruszniki szybko obrotowe to super sprawa,od tygodnia mam taki w c-330,ciągnik cieżko palił jak był zimny nawet przy dotatnich temperaturach a przy ujemnych to masakra,teraz przy -15 podrzewam 20 sek swiece żarowe i dwa obroty wałem i silnik chodzi,akumulatory z 2002 roku,sąsiad ma taki rozrusznik w ursusie 1224 i tez bardzo sobie go chwali.

51

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

marczi powiedz mi czy  ten sąsiad załozył  do 1224 rozrusznik na 12V czy na 24V ??  bo  też mnie to świerzbi big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

52

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

Na 24V,na poczatku maiał dwa stare akumulatory 74Ah ale padły i teraz ma dwa 100Ah.

53

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

Witam
Mam Zetora 8011 i w zeszłym roku zaczął ciężko palić kupiłem nowe aku i dalej klapa. Na wiosnę w tym roku kupiłem nowy rozrusznik z przekładnią i szatan nie kogut pali na dotyk

54

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

czyli warto  się w to bawic o to mi chodziło  bo taniej będzie kupic rozrusznik  i aku  niż 2 akumulatorki 120Ah

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

55

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

Napewno warto,u nas coraz wiecej ludzi zakłada te rozruszniki i nikt złego słowa na ich temat nie powie,polecam.

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

1 akumulator to starcza ale do 330. Do 912 to wstaw 2 i to najlepiej po 195Ah i z prądem 1000A. Mam ten rozrusznik i jest lepiej ale w mrozy to naprawdę jest co kręcić dla tego rozrusznika. Może przez gęsty olej u mnie (mam z beczki superol cc) ale w mrozy ten typ tak po prostu ma, możesz nad nim skakać, modlić się a i tak jest ciężko

57

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

Wojtas też polecam te rozruszniki szybkoobrotowe ,mam w mtz-cie chyba chiński albo z Bangladeszu sam nie wiem bo nic na nim nie jest napisane( był najtańszy) i działa.

58

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

Kupiłem do trzydziestki za 540 zł, oryginalny czeski. Na gwarancji był w Czechach dwa razy. Kręci bo kręci - szaleństwa nie ma.

59

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

Ja kupiłem z allegro za 259zł i jak narazie jestem bardzo zadowolony.

60

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

nie wiem zaryzykuje i sam się przekonam  najwyżej

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile