121

Odp: zakup 323 przez kris

Jakim?

122

Odp: zakup 323 przez kris

david85 napisał/a:

Na początek jako że jest to mój pierwszy post witam wszystkich serdecznie, jestem na etapie poszukiwania fortschrita 323 w związku z tym mam pytanie co sądzicie o tym egzemplarzu warty zachodu?

sorki zapomniałem dodać linka!!! http://allegro.pl/fortschritt-323-a-i1471442241.html

123 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2011-02-25 21:33:09)

Odp: zakup 323 przez kris

Z tego co widać to ma bardzo słabe opony ale kierownica jest świetna reszta na miejscu,cena ciekawa i na pewno do dużej negocjacji.  http://allegro.pl/fortschritt-323-a-i1471442241.html

124

Odp: zakup 323 przez kris

na moje to wygląda tragicznie , a skoro ktos tak światła spartolił to  czy reszte jak naprawiał to nie zrobił aby było ??   no wybaczcie ale on nie wygląda ....  a cena hmm nie wiecej niż 10 tys i mozna by to wziąc o ile mechanicznie działa

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

125

Odp: zakup 323 przez kris

Niby wszystko w nim działa poprawnie (okaże się na miejscu) co do wyglądu to jeżeli nie był malowany to chyba jak na jego wiek blacharka dobrze wygląda a że koleś z niego choinkę zrobił no to cóż każdy ma swój gust

126

Odp: zakup 323 przez kris

Zanim tam pojedziesz przeczytaj wszystkie wątki o kupowaniu Fortschritta ZT 323, a najlepiej całą część Forum o traktorach ZT, co ważniejsze informacje sobie wydrukuj i pojedź sobie go sprawdzić
Odpowiedż na pytanie czego można spodziewać się kupując forszaja:

sławek 42  napisał/a:

Wszystkiego !
Najpierw patrz na właściciela, jego pozostały park maszynowy, kondycję jego psów i kotów, nastrój jego żony i dzieci. Jak to wszystko wygląda przyzwoicie - idź oglądać forszaja.

Jak właściciel forszaja ma rower z błotnikami na sznurku od prasy, z zaspawanymi korbami. Psów siedem a budy ani jednej. Żona tuż po "dzień dobry" mówi - Panie a ten mój skur....n, ostatnie pięć złotych  dziecku zap.......ł itd. Wycofuj się ! Jakby chciał Ci dać swojego forszaja darmo - grzecznie odmów. Jakby nalegał - uciekaj ! Jakby Cię gonił i łapał - krzycz i dzwoń na 997 !

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

127

Odp: zakup 323 przez kris

dzięki za radę na pewno skorzystam!!!

128

Odp: zakup 323 przez kris

Panowie kolega dał mi namiar i po niedzieli jak tylko mróz trochę zelży jadę obejrzeć (i możliwe że zakupić) zt 323. Na zdjęciach widać że zadbany, zacieków nie widać (może i był myty), blachara bdb, oponki na tyle jak nówka, mały przebieg ( kolo 4tyś). ogólnie koleś go na nie za dużym areale gonił, a że przeszedł na emeryturkę, wsio wyprzedaje. Tu fotka http://img14.imageshack.us/i/kopiap.jpg/ , fakt na tym foto za dużo nie widać...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

129

Odp: zakup 323 przez kris

Będzie trzeba zmienić oponki na przodzie bo takie to nie wiele ciągną. Ale wygląda ładnie

130

Odp: zakup 323 przez kris

no parę poprawek na pewno się znajdzie. dam znać jak go oblukam...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

131

Odp: zakup 323 przez kris

Jeszcze jedna rada dla szukających traktora. Życzę wam, żebyście kupili ciągnik od kogoś kto tak na prawdę nie zna się na fortschrittach tak jak mi się udało. Gość nie wiedział, że traktor ma żółwia, o wymuszaniu przedniego napędu wiedział tyle, że lepiej tego klawisza nie naciskać bo coś się może sp.......ć. Nie wiedział co i dlaczego ale nie używał. Aha nie kupujcie traktora od kogoś kto zna się na elektryce i mechanice. Lepiej niech coś będzie popsute ale w oryginale dzięki czemu schemat i instrukcja pozwolą usunąć problem.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

132

Odp: zakup 323 przez kris

MAREKPE napisał/a:

Zanim tam pojedziesz przeczytaj wszystkie wątki o kupowaniu Fortschritta ZT 323, a najlepiej całą część Forum o traktorach ZT, co ważniejsze informacje sobie wydrukuj i pojedź sobie go sprawdzić
Odpowiedż na pytanie czego można spodziewać się kupując forszaja:

sławek 42  napisał/a:

Wszystkiego !
Najpierw patrz na właściciela, jego pozostały park maszynowy, kondycję jego psów i kotów, nastrój jego żony i dzieci. Jak to wszystko wygląda przyzwoicie - idź oglądać forszaja.

Jak właściciel forszaja ma rower z błotnikami na sznurku od prasy, z zaspawanymi korbami. Psów siedem a budy ani jednej. Żona tuż po "dzień dobry" mówi - Panie a ten mój skur....n, ostatnie pięć złotych  dziecku zap.......ł itd. Wycofuj się ! Jakby chciał Ci dać swojego forszaja darmo - grzecznie odmów. Jakby nalegał - uciekaj ! Jakby Cię gonił i łapał - krzycz i dzwoń na 997 !

instrukcja Sławka dotycząca kupna ciągnika jest bezbłędna big_smile

133

Odp: zakup 323 przez kris

Witam zastanawiam się nad zakupem jednego z tych ciągników:
1) http://allegro.pl/ciagnik-fortschritt-s … 75399.html
2) http://stefrol.otomoto.pl/fortschritt-z … 20449.html
3) http://otomoto.pl/fortschritt-323a-A38633.html
mógłbym was prosić o opinie co do nich.
Byłbym również wdzięczny za pomoc w znalezieniu jakiegoś fortschritt-a, może któryś z was ma swojego do sprzedania lub słyszał o jakiem dobrym. Z góry dziękuje za pomoc.
I jeszcze jedno co sądzicie o założeniu ładowacza czołowego do tej maszyny?? A jeżeli już to jakiego producenta?? Pozdrawiam

134

Odp: zakup 323 przez kris

Nie zawsze ładne opakowanie powoduje że ten sprzęt będzie działał tak jak powinien . Nie raz lepiej złom wyremontować bo wiesz wtedy co masz.  A później jak będziesz dbał tak będziesz miał .

135

Odp: zakup 323 przez kris

Tomala napisał/a:

Nie zawsze ładne opakowanie powoduje że ten sprzęt będzie działał tak jak powinien . Nie raz lepiej złom wyremontować bo wiesz wtedy co masz.  A później jak będziesz dbał tak będziesz miał .

:stu: w fortszrittach różnica w cenie między trupem a dobrym traktorem nieraz wynosi mniej niż 2 tysiące i nie wiem czy warto pch
ać się od razu w naprawy, a nie w pole. smile

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

136

Odp: zakup 323 przez kris

Uszczelnienie silnika na krótko to nie problem tylko zepsuje się wtedy kiedy są braki z kasą i jest najbardziej potrzebny(złośliwość rzeczy martwych)

137

Odp: zakup 323 przez kris

chciałbym prosić kolegów o schemat biegów w 323 lub wskazówki gdzie to na form znaleźć a najlepiej gdyby ktoś mógł rozrysować schemat deski rozdzielczej bo w tygodniu jadę obejrzeć kilka forszajów ale jak dotąd nie  miałem styczności z tymi ciągnikami i wolał bym wiedzieć wcześniej gdzie co się włącza a na forum nie mogę nic znaleźć

138

Odp: zakup 323 przez kris

Literatura i instrukcje

139

Odp: zakup 323 przez kris

Byłem dziś oglądnąć zt 323. Rok 1990, 4000mth, wizualnie fajnie nawet wygląda. Kilka postów wyżej o nim pisałem. Do rzeczy. Gość go kupił 2 lata temu i (tak twierdzi) troszke za mały na jego areał się okazał. Oponki Na tyle około 90%, przód niestety trawnikówki i trzeba by było je znienić (lewa po zewnętrznej zebrana dość mocno). Silnik jak i cały korpus dość czysty ( przecieków nie widać). Pare rzeczy do zrobienie: sprzęgło i chamulec dość ciężko się wciska, nie wysprzęgla II stopień, biegi wchodzą z lekkim zgrzytem, to samo wałek. Napęd sprawny, blokady też, żółwik milczy - kontrolki się zapalają, ale mechanicznie żadnej reakcji. Skrzynia nie wyje. Raniona tuza troche wyrobione... Raczej się po niego wrócę bo za tą cene (17500) będzie cięzko coś w podobnym stanie znaleść....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

140

Odp: zakup 323 przez kris

Za 15 był by okazyjny myślę