1

Temat: glebosz

no wiec jak to z nimi jest jakie sa i czy warto wywalac na to kase

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

2

Odp: glebosz

Warto pod warunkiem ,że nie masz płytko drenarki -wtedy nie warto lol

3

Odp: glebosz

a jaki duzy do fortschritta

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

4

Odp: glebosz

Przynajmniej trzy zębowy do 323

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

5

Odp: glebosz

Tak 3 w sam raz - ważna jest prędkośc bo jak pojedziesz wolno to nie ma fali uderzeniowej .

6

Odp: glebosz

na allegro jest za 2 tys nowy z nowej wsi wielkiej to nie az tak wielkie pieniadze a podobno przy buraczkach to wprost trzeba

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

7

Odp: glebosz

Karlos-firma Nowak z nakła brała chyba 150/ha i popylają 200konną maszyną -na próbę z sąsiadami możesz wynając jeden rok i będziesz widział czy jest różnica. Ale chyba szkoda kasy jeśli ktoś nie odwala fuchy przy orce i zmienia co roku głębokośc żeby nie było podeszwy .Znam takich co porozpie...........li drenarki i teraz zamiast buraczkow to ryż mogą sadzic .

8

Odp: glebosz

wiem ze nowak jezdil bo chcialem zeby do mnie przyjechal dwa lata temu ale wtedy mialem za malo buraczkow a w okolicy nikt nie chcial

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

9

Odp: glebosz

ja głęboszuje 3zebnym i ciągam 303 od kilku lat mam go w warto w taką maszyne zaiwestować co trzy lata głemboszyje pole

10

Odp: glebosz

ja do mojego pluga zamowilem poglebiacze i to powinno wystarczyc niektore modele plugow maja fabryczne przystosowanie do tego montaz za korpusem preta podobnego do wyorywacza od pluga

11 Ostatnio edytowany przez sławek 42 (2008-01-01 19:17:57)

Odp: glebosz

Coś Wam opowiem.
Blisko mnie mieszkało dwuch braci, po sąsiedzku. Kiedyś tak było, że ile było dzieci w rodzinie, na tyle dzieliło się gospodarstwo, żeby każdy był na swoim. Gospodarstwo podzielili na dwa i żyli sobie obaj bracia jako sąsiedzi. Jeden miał piękne dwa konie, drugi jednego lichego. Może mniej zdolny był albo ojciec mniej go lubił - nie wiem. Ten co miał dwa konie, zawsze miał piękne ziemniaki, buraków cukrowych prawie wcale. Drugi na odwrót. Buraki jak wiadra - ziemniaki do procy.
Lata całe wszyscy się zastanawiali dlaczego ? Obaj bracia dawno już pomarli, pewnie też nie wiedząc o co tu chodzi. Ja też nie wiedziałem, aż mi kiedyś ich sąsiad to wyjaśnił. Co o tym sądzicie ? Dlaczego tak się działo ?
Dodam jeszcze, że ten ich sąsiad kupił ziemię tych braci i teraz przestało działać to fatum.

12

Odp: glebosz

Ziemniaki potrzebuja pulchnej ziemi wiec glęboka orka na dwa konie im sluzyla -buraki potrzebuja malo zbitej gleby ale z dobrym podsiakaniem (szczególnie w poczatkowej fazie wzrostu ) wiec im słuzyla licha orka w chudego konia .

13

Odp: glebosz

No właśnie Miras !
O to chodzi !
Jak słyszę o głębokiej orce pod buraki, to przypominają mi się szkolne lata. Tak w książkach pisało. Można głęboszować pod brak, nawet trzeba, ale nie tuż przed. Najlepiej rok lub dwa przed. Od dziesięciu lat pod burak robię głęboką podorywkę, tak na 15 cm. Głęboszuję pod ziemniaki, bo po głęboszu podrywa się warstwa płużna i jest zbyt duże ryzyko wywalenia "bielicy" na wierzch. Ziemniak to toleruje. To znaczy można głęboszować pod buraki i tuż przed, wtedy trzeba orać ok. 10 cm. płycej.

14

Odp: glebosz

ciekawa opowieśc sławku ja głembosza stosuje kilka lat i jak piszesz to rok predzej jest wskazana praca głemboszem ale głownie chodzi tu o podsiąkanie i wsiąkanie (z wiosny) teraz mamy cięrzkie maszyny i po niżej warstwy oranej tworzy się skrópa od ujerzdzania i też od chemi którą stosujemy i to trzeba przerwać

15

Odp: glebosz

Bo życie ogólnie jest ciekawe.

16

Odp: glebosz

ja z wypowiedzią marcino zgadzam sie na 100%. A co słyszeliście na temat uprawy bez orkowej????

17

Odp: glebosz

w pierwszych latach uprawy bezorkowej niestety spadają plony może lepszym rozwiązaniem byłoby uproszczenie uprawy np. po rzepaku talerzówka 2x i można uprawiać i siać nawet siewnik talerzowy nie jest potrzebny ale po zbożach gdzie słoma została na polu to trzeba zaorać (szczególnie żyto) albo w siewnik talerzowy zainwestować. Użytkuje ktoś z was taki siewnik?

18

Odp: glebosz

Ja jeszcze nie stosuje uprawy bezorkowej ale w niedługim czasie na pewno. Narazie szukam grubera do forszaja bo podorywka i bronowanie to strata czasu i paliwa a pryskanie randapem to troche nie to jak powino być . Może  ktoś ma grubera na sprzedaż?

19

Odp: glebosz

Czemu randup to nie tak jak powinno być?

20

Odp: glebosz

Z tego co sobie przypominam, warstwa płużna tworzy się z różnych powodów.
Niewłaściwa agrotechnika (uprawa na mokro), chemiczna pustynia (zabicie mikro i makro organizmów glebowych), zbyt duże dawki wapnia (cementowanie warstwy), zły płodozmian (większość roślin o płytkim systemie korzeniowym), i pewnie kilka innych o których nie wiem.
Głęboszowanie to łagodzenie skutków. Warto może pomyśleć o przyczynach.