41

Odp: glebosz

nie no spokojnie jest Jeleń  lub mega  szesnastka  big_smile

a korzenie  hmm najgrubszy   ma średnice około 30 cm ..

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

42

Odp: glebosz

głęboszowanie zwiększy przepuszczalność na pewno, na cięższych, zlewnych glebach. Ten gościu jedzie teraz bezorkowo w systemie HORSCH agregat Terrano FX i siewnik Pronto. Co jakiś czas głębosz i pola równiutkie jak na stole. W tym roku kupił konkretny opryskiwacz

E 516 na części
Telefon 695 076 269

43

Odp: glebosz

u  Tego co  pracuje   teraz jest 2 rok na  bezorkowym ... i właśnie też jest w  czasie wymiany  opryskiwacza ... i w sumie nie wie co wybrać kasa jest hmm   gotówkowa ...   
ale nie o tym mowa ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

44

Odp: glebosz

http://otomoto.pl/horsch-terrano-4-fx-A221339.html
Że ile k##rwa???

45

Odp: glebosz

no co farba droga .. ale dla co niektórych ludzi   cena  odpowiednia .. bo jak coś dużo kosztuje to  musi być dobre ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

46

Odp: glebosz

drogie są ale te zabezpieczenia zębów terra grip są po prostu niezniszczalne. Na firmie u nas mają Tigery i Terrano na tych zabezpieczeniach to żadnego zęba nie ułamali a hektarów trochę mają, w Tigerach połamali ramy które z resztą niemcy im je wymienili później a zęby za to wytrzymują. Kiedyś takiego kamienia ząb wyciągnął że cały agregat się na nim powiesił.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

47

Odp: glebosz

http://www.youtube.com/watch?v=I7mRKRSCjlc
Ten horsch to nic nowego . Trochę ulepszony i podpicowany hydrauliką stary ścierniskowiec . Zbytnich innowacji to nie ma .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

48

Odp: glebosz

ale robote ładną robi i wytrzymały jest

E 516 na części
Telefon 695 076 269

49

Odp: glebosz

za tą kasę można zrobić coś fajnego razem z koniem do ciągnięcia... i jeszcze zostanie na waciki dla kobiety

50 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2014-03-17 09:08:48)

Odp: glebosz

http://www.youtube.com/watch?v=B2pwn28ZTDI
Panowie ile potrzeba minimalnie mocy żeby uciągnąć taki zestaw? Podają różne firmy różne zapotrzebowanie na moc. Mam talerzówkę agromasza 3m i powiem szczerze, że jak jest w miarę sucho to ciągnik ma w niej lekko. Myślę jak się uda w dobrych pieniądzach kupić głębosz, a jak nie to od podstaw zrobić. Dobrze byłoby jakby ładnie górna warstwa była też wymieszana, z tym że znowu pojawi się pytanie jaki koń to musi ciągnąć. Ewentualnie talerzówkę podpiąć mniejszą tyle aby kryła ciągnik.

51

Odp: glebosz

Z tego co policzyłem to jest 5 zębów, a w większości jest zapotrzebowanie 30km na jeden ząb, czyli z 150 km by pasowało na sam głębosz, żeby mieć wystarczający zapas mocy.

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

52

Odp: glebosz

No nie napisałem mnie najbardziej interesowałyby 3 lub4 zęby, A talerzówkę chciałem 3m bo po prostu taką mam. Takim zestawem chciałbym robić co 2-3lata.

53

Odp: glebosz

Na głębokość około 25 cm to ja swoim gruberem jedno pole pod pszenżyto jako próba bezorkowej robiłem, tym zestawem z filmiku na pewno nie robił głębiej.

54

Odp: glebosz

Mi się wydaje że przy tej głębokości i 4 pazurach to 125KM to styka. I chyba nikt nie zaprzeczy że 323 z tym zestawem z filmiku da radę będzie szedł wolniej ale pójdzie 1-III 4-II lub 4-I

55

Odp: glebosz

wolniej znaczy jak? mam od niedawna agromasza talerzowego 3m. Forszaj po zwiększeniu dawki i uturbieniu na moich terenach ma z tym robotę. Głębokość robocza 10cm. Do tego 4 pazury? Cieńko bym go widział...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

56

Odp: glebosz

Nie mam gór- znaczy bardzo mało, i ziemie dość lekkie ale chciałem mieć coś żeby podeszwę zerwać. Ewentualnie jakąś kolczatkę za głęboszem, żeby ziemia była doprawiona za nim. Przez to pomyślałem, o bronie talerzowej którą mam. Sprzęt konkretny, a 4II nie ma co robić jak sucho. Z podnoszeniem też nie powinno być problemu. Raz siałem z tyłu Fiona+ 300kg ziarna i nie składałem siewnika na bronę to nie źle. Poza tym nie chciał bym pakować po ramę wystarczy na 10cm więcej jak się orze tak powiedzmy do 35cm. Ciekawę jakby się ciągnik zachowywał, jakby głębosz na tuzie pchać a talerzówka z tyłu. Głębosz na jakieś 30cm pierwszym razem.

57 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2014-03-17 16:59:17)

Odp: glebosz

No wolniej niz ten na filmiku. według mnie w okolicy 7 km/h powinien iść.  Ja głębosza miałem zaczepionego tylko raz i jak puściłem na te 30-35 cm to na 1-III miał cięzko  i stawał bo brakowało trakcji. Ale! ma 2,6m mam założone 10 pazurów w 2 rzędy i problemem było to że działał jak spych.Poprzedni właściciel jakoś dziwnie miał rozstawione.  Z tego co czytałem rozstaw przy głębokości 30 cm powinien wynosić 60cm tj głębokość x2. Na 3 m 4 szt a nie 10.
Ale powtarzam gdybam bo tylko raz tym pracowałem jesienią będę mógł powiedzieć więcej.

58 Ostatnio edytowany przez Pawel21990 (2014-03-17 17:23:49)

Odp: glebosz

ja robiłem raz głęboszem pożyczonym od wuja na 5 łap. Głębokość 30-40 cm, spięty zt300 i ursus 902. na glinie ledwo co szły... trzeba było wypłycać. Na lżejszej było ok. Jak znajde gdzieś tego głębosza to wstawię link

59

Odp: glebosz

Grzesiu a może taki zestaw wałów jak tu? Dokładnie takim zestawem sąsiad jeździ u Stokłosy i ładną robotę robi
https://www.youtube.com/watch?v=9LTep7GfDs8

E 516 na części
Telefon 695 076 269

60

Odp: glebosz

Dokładnie o takich myślałem, jakby nie wypaliło z talerzówką. Chodzi o to też że na niektórych ziemiach głębosz zostawia tylko rowki w rozciętej ziemi, a za jednym przejazdem mogłoby być lepiej doprawione.