1 Ostatnio edytowany przez Karol323 (2010-12-19 15:18:30)

Temat: Dom - Remont / Przebudowa / Dobudowa.

Witam wink
Razem z rodzinką ustaliliśmy że trzeba rozbudować dom, ponieważ są 3 pokoje, kuchnia,łazienka. Jest 7 osób czasem 8 ( 8-my to siostry chłopak big_smile ) I już się robi mało miejsca dla nas. Siostra ma odzielny pokój ( największy ) Ja z bratem śpię razem w pokoju a rodzice obok śpią. Dziadki mają swój pokój ale to wiadomo nikt im nie życzy śmierci aby dla mnie się zwolniło miejsce hmm ... Ustaliliśmy żeby Dobudować pomieszczenie  ( 4m x 6m )  takie aby była kotłownia, pralnia i żeby miejsce do przebierania się z podwórka. A na górze jest strych nieużytkowany i jest pomysł żeby podnieść dach ( 0,5m -1m ) wyżej i tam zrobić 3 pokoje i mini łazienkę i miejsce zrobić na wejście na balkon bo dla mamy się wymażyło balkonu big_smile
Czy ktoś z was robił takie przebudowy ? Jak to jest z taką rozbudową ? Wiem że trzeba plany, mapkę zrobić itp... Dzisiaj była projektantka i popatrzyła co jak zrobić ale narazie będzie się przymieżała do robienia planów. Czy robić to przez firmę czy przez znajomego co ma ekipę swoją i bawi się z tym. Jak myślicie jak to zrobić tak aby było dobrze i najprościej ?  smile
czekam na odp smile    ( przepraszam za błędy w pisowni i układaniu zdań neutral  )

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

2

Odp: Dom - Remont / Przebudowa / Dobudowa.

na pewno musisz mieć  pozwolenia na wykonanie przebudowy  i projekt  ...  to najważniejsze   a no jak że by inaczej Kasa albo dużo kasy ....

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

3 Ostatnio edytowany przez Karol323 (2010-12-19 15:37:36)

Odp: Dom - Remont / Przebudowa / Dobudowa.

Kasy to na budowę taką to starczy nie ma obawy ale właśnie ile czasu zajmie to wszystko i ile to będzie kosztować ?

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

4

Odp: Dom - Remont / Przebudowa / Dobudowa.

czas hmm  zależy kto to będzie robił i czy będzie miał pojecie:P

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

5

Odp: Dom - Remont / Przebudowa / Dobudowa.

Przede wszystkim tą podmurówkę którą masz teraz to i tak musisz rozebrac aby wylac wieniec wiążący stary budynek z nowym aby radośc z użytkowania trwała jak najdłużej bez tego zacznie się wszystko rozłazic i nie słuchaj "fachowca" który powie że taki wieniec można zalac na samej górze bo im on jest bliżej łączenia stropów tym więcej trzyma bo samo wybudowanie nie jest aż tak czasochłonne a i nie zapomnij dac belki w fundament i dobrze aby ją też w miarę możliwości jak najlepiej połączyc z istniejącym fundamentem te zabiegi zapobiegną ewentualnym pęknięciom w trakcie użytkowania.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

6

Odp: Dom - Remont / Przebudowa / Dobudowa.

hm też myślałem o czymś takim ale jak wszytko się policzy, to wychodzą straszne pieniądze dziś może brzmi to nieprawdopodobnie ale budowa nowej chaty może okazać się nie wiele droższa.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

7

Odp: Dom - Remont / Przebudowa / Dobudowa.

Święte słowa Fenol. Mój wujas po powodzi chciał podnosić starą ruderę, ale na szczęście udało się mu wyperswadować, że za 20-30 patyków więcej będzie miał ganc nówka domek. No i jest na etapie stropu.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

8

Odp: Dom - Remont / Przebudowa / Dobudowa.

Ja robiłem taką przerubke i wyszła około 90000 ale robiłem durzo rzeczy sam np instalacje wod gaz i elektryczną ocieplenie i wiele innych

Masz problem z Claasem Mecatorem, pisz na pewno pomogę tel  790-555-450 zmiana nr GG 35541292

Odp: Dom - Remont / Przebudowa / Dobudowa.

masz takie coś ? http://mbauction.com/Gallery/18007ae6-d4ba-45cf-bc38-4e793d960ada/Bosch%20Hammer%2011316%20EVS.jpg umnie jest taka maszyna bez niej ani róż mam w piwnicy z 1m ściany .

GG-11131606 Spokojny ze mnie chłopak weź podejdź pogadaj looknij !!
Nie szukam awantury, powodu do kłótni !! Lecz męczę atmosferę jaka jest tu między ludźmi
http://koleso.topof.ru/logos/pneumant_logo.gif
błędów nie popełnia tylko ten kto nic nie robi smile

10

Odp: Dom - Remont / Przebudowa / Dobudowa.

nie ma róż ale jest bosch wink

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

11

Odp: Dom - Remont / Przebudowa / Dobudowa.

zapewne młoteczek udarowy wink no albo chociaż wiertarka udarowa, wiem bo kuje w oborze, dziadek postarał się o baaardzo twarda posadzkę i fundamenty, na korycie nie zostawiał śladu i wyjechało w całości, jeszcze jakieś 2 metry fundamentu i 2mx7m posadzki i będzie szopa przejazdowa, no i jeszcze z 2 ściany może wink

12 Ostatnio edytowany przez tomcio83 (2010-12-19 23:13:24)

Odp: Dom - Remont / Przebudowa / Dobudowa.

ja mam do kucia kmłoto wiertarke mac calister polecam ten sprzęt bo jest tani a robi to co bosch za kilkanaście stówek pracuje nim na codzień i spisuje się idealnie . wykonuje instalacje wod kan co i gaz

Masz problem z Claasem Mecatorem, pisz na pewno pomogę tel  790-555-450 zmiana nr GG 35541292

13

Odp: Dom - Remont / Przebudowa / Dobudowa.

Ja przed ślubem remontowałem mieszkanie po babci. Do tego adoptowałem stajnie na mieszkanie. Koszt zaplanowany - 20000, koszt rzeczywisty - 60000 i jeszcze brakuje......
Koszt, który planujesz pomnóż przez 2, dodaj duży haczyk a i tak sie nie zmieścisz w budżecie....

14

Odp: Dom - Remont / Przebudowa / Dobudowa.

A jak z cenami zagospodarowania poddaszy? Bo u mnie całe sie marnuje trzeba by bylo zrobić nowy dach i wiadomo ścianki działowe, łazienkę na górze bo na dole jest malutka

Rolnik z powołania:-)

15

Odp: Dom - Remont / Przebudowa / Dobudowa.

Powiem tak , dwa lata temu odziedziczyliśmy dom 340m2 który ciągle remontuję. Włozyłem już 200 000zł na materiały remont przeprowadzam sam, został mi jeszcze dach i elewacja i wiem na pewno że drugi raz nie podjął bym się remontu tylko budował bym nowy ,pieniądze te same , a co nowe to nowe projektujesz jak chcesz a w starym ze wzgledu na konstrukcję nie zawsze można zmieniać układ pomieszczeń no chyba że ma się nieograniczone środki.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

16

Odp: Dom - Remont / Przebudowa / Dobudowa.

No to Piotrze dach z elewacja zamkniesz w drugich 200tyś i będziesz żył jak panisko w nowym starym domku, a tak serio to musisz się nieźle natyrac bo ze starego zrobic nowe to jest niezła sztuka tym bardziej samemu.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

17

Odp: Dom - Remont / Przebudowa / Dobudowa.

Teraz to jest tylko plan dobudować te pomiejszczenie i przerabiać kuchnię (tzn wywalić piec centralny i nowe meble,podłoga itp )  ..  Potem się weźniemy za Poddasze. No będzie robotki ale to jak się zrobi porządnie to będzie na wieki wink

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

18

Odp: Dom - Remont / Przebudowa / Dobudowa.

wymysliłem sobie remont kuchni przed swietami tj, kafle na podłogach na scianach, przeróbka instalacji elektrycznej itp.. dogadany byłem z gosciem ze 6 grudnia wchodzi i przed swietami z 3 dni skonczy, z tym ze ja wszystko szykuje tzn zrywam stare kafle i drapie sciany itp. okazlo sie ze nie sprecyzowałem o które swieta mi chodzi i z jego tempem prac chyba sam sie naucze kafle kłaść, w cztery dni zrobił tyle co można było zrobić w dwa dni.facet zna sie na robocie ale normalnie leci w gume.

mdw

19

Odp: Dom - Remont / Przebudowa / Dobudowa.

U mnie idzie też podobnie. Czekałem na geodetę miesiąc, później powiedział, że już tylko 2 tygodnie. Zrobiło się już półtorej miesiąca i dalej nie widać końca. Myślałem że uda mi się na wiosnę dostać pozwolenie na budowę, a realnie to nie wiem czy po żniwach będzie...

20

Odp: Dom - Remont / Przebudowa / Dobudowa.

Grzesiu zmień geodetę ........  Mi projekt indywidualny ,warunki zabudowy ,pozwolenie na budowę , dobudowywanego domu zajęło 6 tygodni.