Temat: Ursus c-360-3p Nie odpala

Witam!

Ostatnim razem chodził do końca zgasiłem i cacy. A teraz próbuje odpalić i nic. Co ciekawe jak kręci to słychać takie coś jak "psyk". To sobie pomyślałem że coś z zaworami może zawieszony lub coś z tym związane. Ściągnąłem pokrzywe i niby wszystko oki. Pomyślałem że przy okazji wartoby wyrególować zaworki- Wie ktoż może jak to się czyni w tym ciągniku?

I jeszcze pomyślałęm że warto sprawdzić wtryski. odkręcając pierwszy patrząc od przodudolna śrubka przytrzymująca go była luźna- więc może tamtędy uciekała kompresja.

Miał ktoś taki przypadek?

2

Odp: Ursus c-360-3p Nie odpala

Z tego co wiem że jak się zapowietrzy to ciężko ciężko się go odpowietrza. big_smile:D

3

Odp: Ursus c-360-3p Nie odpala

http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1863&p=2
Sprawdź.

4

Odp: Ursus c-360-3p Nie odpala

Z doświadczenia wiem że bardzo ciężko odpowietrzyć ten silnik perkinsa.... proponuje nalać paliwka dobrze odpowietrzyć a później z zaciągu... wink

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726

5

Odp: Ursus c-360-3p Nie odpala

Wcale tak źle się go nie odpowietrza. odkręcasz na wtrysku i dajesz jak załapie to nie dokręcaj od razu tylko poczekaj niech jakieś 10 s pochodzi na dwóch garkach potem dokręć i jazda

Rolnik z powołania:-)

6

Odp: Ursus c-360-3p Nie odpala

Kolego samostart i drobne psiknięcia i tak do momentu, aż się odpowietrzy - sprawdzona metoda. 3P pięknie pali na samostarcie.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

7

Odp: Ursus c-360-3p Nie odpala

Ja tak właśnie robie jak Pajej napisał i to działa.

8

Odp: Ursus c-360-3p Nie odpala

od samostartu jest łagodniejszy plak (do nabłyszczania tapicerki)    moim zdaniem jest lepszy  ale samostart   tez w domu leży  w razie   gdyby plak zawiódł big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

9

Odp: Ursus c-360-3p Nie odpala

jak słychać psikanie przy kręceniu rozrusznikiem to przy tej temp go nie odpalisz, zwróć uwagę na to ze psikanie wydobywa się z tłumika jest to przestrzelony zawór wydechowy docierałem ostatnio sąsiadowi

10

Odp: Ursus c-360-3p Nie odpala

Kolego "czesio303" co oznacza stwierdzenie "przestrzelony zawór"?

11

Odp: Ursus c-360-3p Nie odpala

przestrzelony  to chyba znaczy  że nie jest szczelny

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

12

Odp: Ursus c-360-3p Nie odpala

oto właśnie chodzi trzeba ściągnąć głowice i dotrzeć zawory nim go wypali lub gniazdo

13

Odp: Ursus c-360-3p Nie odpala

Dziś wrzuciłem wtryski na sprzęt do ustawiania ciśnienia i jak mają na końcach 4 otworki to tylko jeden dawał na 4 ale co dziwne żaden nie dawał mgiełek tylko takie jednolite strumienie. Powymieniam wszystkie końcówki i zobacze.. Dwa wtryski miały po 19,5 MPa a jeden miał 18MPa.

14 Ostatnio edytowany przez ldragon (2010-12-22 14:10:00)

Odp: Ursus c-360-3p Nie odpala

Końcówki wtrysków wymienione ustawione na 18.5MPa. Zaworki na 0,3. Zakręciłem i rozrusznikiem i psikanie nie ustało. Przy okazji zauważyłem że skraplało się paliwo na rurce, ponieważ była przetarta- Już pospawana założona. Juro spróbuje go zapalić- Kolega ma rację i zapewne głowica do zwalenia, może jeszcze jutro mi się uda ją ściągnąć.

No i nie odpalił.
Jak już czeka mnie remont głowicy to będzie trzeba zrobić już sinik bo i tak już mu się to należy z racji tego że już w robocie jest słaby, bierze olej i jak się zagrzeje to świeci się kontrolka ciśnienia oleju. Zagrzanego ciężko zapalić...

Panowie poczytałem trochu o naprawach tego silnika i chciałbym aby to było porządnie. Wiecie może w zachodniopomorskiem gdzie dobrze naprawiają te motory?

15

Odp: Ursus c-360-3p Nie odpala

Dziś zrzuciłem głowicę i co się okazało uszczelka wygwizdana między pierwszym i drugim cylindrem. I pewnie daruje sobie jeszcze póki co remont tego silniczka póki chodził będzie.

16

Odp: Ursus c-360-3p Nie odpala

mam takie objawy gdy temp powietrza jest do 15st to ciagnik chodzi normalnie, wczoraj było 24 i juz mial problem z wchodzeniem na obroty i paleniem, w tamtym roku latem tak samo, a jesienia mu przeszło co jest pompa?

Rolnik z powołania:-)

17

Odp: Ursus c-360-3p Nie odpala

Panowie u mnie dymienie na zimnym na niebiesko i nierówna praca na zimnym. Po kapitalnym. Fachman od new hollandów ustawił zawory na 0,30 ssące i wydech i stwierdził, że na 100% wina pompy bo oleju grama nie łyka i odma suchutka. Stąd moje pytanie kupowaliście te nowe pompy i co są warte i gdzie można zregenerować dobrze pompę bez cudaków? Przed remontem pompa była cacy ale daliśmy ją do sprawdzenia i uszczelnienia i od tego czasu tak pierd....! Firma co robiła to bosch serwis Iława. Ciągnik twardo chodzi, nierówno na zimnym i kopci. Jeśli chodzi o kąt wrysku to też sprawdzał i po regulacji musiał wrócić do stanu pierwotnego bo było jeszcze gorzej!

18

Odp: Ursus c-360-3p Nie odpala

Ja wysyłam pompy od perkinsów od 10 lat do WSK Poznań tel.618783490 i nie miałem żadnego problemu żeby nie chodził jakiś traktor a wysłałem im z 15 pomp a jak robili mi pompy okoliczni partacze psełdo pompiarze  to żaden nie chodził szlak mnie trafiał jak wkładałem i wyjmowałem pompę 5-7 razy a teraz mam spokój i klienci też są zadowoleni .

19

Odp: Ursus c-360-3p Nie odpala

A jak cenowo? Z góry dzięki na pewno skorzystam i jak z terminem naprawy?

20 Ostatnio edytowany przez Marcin K (2016-04-06 22:14:58)

Odp: Ursus c-360-3p Nie odpala

Ja ostatnio płaciłem za kompletną naprawę 620 zł plus przesyłka rok gwarancji termin jak wyślesz w poniedziałek to w czwartek piątek masz u siebie. U nas partacze za taką naprawę życzą sobie 900zł i nie chodzi .