61

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

niewydostanieszsie napisał/a:

1 akumulator to starcza ale do 330. Do 912 to wstaw 2 i to najlepiej po 195Ah i z prądem 1000A. Mam ten rozrusznik i jest lepiej ale w mrozy to naprawdę jest co kręcić dla tego rozrusznika. Może przez gęsty olej u mnie (mam z beczki superol cc) ale w mrozy ten typ tak po prostu ma, możesz nad nim skakać, modlić się a i tak jest ciężko

częściowo potwierdzam i częściowo zaprzeczam w mojej 385 mam jeden akumulator 125, zwykły rozrusznik w obecne mrozy (nie dzisiaj bo teraz jest na plusie) pali po 2,3 obrocie akumulator roczny. Kolega ma w 385 szybkoobrotowe maleństwo jak 1/3 mojego i też jeden akumulator pali jak osobówka przy czym u mnie w tęgi mróz jakie mieliśmy w styczniu akumulator już nie dawał rady ten kolegi bezproblemowo napędził te szybkoobrotowe maleństwo i nie miał problemu ze startem.

a czy do forszaja można kupić szybkoobrotowy rozrusznik, mojego teraz nie ruszę mam stare aku 80Ah nawet nie piernie, latem owszem.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

Mój 385 to jak rozrusznik ma nim siłe zakręcić to pali po pół obrotu wału. Miałem stare aku 6v 165Ah i poniżej -10 to nie było mowy żeby zakręcił a jak zmieniłem aku na nowe ale po 195Ah i prąd 900A to problemy są przy -12. A stare wsadziłem do 60 to pali na nich na starym rozruszniku. Jak mam rano więcej jak -10 to 2 razy wlewam ciepłą wodę i bez problemu ( stary silnik ma właśnie miskę wodną pod olejem więc mam po 10 min ciepły olej). Na pewno jakbym miał zalany płynem to nie byłoby mowy żeby zimą zagadał i z kim nie pogadam to każdy co ma ten traktor to zimą zostawia go w stodole żeby się nie denerwować. Ja musze go zapalać bo mam Tura i krowy które jeść wołaja...

63

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

moja c355 zostaje w szopie i pali zawsze ; )

64

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

Wojtas jeżeli chodzi o MTZ to ten typ tak ma że jak jest zimno  to kręci jakby chciał a nie mógł. Mówię o wersji na 2 aku 6V, ale jak masz sprawne wszystko i pomożesz sobie zamknięciem powietrza w kolektorze ssącym to nie ma mrozu żeby nie odpalił.

Tylko głupi nie wie że jest głupi a mądry to wie

65

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

Do odpalania JUMZa starzy fachowcy proponują mi podłożyć pod miskę olejową garnek w którym jest szmata, olej z ropą i odrobina benzyny .należy to wszystko podpalić i podgrzewać miskę olejową. Po takim zabiegu podobno odpala od pierwszego strzału.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

66

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

Ja mam włożony rozrusznik szybkoobrotowy do Jumza. Pali bez problemu. Na starym rozruszniku była jedna wielka męczarnia.
Koszt w Zmogrodzie - ok 400 zł brutto

67

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

http://allegro.pl/ciagnik-mtz-belarus-8 … 64089.html
Facet ładnie zrobił nas w hu*a, poprzednio cena wynosiła 55,5 tys, teraz 58,5 tys, będziesz chciał żeby opuścił ze względu na wyprzedaż i opuści, ale do 55 tys smile

68

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

czekaj ... styczeń przed tobą tongue  a  pomiędzy świetami też jest pare dni czasu ...  spokojnie  a  pojedziesz do niego w styczniu i chcesz kupic ciągnik rok starszy i oczywiście cene można negocjowac i to juz więcej ...w zeszłym roku były po 52 tysiaki i im się opłacało

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

69

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

Koledzy zwróćcie uwagę, że ta "atrakcyjna" cena wynika z okrojonego wyposażenia tego ciągnika; m.in zaczepy tylne i coś tam jeszcze trzeba dobrze poszukać.

70

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

Atrakcyjna cena i promocyjna cena zawsze są prawdziwe dopóki piszę się je w "". Na poważnie są atrakcyjne dla sprzedającego smile

71

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

A ha  tak  na przyszłość dla użytkowników MTZ-a   jak   by się cos rozrusznikowi odwidziało ze nie chce kręcić na 12V to smiało przełączcie na  24V i kręci dalej big_smile  wypróbowałem to dziś  i nic się rozrusznikowi nie dzieje  ...  :dance:
ehh te ruskie sprzęty   oni jak coś wymodzą to wymodzą :satan:

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

72

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

MAREKPE napisał/a:

Do odpalania JUMZa starzy fachowcy proponują mi podłożyć pod miskę olejową garnek w którym jest szmata, olej z ropą i odrobina benzyny .należy to wszystko podpalić i podgrzewać miskę olejową. Po takim zabiegu podobno odpala od pierwszego strzału.

Kolego nie rób tak jak Ci radzą starzy pegerpwcy. Uszkodzisz uszczelki, simeringi itp. Przypalisz olej. Jak już to jedynie jakaś dmuchawka z gorącym powietrzem lub promiennik ciepła elektryczny. Zagrzać świece żarową, przymknąć dopływ powietrza w kolektorze i pali.

R E S P E C T ! ! !

<a href="http://forum.atnel.pl" >ATNEL tech-forum</a>

73

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

wojtas napisał/a:

A ha  tak  na przyszłość dla użytkowników MTZ-a   jak   by się cos rozrusznikowi odwidziało ze nie chce kręcić na 12V to smiało przełączcie na  24V i kręci dalej big_smile  wypróbowałem to dziś  i nic się rozrusznikowi nie dzieje  ...  :dance:
ehh te ruskie sprzęty   oni jak coś wymodzą to wymodzą :satan:

Wojtas należy przy tym uważać na alternator, można uszkodzić regulator napięcia i diody wzbudzenia.

R E S P E C T ! ! !

<a href="http://forum.atnel.pl" >ATNEL tech-forum</a>

74

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

wiem wiem dlatego  mozna wsadzić ten przełącznik 12-24V ..
to tak mówię na marginesie gdyby ktoś był na tyle zdesperowany że będzie kombinował  jak tylko się da by odpalić ruska

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

75 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2010-12-29 16:26:22)

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

Ja mam grzałkę od pieca przy bloku zamontowaną i po pół godzince już odpala a po godzince grzania to jak odpali to nawet nie zakopci   big_smile ! Tylko mam problem z podnośnikiem czasem nie może podnieść tą wajchą przy kierownicy rozdzielacz pod siedzeniem wymieniłem i nadal nic to samo pewnie rozdzielacz pod kierownicą padł albo coś się dostało jakiś opiłek bo na zimnym oleju jest ok :wow: !!!

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

76

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

Mam pytanie do fachowców od MTZ wujek ma z nim taki problem ze nie opuszcza powoli tylko jak pociągnie ta dźwignią do opuszczania to pług spada. co to może byc

Rolnik z powołania:-)

77

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

coś z rozdzielaczem

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

78

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

Przy siłowniku powinien być dławik jeśli sie nie myle,w T-25 jest a to też rusek.

79

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

U mnie też tak opada szybko ale to w tedy jak użyje tej wajchy przy kierownicy , tą drugą przy siedzeniu opuszcza normalnie . U mnie ma tak od początku jak był przyprowadzony , możliwe że to od rozdzielacza zależy :nie_wiem: ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

80

Odp: MTZ i wszystko co z nim związane

ja opuszczałem tą wajchą przy kierownicy tak samo nia podnosiłem tej przy siedzeniu  nie ruszałem ... znaczy ustawiłem najbardziej wychylona do tyłu i tak było najlepiej  ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile