41

Odp: zakup 323 przez kris

To nie wszystko końcówkę wom ma opspawaną  ale podobno można ją wyjąć "chodził w dużej kostce " i "rębaku " i nie tylko  , elektyka do poprawek przedni most ma luzy na ramce którą przykręca się do ramy ciągnika chyba przedni most odjechał z tą ramką kiedyś bo założony jest nowy wał napędowy bo i wszystkie kable do mostu są urwane chyba  .  Licznik zatrzymał sie na 5100 mth  chyba bo nie pamiętam i jest z 1985 starszy odemnie o 3 lata big_smile   blacharka nie za ciekawa . Ma i plusy naped przedni załącza sie , silnik zalany ale dzwon , komplet obciążników przód i tył zarejstrowany i opłacony o takiego mi chodzi i  blisko ,mam nadzieje ze sam dojdzie ,dolny zaczep jest górny nie wiem ale jak nie będzie to trudno na pewno prędzej dorobi jak dolny. Zobaczymy co to będzie prawdopodobnie przyprowadzę go w środę coś czuje że czeka mnie kupa roboty :wow: !

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

42

Odp: zakup 323 przez kris

tak, końcówkę WOM wyjmujesz w 5 minut, w rębaku mógł za to dostać ładnie po dupie, ile za to cudo ?

43 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2011-01-13 17:14:11)

Odp: zakup 323 przez kris

Witam  wszystkich !  Dzisiaj Zakupiłem i przyprowadziłem swojego 323  Ze spychem 15500 zł Wiem drogawo ale niżej już nie dało rady sad  . Jechało się ***  :walka: !!!!!
Przy okazji drogę  sobie odśnieżyłem big_smile !!!!

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

44

Odp: zakup 323 przez kris

Witam. Myśle nad zakupem zt-323a i upatrzyłem sobie jednego. niedaleko ode mnie i chyba w miarę zadbany. oto link: http://allegro.pl/ciagnik-rolniczy-fort … 62655.html co onim myślicie???

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

45

Odp: zakup 323 przez kris

Długo juz stoją na allegro

46

Odp: zakup 323 przez kris

bamreras napisał/a:

Witam. Myśle nad zakupem zt-323a i upatrzyłem sobie jednego. niedaleko ode mnie i chyba w miarę zadbany. oto link: http://allegro.pl/ciagnik-rolniczy-fort … 62655.html co onim myślicie???

Ten traktor na Allegro już dwa lata stoi, pamiętam jak jeszcze dla siebie szukałem to już był. Z opinii kupujących słyszałem, że jak od tej firmy się kupuje to stan techniczny sporo odbiega od tego co w ogłoszeniu napisane, a i ceny też trochę na wyrost.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

47

Odp: zakup 323 przez kris

dopiero parę dni przeglądam allegro wiec nie wiem. tak patrzałem w mojej okolicy i jest jeszcze parę ale ten wyglądał mi dość przyzwoicie...  jak sie troche cieplej zrobi to ruszę w trasę i pooglądam te co bliżej stoją.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

48

Odp: zakup 323 przez kris

Fortschritta jak sprzedający odpali w mróz to znaczy że motor jeszcze pohula, ja tak swojego kupiłem.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

49

Odp: zakup 323 przez kris

o tym mrozie to prawda. gość w wiosce obok miał forschritta i jak przyszedł mróz to nie wchodził do garażu wcale bo i tak wiedział ze go nie odpali... to z tych na allegro co by w miarę przyzwoicie wyglądało. nie chodzi o wizualkę a głównie o stan techniczny.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

50

Odp: zakup 323 przez kris

Przeglądaj jeszcze tutaj oferty:
http://www.autogielda.pl/maszyny_rolnic … hritt.html

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

51

Odp: zakup 323 przez kris

Ja nie mam w swoim świecy płomieniowej i tak do -5 to pali super za 3 uderzeniem bez względu ile stoi a jak odpalałem przy -15 to tylko palnik gazowy we filtr i tak samo.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

52

Odp: zakup 323 przez kris

Miałem jedno ogłoszenie. W okolicy Malborka stał bo dajrze 90 rocznik, 46z haczykiem motogodzin, a gość go używał głównie w transporcie jak się nie mylę

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

53

Odp: zakup 323 przez kris

Moim zdaniem nie można absolutnie wierzyć wzystkim handlarzom bo, jeden na 50 się przyzna o faktycznym stanie maszyny. Dla przykładu mi facet ściągał z Niemiec 323A i zapierał się rekami i nogami, że pracował w firmie transportowej, z tym że jak przywiózł mi go to wieszak na tylnim tuzie był tak wyrobiony, że kulkę mogłem ręką wyjąć bez najmniejszych problemów. To w trasporcie to raczej by się to nie wyrobiło, tylko od wiszenia. Moim zdaniem najlepiej jest wszystko samemu sprawdzić nie wierzyć w to co się słyszy bo człowiek sobie tylko nerwy zszarpie.

54

Odp: zakup 323 przez kris

koledzy rozczulacie się nad zakupem ja jak kupowałem 7 lat temu forsza to był najtańszy sprzarzęt na rynku wiedzy o tym nigdzie stan był super mało godzin ale przez te 7 lat dał mi się we znaki ogólnie zawsze coś  teraz wiem dlaczego są tak tanie a mam odniesienie do fendta bo posiadam również już bym nie kupił forsza pożyczył bym drugie tyle i kupił bym coś innego dziś jestem w innej sytuacji finansowej i mogę powybredzać forsza kupiłem tylko bo tani a ziemi brzybyło i trzeba było to czymś ryć a ogólnie to złom

55

Odp: zakup 323 przez kris

Może jest tak jak piszesz, ale ja za swojego rok temu dałem 12,900 i uszczelniłem w nim WOM i wymieniłem oring w elektrozaworze i w złączce hydraulicznej. Poza tym wymieniłem dwie żarówki, dokręciłem śruby mocujące TUZ i dolałem ze dwie butelki DOTu do hamulców bo gdzieś wycieka i trochę oleju do skrzyni i silnika, a traktor pracuje u mnie i trochę w usługach transportowych  i rolniczych. Za dwukrotnie większą sumę 25 800 dalej nic konkretnego nie da się kupić bo za dwudziestoletniego Fendta Niemiec zażyczył sobie 10 000 euro. A ja za te pieniądze Już mam: traktor , Gruber(2500), plug obrotowy(1800) i jeszcze agregacik jakiś jeszcze się zmieści w tej sumie(ok 3000).

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

56

Odp: zakup 323 przez kris

marku kiedyś podobnie myślałem jak ty ale dziś jestem o doświadczenie z forszem mondrzejszy i już go bym z całym sprzętem gratis nie wzią rocznie robiłrm nim 1000 mth a jednego roku i więcej orka agregat aktywny transport zima lato i t088 do oporu ma jeden plus to prawda mało pali

57

Odp: zakup 323 przez kris

Jeśli mógłbym coś doradzić to lepiej kup wcześniej, żebyś wcześniej sobie jeszcze go dobrze sprawdził, no chyba że planujesz go na maj kupić ,a będzie ci potrzebny później.Ja mam swojego już trzeci rok i zawsze jest coś od czasu do czasu do zrobienia,bo to młode ciągniki nie są, a co dopiero jak ktoś ileś lat nim robił nic nie poprawiał i sprzedaję. Zazwyczaj nie da się wyjechać w pole świeżo kupionym forszem, rzadko się zdarza żeby nie trzeba było czegoś naprawić.

58 Ostatnio edytowany przez Pietia (2011-02-14 09:00:32)

Odp: zakup 323 przez kris

323

bardzo ładnie piszesz o, Fortschrittie, ale zapomiałeś chyba, że aby porównywać dwa traktory należałoby by najpierw podąć dane Fenda, aby mieć prawidłowe porównanie musiałbyś kupić model z tego samego rocznika i oczywiście mocy i tak samo go użytkować.
Piszesz, że robiłeś nim po 1000 godzin i więcej jest to bardzo dużo jak na traktor rocznie czytałem ostatnio zestawienie traktorów nowych 130 km i tacy producenci jak MF, JD,DF udzielają gwarancji na 1000 godz. a nie dwa lata po prostu zdają sobie sprawę jak może być użytkowany ich sprzęt. A poza tym wiemy, w jakim stanie są ściągane forszaje z Niemiec czasami ich stan ma dużo do życzenia.

PS
Marek ma rację większości z nas kupuje go ze względu na cenę gdyż w chwili obecnej jest to najtańszy traktor takiej mocy na rynku. Osobiście użytkujemy go do dwóch prac PHX i ścierniskowy pozostałą część roku stoi garażowany powiec sam czy jest sens kupować traktor za 60 tys. aby pracował 100-150 godz, rocznie tak jakby był to jedyne traktor w gospodarstwie do wszystkiego, ale mam inne, które lepiej wypełniają tą lukę  smile:):)

59

Odp: zakup 323 przez kris

pieta mam fendta 611 1986r robi to samo co robił forsz paliwo to samo ale awarii brak i forsz był w leprzym stanie jak go kipiłem niż fendt a najleprze z tego ze forsz zawsze siadał jak było najwięcej roboty i nocki nie przespane z resztą moi koledzy mieli to samo jak kupiłem forsza kolega kupił forterre 95 koni nową dziś ma ponad 7000mth ryje nim dzień i noc w tym czasie oleje 2 komplety opon  na przód i 2 tarcze sprzęgła z resztą posiadam jeszcze 3 inne ciągniki ale forsz jest liderem w awaryjnośći

60

Odp: zakup 323 przez kris

323 no to opowiadaj co tak mocno ci się psuło?