21

Odp: glebosz

Ja proponuje zacząć od bliżniaków na forszaja do uprawy smile

22

Odp: glebosz

Sławku masz racje jeszcze dochodzi ciężki sprzęt teraz nie uprawia sie tak jak twoi sąsiedzi dwoma konikami orali, forszaj waży ponad 7ton jeszcze jak troche wilgoci i sie też zbija ziemia a nie zawsze jest jak sie chce, jest to interes pod gołym niebem

23

Odp: glebosz

Głembosz jest prostą maszyną, ja mam głembosza z zabezpieczeniami kołkowymi i zrobiłem go sam, stopy można wyciąć palnikem, rama z kwadrata 10-10 i paczka elektrod troche chęci i maszyna służy kilka lat, po co wydawać za nowego 10tyś.

24

Odp: glebosz

Na swoich kamienistych ziemiach, na kołki bym nie wyrobił !
Ja dorobiłem łapy do atlasa III hydraulicznego. Odkręcam korpusy od grządzieli, przykręcam łapy i wio. Żaden głaz mi nie straszny, nawet nie muszę się oglądać za siebie. Słyszałem że Grudziądz kiedyś takie oryginalne łapy robił.

25

Odp: glebosz

sławek 42 napisał/a:

Słyszałem że Grudziądz kiedyś takie oryginalne łapy robił.

Robił, sam nawet widziałem takowe w Agromie w Olsztynie leżały przez parę lat w komisie - kiedyś często jeździłem do Olsztyna -, przyznam że teraz sam bym takie kupił - mam TUR-a S -, ale kiedyś nie byłem czymś takim zainteresowany.

http://img329.imageshack.us/img329/8698/thumbzsrepz2.jpg

26

Odp: glebosz

sławek 42 napisał/a:

Na swoich kamienistych ziemiach, na kołki bym nie wyrobił !
Ja dorobiłem łapy do atlasa III hydraulicznego. Odkręcam korpusy od grządzieli, przykręcam łapy i wio. Żaden głaz mi nie straszny, nawet nie muszę się oglądać za siebie. Słyszałem że Grudziądz kiedyś takie oryginalne łapy robił.

ja mam zabezpieczenia 16mm. gróbe i nie siadają ze czesto chyba ze jest kamień jak telewizor to puści albo wyrzuci go do góry nieraz to pół dnia jerzdze i kołki trzymają jak ktoś ma wyrabane otwory to siadają co chwile

27

Odp: glebosz

A to mój głębosz brat go zrobił w 5 dni http://images31.fotosik.pl/167/eae9a857b32a4f32m.jpg

GG 9784904
sklep@fortschritt.com.pl 0748506822
www.fortschritt.com.pl

28

Odp: glebosz

panowie a co powiecie o glebogryzarce HOWARD? i czy wałek do niej musi być ze sprzęgłem ?
a wogóle czy ktoś ma taki wałek do sprzedania- grubośc 40 mm , 8 frezów

29

Odp: glebosz

a ja mam zamiar gleboszowac pola doradzcie kiedy najlepiej nim wyjechac w pole dodam ze sieje same zboza i jak jezdzic wzdluz pola czy poprzecznie roznie to slyszalem

30

Odp: glebosz

Tak apropo głębosza to do forszaja to ile ząbków?

Rolnik z powołania:-)

31

Odp: glebosz

Na początku pisało big_smile 3 zęby

32

Odp: glebosz

na jakiej głębokości powinien procować głębosz.

33

Odp: glebosz

mysle ze na te 60cm musi w ziemie isc

34

Odp: glebosz

damian9871 napisał/a:

w pierwszych latach uprawy bezorkowej niestety spadają plony może lepszym rozwiązaniem byłoby uproszczenie uprawy np. po rzepaku talerzówka 2x i można uprawiać i siać nawet siewnik talerzowy nie jest potrzebny ale po zbożach gdzie słoma została na polu to trzeba zaorać (szczególnie żyto) albo w siewnik talerzowy zainwestować. Użytkuje ktoś z was taki siewnik?

Ja pożyczam do siewu siewnik talerzowy POLONEZ 4m. Całkiem fajny sprzęcik i ładnie sieje

35

Odp: glebosz

jan070770 napisał/a:

na jakiej głębokości powinien procować głębosz.

Jak W szkole nas uczyli to że głeboszem można pracować do 80 cm ale to już chyba przesada

36

Odp: glebosz

zt300 też pociągnie 3 łapy u mnie nigdy głębosza nie było

http://img.userbars.pl/122/24382.jpg

37

Odp: glebosz

U nas trzy łapy na glinie na 50 cm ZT323 to wszystko co pociągnie na 2x2

38

Odp: glebosz

Dwie wioski dalej ode mnie gościu ma takiego zbója smile
http://www.youtube.com/watch?v=YOYIS44d0mI

E 516 na części
Telefon 695 076 269

39

Odp: glebosz

Brachol coś takiego w robocie ciąga ale jeleniem na gąsienicach big_smile ....

powiedzcie czy czyms takim  2-3 łąpowym powyrywa korzenie  po drzewach ??

hmm powiedzcie  co daje  wogóle te głęboszowanie  prócz zrywania dren  w polu ....

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

40

Odp: glebosz

Zależy jakie grube są to korzenie ale myślę że bez większych problemów głębosz by sobie radził, lecz trzeba kawał ciągnika podpiąć.

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci