21

Odp: Ursus c-360-3p Nie odpala

Pajej napisał/a:

mam takie objawy gdy temp powietrza jest do 15st to ciagnik chodzi normalnie, wczoraj było 24 i juz mial problem z wchodzeniem na obroty i paleniem, w tamtym roku latem tak samo, a jesienia mu przeszło co jest pompa?

prawdopodobnie bo cóż by innego,oczywiście zawory i wtryski sprawdzone ?

22

Odp: Ursus c-360-3p Nie odpala

Pajej napisał/a:

mam takie objawy gdy temp powietrza jest do 15st to ciagnik chodzi normalnie, wczoraj było 24 i juz mial problem z wchodzeniem na obroty i paleniem, w tamtym roku latem tak samo, a jesienia mu przeszło co jest pompa?

pomożecie co to moze byc?

Rolnik z powołania:-)

23

Odp: Ursus c-360-3p Nie odpala

Pajej na moje to nie pompa! Co przy nim robiłeś? Konkretnie opowiedz jakąś historie. Kiedy kapitalny i czy dużo pracuje no i od jakiego czasu tak się dzieję?

24

Odp: Ursus c-360-3p Nie odpala

Pajej napisał/a:
Pajej napisał/a:

mam takie objawy gdy temp powietrza jest do 15st to ciagnik chodzi normalnie, wczoraj było 24 i juz mial problem z wchodzeniem na obroty i paleniem, w tamtym roku latem tak samo, a jesienia mu przeszło co jest pompa?

pomożecie co to moze byc?

Są jakieś odgłosy z filtra powietrza? Kiedy pompa była robiona, jaką pompkę zasilającą masz? Polmo czy import? ile ma czasu? Czy ostatni remont ty robiłeś ect!

25

Odp: Ursus c-360-3p Nie odpala

ja robię mf, to nie pompa albo uszczelka albo pierścienie nie trzymają, robię te silniki od lat najczęściej to brak kompresji lub przypalony zawór albo przedmuchana uszczelka ostatnio takiego robiłem.

26

Odp: Ursus c-360-3p Nie odpala

Też tak obstawiam! Ale nie znam historii! Jak zdejmiesz głowice Perkins prawdę Ci powie! Pompa to nierowna praca, tępy rozruch na zimnym i ciepłym lub tylko na zimnym. Całkowity brak rozruchu to uszkodzona głowica pompy- często zatarta bo smarowana tylko paliwem. Słaby to może być też komprecha!

27 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2016-04-07 20:41:37)

Odp: Ursus c-360-3p Nie odpala

Papej.  Rano jest 10 stopni odpala a jak będzie  24 w południe ma problem?
A jak było 0 odpalił pochodził zagrzał się i kolejne odpalenie jak przebiegało? Jak mu dasz w pi.... i rozgrzejesz do 90 to rozumiem że nie odpali wcale?
"Ma problem" tj kręci dymi czy nie kręci, wolniej szybciej?
Odgłosy jakieś. Obstawiam coś z filtrami, paliwem, pompką zasilającą. Ale napisz coś więcej.
Jak mu zimno tj -5 to jak pali na dotyk?

28

Odp: Ursus c-360-3p Nie odpala

a może luzy zaworowe ??

29

Odp: Ursus c-360-3p Nie odpala

Możliwe ale wtedy gdy zimny silnik odpali normalnie to po rozgrzaniu powinien być problem.
Papej musi coś więcej napisać.....

30

Odp: Ursus c-360-3p Nie odpala

2 lata temu z podobnymi objawami oddałem go do mechanika, porozbierał pozaglądał i nic nie znalazł aże była zima to chodził ładnie i w lecie tez jako tako. rok temu miał wymieniana końcówke wtrysku po raz n-ty bo na wolnych obrotach chodził tylko na dwa tłoki. W 2015 r juz chodzi jak teraz tj na zimnym silniku palił ładnie, na rozgrzanym w zalezności od chumoru. gry dobrze sie rozgrzał to zwłaszcza przy pracy z wom to nie chciał wchodzic na obroty trzymałem go na recznym gazie na obr 1100 bo z niższych to na luziena gazie w podłogie zbierał się długo na obroty. w zimie idealnie nawet przy minus 10 na dyg palił teraz tez jak zimny to paki na dyg, a jak ciepły to nie chce palic tj chodzi rozrusznik on sie odezwie puszcze to zdycha, trzeba go długo na rozruszniku trzunać a on tj silnik z wolnych odrotów startuje i bardzo powoli sie rozpedza, gaz w podłodze. podczas pracy to on teraz opryski nawozy to zanim z nawozem wystartuje to musze go na luzie rozpedzic to ok 1200 obr dopiero puścic sprzęgło, bo inaczej nie wystartuje albo zgasnie albo nie wejdzie na wyzsze obroty tylko na niskich bedzie sapał.
Pompka zasilająca albo oryginał polski albo angielska, nie pamietam juz, przy któryms remoncie miał wymieniana.
przydkany filtr nie wydaje mi sie bo juz kiedys mialem, to ciagnich zchodził z obrotów, a on teraz nie zchodzi, tylko nie chce wchodzic na obroty

Rolnik z powołania:-)

31

Odp: Ursus c-360-3p Nie odpala

Może zajrzyj jaka jest membranka w pompce zasilającej. Jak jakaś kiepska to może przy większej temperaturze słabo pompuje, bo robi się z niej betka. Wiem że u nas kilkanaście lat chodziła oryginał ale byłą potrójna. Teraz co chwilę ojciec zmienia, bo te nowe to cerata.

32

Odp: Ursus c-360-3p Nie odpala

Opisz co z komina leci w chwili gdy nie może wejść na obroty. Gdy odpalasz na ciepłym silniku to rozrusznik kręci normalnie czy wolniej ? Może kąt  wtrysku się zmienia , tylko w jaki sposób ???

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

33

Odp: Ursus c-360-3p Nie odpala

rozrusznik kręci normalnie a z komina czarny dym, ale nie duzo

Rolnik z powołania:-)

34 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2016-04-08 14:05:23)

Odp: Ursus c-360-3p Nie odpala

Nie ducha pod siebie?.
Dziwne te objawy. Wątpię by przyczyna była po stronie tłoków pierścieni czy wypalonych zaworów. Przyczyna jest raczej na wierzchu. Masz 3p więc wszystko masz na wierzchu w stosunku do mojego  255. zajrzyj do do klawiatury sprawdź luzy zaworowe.
Pompka zasilająca?
Sprawdziłeś filtr na wlocie do pompy (nr 19 )?
JAk nie to to może regulator kąta wtrysku (60)
Proponuję wyjąć pompę i koniecznie wtryski do porządnego pompiarza. Samo sprawdzenie nie jest drogie nawet jak się okaże że wszystko w porządku.
Tylko gdzie takiego pompiarza szukać.
Ja ostatnio dawałem bo nie było wolnych obrotów tj. nie schodził poniżej 900obr
Wszystko inne rewelka!  Ale chłop się nie popisał chodzi na wolnych obrotach dość twardo i kulawo. jak dostanie 1000 to jest ok. Poprzednik ( śp.) jak ustawił to kolega posiadający MF 4 cyl jak usłyszał był w szoku. Gładko cicho i miał moc....
Tu masz pompę w kawałkach popatrz sobie chociaż
https://e-ursus.pl/pl/i/Pompa-wtryskowa … sku-2643B/
Pompka https://e-ursus.pl/pl/i/Pompa-zasilajac … czesci/133

Membrama może być ok ale uszczelnienia zaworków guma lub jakieś PCV moze być róznie

35

Odp: Ursus c-360-3p Nie odpala

sąsiad miał tak, robiłem na dniach zbierał się po 1200 obrotach, wymiana pierścieni i uszczelka była przepalona miedzy cylindrami  i jeszcze  pęknięta tuleja.

36

Odp: Ursus c-360-3p Nie odpala

Uszczelkę "słychać" .
Przy starym bloku mi nie raz wydmuchało ( uszkodzenie bloku) i mimo wszystko dawało się dokończyć bronowanie i nie było dużego ubytku mocy.

37

Odp: Ursus c-360-3p Nie odpala

Pierscienie, tuleja odpada! Układ paliwowy.Ja zaczął bym od początku czyli kranik aż do powrotu zbiornika! Czarny dymek hmmmm i brak mocy! Rurka, zapieczony wtrysk jednym słowem nie przepalona ropa!

38

Odp: Ursus c-360-3p Nie odpala

rozmawiałem ze znajomym mechanikiem i tak jak wy radzi dac pompę i wtryski do pompiarza, jak to nie pomoze to wtedy bedzie dalej drapał sie po głowie co to może byc.

Rolnik z powołania:-)

39

Odp: Ursus c-360-3p Nie odpala

A od początku tak masz czy od włożenia pompy? Albo kiedy się zaczęło?

40

Odp: Ursus c-360-3p Nie odpala

Pajej napisał/a:

mam takie objawy gdy temp powietrza jest do 15st to ciagnik chodzi normalnie, wczoraj było 24 i juz mial problem z wchodzeniem na obroty i paleniem, w tamtym roku latem tak samo, a jesienia mu przeszło co jest pompa?

U mnie w mf 255 jak nie chciał palić jak był ciepły to pompa była padnięta  jak go ostudziłem to odpalał normalnie ( teraz za to ciężko pali jak jest zimny tak mi szpec pompę naprawił, będę musiał w końcu poszukać kogoś kto się zna na tych pompach)