21

Odp: Przedni napęd..

bardzo dziękuje za pomoc

22

Odp: Przedni napęd..

jest kilka fortschrittów na części na naszym forum przegladnij ogłoszenia. I nie dziękuj (choć to miłe) od tego tu jesteśmy.. Dzisiaj my jutro ty.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

23

Odp: Przedni napęd..

okey

24

Odp: Przedni napęd..

Panowie
Mam problem z przednim napędem w forszaju 323. W tym forszaju przedni napęd powinien wlączać się automatycznie wtedy gdy tylne koła zaczną się grzebać a u mnie ten przedni nie chce się włączyć. Z kolei jak przedni włącze normalnie przyciskiem to się włączy ale kręci sie lewe koło tylko i nie wiem co jest grane. Wiecie co moze byc nie tak ?

25

Odp: Przedni napęd..

Ale co znaczy że kręci Ci się jedno koło tylko?

26

Odp: Przedni napęd..

może frez na półośce urwało .

Leszek   dla kolegów'

27

Odp: Przedni napęd..

Nie włącza się automatycznie bo może ktoś wałki z przystawki wyjął.

28

Odp: Przedni napęd..

Tylko że wczesniej automatycznie włączało sie jak nalezy a wczoraj nagle przestało yikes

29

Odp: Przedni napęd..

Sprawdź czy jest olej w przystawce przedniego napędu

30

Odp: Przedni napęd..

jest olej własnie. Nie wiem cze mu nagle przestało dzialać , tydzien temu sprawdzałem i dzialało a wczoraj sprawdzałem i nic hmm

Jeszcze jedno chłopaki , jak włącze blokade wszystkich kól to przód normalnie dziala (przy włączonym przednim napedzię oczywiście ) a w tylnym moście kreci sie tylko lewe koło?

31

Odp: Przedni napęd..

zerwana blokada albo coś poważniejszego.

32

Odp: Przedni napęd..

Jako że wątek dotyczy przodka więc tu pytam.  Było kiedyś wspominane, że przodki do forsza i ify w50 miały bodajże cztery różne przełożenia. W czym była różnica? w kołach zwolnicy czy na mechanizmie różnicowym? Najbardziej interesuje mnie czy da rade zrobić większe przełożenie, tak by most zwolnić o te 5-10%.
W katalogu koła zwolnicy są opisane jako z13 i z31 , z kolei wieniec i atak w katalogu jest zaznaczony jako jedno i nie ma opisane ilości zębów.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

33

Odp: Przedni napęd..

Leży u mnie most z ify  ,kiedyś go miałem w starze 28 i na nim był szybszy . Podejrzewam że jak leży kilka lat to hamulce trzymają bo bym nim pokręcił i policzył ile trzeba obr wału na jeden obrót koła .

34 Ostatnio edytowany przez bamreras (2017-01-14 20:03:52)

Odp: Przedni napęd..

Zwolnica rozkręcona. Zębtki tak jak pisałem 13 i 31 zębów. Dużej na większą się noe da zamienić bo luzu brak. W drugą stroną by się dało.
Przełożenie całego mostu z kręcenia wychodzi mi równe 3.

Sory. Nie 3 a 6. Zapomoałem że mialem jedną stronę zablokowane. A po trybach licząc wychodzi 6,07

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

35

Odp: Przedni napęd..

Panowie mam problem z ZT323 , gdy cofam najczęściej na twardym podłożu to przy skręconych kołach dzieje się czasami coś takiego jakby któreś (lub oba) koła na moment przyblokowało i zaraz puściło. Wrażenie jest takie ,że słychać jakby głośny stuk i czuć szarpnięcie traktorem. Poza tym nie włącza mi się samoczynnie napęd (zawsze jak potrzebuje to włączam klawiszem) i tak myślę czy to może coś mieć wspólnego z tym blokowaniem i szarpnięciem. Stan oleju w moście i przystawce zawsze jest , przeguby i wał napędowy smarowane. Wiecie w czym może tkwić problem ? Pomożecie ? smile

36

Odp: Przedni napęd..

Odkręć wał pędny to zobaczysz czy przedni most czy przystawka CI blokuje. stawiam na przystawkę.

37

Odp: Przedni napęd..

Prawdopodobnie rozsypalo się sprzęgło kierunkowe

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

38

Odp: Przedni napęd..

Cóż i tak będę wybebeszał skrzynie to przejrzę wszystko co trzeba żeby działało jak powinno. Tak się zastanawiam ile jeszcze niespodzianek w tym forszaju znajdę.

39 Ostatnio edytowany przez tomek 323 (2017-07-15 22:48:16)

Odp: Przedni napęd..

znajdziesz tyle ile miejsc odwiedzisz w nim tak jak ja w mojej audi gdzie nie zajrze to ciagle coś

Nie ma to jak FORTSCHRITT

40

Odp: Przedni napęd..

Panowie mam problem w moim 323a. Gdy cofam cos blokuje mi przednie koła, jest takie wrażeni , szczególnie przy skręcaniu do tyłu jakby przednie ciągnął po ziemi, tak jakby przednie koła za wolno sie kręciły w stosunku do tylnych kół, no i słychac po silniku że ma obciążenie.Do przodu jest wszystko w porządku. podnosiłem przód do góry i kręciłem przodem w obie strony i chodzi elegancko , nic nie blokuje. Według mnie przód jest w porządku więc co może byc nie tak ? Może przystawka blokować ? Albo skrzynia ? Może coś poradzicie ?