21

Odp: Dom - Remont / Przebudowa / Dobudowa.

ja 4 lata temu wybudowalem  nowy domek  136 m  i co kasa duza  ale  nigdy w zyciu nie remontowal bym starego zanim wybudowalem  tem  w starym tez poszlo remontow  huh i nigdy nie jest to co w nowym  technologia budowania idt same oszczednosci na opale sa ogromne wiele by wymieniac ale z tego co karol piszesz to dobudowka i podniesienie dachu wyniesie cie pewnie tyle co postawienie nowego   wasza kasa  i decyzja ale mnie dom  w stanie surowym zamknietym  wyniusl cos kolo 125 tysi z czego 48 tysi to koszt robocizny co firma wziela. wiec polecam sie dobrze zastanowic

http://www.fotoload.pl/123aa36/0da6cca167e5001fc0cd2b03b436c34116164_min.jpg

22

Odp: Dom - Remont / Przebudowa / Dobudowa.

chmielupom napisał/a:

ja 4 lata temu wybudowalem  nowy domek  136 m  i co kasa duza  ale  nigdy w zyciu nie remontowal bym starego zanim wybudowalem  tem  w starym tez poszlo remontow  huh i nigdy nie jest to co w nowym  technologia budowania idt same oszczednosci na opale sa ogromne wiele by wymieniac ale z tego co karol piszesz to dobudowka i podniesienie dachu wyniesie cie pewnie tyle co postawienie nowego   wasza kasa  i decyzja ale mnie dom  w stanie surowym zamknietym  wyniusl cos kolo 125 tysi z czego 48 tysi to koszt robocizny co firma wziela. wiec polecam sie dobrze zastanowic

Dom już dawno rozbudowany... Powiem jedno.... NIGDY WIECEJ DOBUDOWEK !!!!! Tylko mamusia wielka znawczyni nie pozwoliła postawić z boku drugiego domu.... Efekt.... 700/750 tyś poszło... A bo to a bo tam to.... Za ta cenę by się postawiło z boku Nowy i to nie taki mały a Stary można było by ocieplić i Nowy dach założyć.... Wszyscy byli żeby stawić Nowy... Mama że dobudowac.... Strata pieniędzy !!!

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

23

Odp: Dom - Remont / Przebudowa / Dobudowa.

750 tyś złotych??

24

Odp: Dom - Remont / Przebudowa / Dobudowa.

Dopiero przeczytałem co Tomek napisałeś. Powiem szczerze, że później wszystko mieliśmy robić w jednym biurze. Kierownik budowy, nadzór i inne tałatajstwa z tym związane, żeby poszło sprawnie.
U mnie najpierw podział działki, notariusz i dopiero reszta, dlatego dłużej to wszystko trwa. Wiem że te same urzędy w różnych miastach inaczej działają. Jednak 6 tygodni to bardzo sprawnie.

25

Odp: Dom - Remont / Przebudowa / Dobudowa.

koseś napisał/a:

750 tyś złotych??

Tak sad Bo jeszcze całą część starą remontowalismy ale żeby jeszcze było dokończone to to nie jest tzn trzeba umeblowac skończyć barierki zrobić na zewnątrz i takie tam...  Wujek nas zrobił w ch*ja bo mówi 60 tyś i zrobię wszystko .. Zaczął robić ekipa dzielona jedno robią tu drudzy robili gdzieś w Ełku majstrow się przewinęło chyba z 10 i połowę zrobił i mówi 60 tyś za mało... To idz i se gdzieś indziej rób.... A reszta skończył majster z 2/3 pomocnikami i na spokojnie zrobili... Tyle to wyniosło niestety.... I powiem też że duży dom jest i wszyscy w domu siedzą to zło !  Jeden drugiemu przeszkadza nic nie można zrobić i wgl.... Ja czekam kiedy wyprowadzić się bo takiego pier**l nie chce dalej słuchać.... Pewnie każdy wie jak to jest jak dużo osób w domu albo mało a wredni....

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

26 Ostatnio edytowany przez scoda19 (2016-12-12 12:33:14)

Odp: Dom - Remont / Przebudowa / Dobudowa.

Bo jak kto lubi na kupie mieszkać to idzie do bloku.;)

27

Odp: Dom - Remont / Przebudowa / Dobudowa.

Na moim filmiku z odśnieżania widać za drogą mój "stary dom" stoi pusty, woda  c.o. łazienka w nim jest. Budując nowy nie wyobrażałem sobie jednak by zostawić w nim rodziców (jest to standard). Pisałem już kiedyś, jak my traktujemy swoich rodziców, tak nas będą traktować nasze dzieci. Mieszkać z kimś z rodzeństwa i ich rodziną pod jednym dachem to już inna śpiewka.