61

Odp: zakup 323 przez kris

Znajdzie się zawsze moment że i tak klamota odpalisz, zakopie Ci się kombajn zt 300, jakaś potrzeba się znajdzie, zawsze się mówi że tylko do ciężkiej roboty a na koniec ciągnik daje przez prawie cały rok

62

Odp: zakup 323 przez kris

W niedzielę do kościoła będę jeździł big_smile

63

Odp: zakup 323 przez kris

jak kupisz 323 to 300 nie bedziesz chcial jezdzic
zobaczysz smile

64

Odp: zakup 323 przez kris

Ją przyznam się szczęże że wolę 303 od 323 jakoś tak lepiej mi pasuje

65

Odp: zakup 323 przez kris

A dlaczego miałbym nie jeździć ? mam zamiar na jesień kupić lub zrobić jakiś agregat uprawowo-siewny to w tedy zt323 będę orał a siał zt300 i nie będę musiał przepinać smile

66

Odp: zakup 323 przez kris

najsłabszym punktem w moim forszu to silnik w ciągu 7 lat 3 razy padł  a o uszczelkach pod głowicą nie wspomnę łozysko oporowe łącznik gumowy wieszaki cięgieł urywały się w obrotówce i wiele innych pierdół teraz coś napęd szwankuje

67

Odp: zakup 323 przez kris

No kolego że ci silnik padł 3 razy to możesz winić ale tylko siebie chyba nie muszę wyjaśniać o co chodzi,co do sprzęgła gumowego to żadna rewelacją powinno się je wymieniać jak poczujesz wibracje,wieszaki no cóż powinieneś się cieszyć że nie wyrwało siłownika,a co do pierdół to ten typ tak ma.

68

Odp: zakup 323 przez kris

krzychu napisał/a:

A dlaczego miałbym nie jeździć ? mam zamiar na jesień kupić lub zrobić jakiś agregat uprawowo-siewny to w tedy zt323 będę orał a siał zt300 i nie będę musiał przepinać smile

hehe przekonasz sie:)
siedznei wygodne pnematyczmne wysoko sie siedzi i lepsza widocznosc niz w 300 biegi z prawej strony wygodnijesze i nie musisz sie schylac na krzyzowce:P
naped, dopiero jak pojezdzi sie z napedem, to bez napedu to tak troche czegos brak i nie mozna sobie na duzo pozwolic
nie wiem czy masz 300 na orbitrolu czy ta strasza jescze.
radio smile
cicha kabina i bardzo duzo miejsca
a z przeczepainem to nie problem
my jak kupilismy to chodzi i w talerzowce i w plugu agregacie z przyczepami i widlakiem
300 tylko sieje nawoz i gdy robimy we dwoch to wtedy trzeba smile

69

Odp: zakup 323 przez kris

Jak trzeba to i 360 sie robi rolnik nie patrzy na wygode

Rolnik z powołania:-)

70

Odp: zakup 323 przez kris

zt300 nie mam na orbitrolu tylko na serwie ale będę przerabiał na orbitrol i siłownik smile i będę robił obydwoma bo to będą główne ciągniki bo jako pomocniczy mam c360 big_smile

71

Odp: zakup 323 przez kris

323 napisał/a:

najsłabszym punktem w moim forszu to silnik w ciągu 7 lat 3 razy padł  a o uszczelkach pod głowicą nie wspomnę łozysko oporowe łącznik gumowy wieszaki cięgieł urywały się w obrotówce i wiele innych pierdół teraz coś napęd szwankuje

U mnie jak rzepak siałem zestawem to mi cięgła pękły przy podnoszeniu bez hydropaka ale przy Zts i trochę człowiek się pozłościł ale to wiadome że nie jest nowe i nie można mieć do tego pretensji. U nas przy 512 silnik w jednym sezonie 3 razy się zatarł ::crez:

72

Odp: zakup 323 przez kris

Pajej napisał/a:

Jak trzeba to i 360 sie robi rolnik nie patrzy na wygode

Ale jeżeli ma wybór, wybiera wygodniejsze rozwiązanie wink

73

Odp: zakup 323 przez kris

F-323 potrafi nie źle dać w kość ale i tak go nie zamienię.

74

Odp: zakup 323 przez kris

no wlasnie wygoda na pierwszym  miejscu to juz nie te czasy co sie za konkiem chodzilo czy ciapeczkeim oralo smile
mnie moj najgorzej wkurza gdy mi paliwa zabraknie to wtedy ciezko jest go odpowietrzyc.
tej jesieni pierwszy raz wymienialismy uszczelke pod glowica odkad mamy doczynienia z fortschrittami czyli ponad 10 lat. a to wszystko przez to ze przekrecilo mi ise sprzegielko na pompie i zwiekszylo sie paliwo i dopeiro w nocy jak robilem to pochodnie z komina mmialem i przez to komin czerwony i uszczelke podpalilo, zrobil jeszcze kilka ha i poszla uszczelka.

75

Odp: zakup 323 przez kris

Opiszcie co się wam działo z silnikami jakie były symptomy, oczywiście w odpowiednim dziale:)

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

76

Odp: zakup 323 przez kris

Panowie jak mówi Fenol opiszcie co się wam działo z tymi silnikami sam jestem ciekaw trzy razy w jedne żniwa coś niesamowitego pytanie tylko co????????????

323 u Ciebie średno co dwa lata padał tylko dlaczego aż tak bardzo dostawał w D...
był tak dardzo przepracowany czy przegrzany i wyskakiwały uszczelki bo to normalne nie jest, aby sie tak psuło.

Może wspólnie ustalimy co było przyczyna tych awari pamietam ze jednego roku troche musiałem przegrzać silnik podczas orki bo się okazaóo ze jeden tłok się przytar. A okazało się to w zimie kiedy wymienialiśmy uszczelki pod półblokami gdzie sączył sie olej

77

Odp: zakup 323 przez kris

tomku silnik mi padł nie z mojej winy wogóle te silniki to chodzą ja by miały zaraz paść a kapitalny był robiony w dobrej firmie i też się dziwili czemu się zaciera i nie była to wina filtrów nie składały się a uszczelki sadzi do dziś na ten przykład c-360 1986r czyli25 latek i był czas co sama obrabiała wszystko samej orki 30ha i miała dwie kapitalki wał jeszcze oryginał a wtym foorszu zawsze coś toć to nie ciapek więc niech robotę robi a nie co roku remont i nie mówcie mi tu jakie to cudo bo sąsiedzi na czas obryli swoje ha a ja zawsze nocami musiałem klepać tego honekera

78

Odp: zakup 323 przez kris

tomku silnik mi padł nie z mojej winy wogóle te silniki to chodzą ja by miały zaraz paść a kapitalny był robiony w dobrej firmie i też się dziwili czemu się zaciera i nie była to wina filtrów nie składały się a uszczelki sadzi do dziś na ten przykład c-360 1986r czyli25 latek i był czas co sama obrabiała wszystko samej orki 30ha i miała dwie kapitalki wał jeszcze oryginał a wtym foorszu zawsze coś toć to nie ciapek więc niech robotę robi a nie co roku remont i nie mówcie mi tu jakie to cudo bo sąsiedzi na czas obryli swoje ha a ja zawsze nocami musiałem klepać tego honekera

79

Odp: zakup 323 przez kris

323 napisał/a:

samej orki 30ha ... i sąsiedzi na czas obryli swoje ha a ja zawsze nocami musiałem klepać tego honekera

Ty albo sobie jaja robisz, albo jak mój sąsiad w dzień pod sklepem, a jak zamkną sklep to w pole.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

80

Odp: zakup 323 przez kris

Trochę to dziwna spawa my mamy zt 300 od 96 roku mówię szczęże że do silnika zaglądaliśmy tylko raz i robił co rok ok 80 ha dopiero od 2006 ma lżej bo jest założony napęd i dokupiony 323 i też bez żadnych większych awari do silnika nikt nie zaglądał