141

Odp: zakup 323 przez kris

Za 15 wiem na pewno że nie sprzeda, bo był u niego handlarz i za tyle bez ogladania go chciał wziąść. Facet go po prostu wyśmiał.... Myślę ze te 500 jeszcze na cukierki uhandluje...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

142

Odp: zakup 323 przez kris

Panowie nie ma co się oszukiwac forsze idą w górę i jeszcze trochę to trzeba będzie dac i 20tyś za kupkę złomu tak więc za 17tyś to według mnie jest przyzwoita cena i nie ma co się czaic bo ktoś go sprzątnie.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

143

Odp: zakup 323 przez kris

wystarczy spojrzeć na Allegro. Jak ja szukałem w grudniu, styczniu było ich troche teraz jest kilka i to tych co zawsze były

144

Odp: zakup 323 przez kris

Na dobrego ursusa te 30 tyś musisz mieć żeby nim pojeździć . To już lepiej weź zetora 16145 roll

145

Odp: zakup 323 przez kris

Za 17 to wiem gdzie stoi sprawdzony Forsz w obiektywnie dobrym stanie. Za 22 kumpel z za miedzy przywlókł dzisiaj zza państwowej miedzy 12145. Stan dobry. 1201 wart jest w tej chwili max 2zł/kg

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

146

Odp: zakup 323 przez kris

12145 nie ma turba a to już o wiele słabszy ciągnik. 1201 jak kupisz w dobrym stanie za 2zl/kg
to będziesz dobry tylko że mój ma turbo a oryginalne 1201 nie wychodziły z turbem.

147

Odp: zakup 323 przez kris

no to nie masz 1201 tylko zmotę, a 12145 ma przód, a ja wolę przód niż turbo.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

148

Odp: zakup 323 przez kris

Oczywiście i bezapelacyjnie masz rację 155koni bez przedniego napędu? już pisałem i napiszę jeszcze raz to co kładziono mi do głowy w szkole. Współczynnik wykorzystania ciągnika bez przedniego napędu wynosi 0,6 ciągnika z przednim napędem 0,85 czyli na 100l paliwa bez przodu w komin idzie bezproduktywnie 40 litrów paliwka z przodem tracisz tylko 15 litrów różnica jest? wink

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

149

Odp: zakup 323 przez kris

Jak braliśmy go z 10 lat temu to z przednim cza było położyć 2 albo 3 razy tyle . Ja wiem że przedni to jest o wiele inna jakoś. Ale w tamtych czasach patrzeliśmy tylko na to aby obrobić ziemię bo zetor nie dawał rady.

150

Odp: zakup 323 przez kris

tu masz odpowiedz nawet z aktywnym
http://www.youtube.com/watch?v=uns6ewrv … re=related

151

Odp: zakup 323 przez kris

bamreras napisał/a:

Byłem dziś oglądnąć zt 323. Rok 1990, 4000mth, wizualnie fajnie nawet wygląda. Kilka postów wyżej o nim pisałem. Do rzeczy. Gość go kupił 2 lata temu i (tak twierdzi) troszke za mały na jego areał się okazał. Oponki Na tyle około 90%, przód niestety trawnikówki i trzeba by było je znienić (lewa po zewnętrznej zebrana dość mocno). Silnik jak i cały korpus dość czysty ( przecieków nie widać). Pare rzeczy do zrobienie: sprzęgło i chamulec dość ciężko się wciska, nie wysprzęgla II stopień, biegi wchodzą z lekkim zgrzytem, to samo wałek. Napęd sprawny, blokady też, żółwik milczy - kontrolki się zapalają, ale mechanicznie żadnej reakcji. Skrzynia nie wyje. Raniona tuza troche wyrobione... Raczej się po niego wrócę bo za tą cene (17500) będzie cięzko coś w podobnym stanie znaleść....

Oglądałem ten ciągnik dzisiaj (pewnie chodzi ci o ten w Topolnie) i moim zdaniem jest on jakiś podejrzany wygląda na picowany do sprzedaży ale oczywiście mogę się mylić

152

Odp: zakup 323 przez kris

najlepiej kupować zardzewiałe, i brudne. Wiem co kupuje, każda błyszcząca farbka wzbudza moje podejrzenia.

co do 914 czy 8045 to będzie drogo, do tego co napisał krzychu dodałbym jeszcze że idealnie byłoby wrzucić na niego tura za jakiś czas, taka bryka miałaby świetne oparcie. Z minusów to kabina i skrzynia nie dorastają do kabiny z forszaja. Ja też potrzebuję mniejszy ciągnik. Na 9 prac w gospodarstwie zabrałby forszajowi 7, dla mnie idealnym rozwiązaniem byłby forszaj z silnikiem chłodzonym powietrzem ze skróconą maską, kierowaniem na orbitrol ze zwiększonym kątem skrętu i na to ładowacz czołowy. Idealne rozwiązanie.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

153

Odp: zakup 323 przez kris

Wygląda jak picowany bo gość 2 lata temu go od handlarza kupił, a ten z kolei miał go całego odmalowane. Wyglądał jak i cała reszta sprzętów tego gościa. Zetorek obok stał, też zadbany, w garażu sprzęty umyte i wyszorowane. Obejście też jak u mało którego utrzymane w porządku. Tylko jedno mnie zastanawia. Jak dzwoniłem do gościa twierdził że traktor pracował na 20ha, z kolei jak u niego byłem to powiedział że trochę za mały na jego areał...
Zardzewiałe i brudne? Raz się dałem na to nabrać. Dla mnie jak ktoś o wygląd sprzętu nie dba to o sprawności technicznej też nożna zapomnieć....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

154

Odp: zakup 323 przez kris

http://www.rolnicze24.pl/Pomorskie/ciag … 100km.html
Panowie mam pytanko czy ktoś z was oglądał może ten egzemplarz. Gość mniał niby 2 i powymieniał na nowe traktory. jednego sprzedał a drugi stoi...
Zmieniał w nim pierścienie i uszczelkę pod głowicą, więc możliwe że już trochę śmigany.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

155 Ostatnio edytowany przez Bartosz955 (2011-03-07 23:50:00)

Odp: zakup 323 przez kris

zauważ kiedy to ogłoszenie było dodane: 03.04.2009. pewnie już nie aktualne,
http://otomoto.pl/ifa-przyczepa-rolnicz … 36293.html
zadzwoń na numer z tego ogłoszenia. Jakiś miesiąć temu gość się ogłaszał, że ma 323 na handel, cena była coś ok 15,5 tyś do negocjacji. Ponoć wszystko było sprawne tylko jedna tylna opona była pęknięta. Warto zadzwonić. Okoilice Bydgoszczy chyba. Sprzedawał bo kupił nowego Fergusona. Na tych zdjęciach widać koło Forsza tongue

156

Odp: zakup 323 przez kris

o tym co wyżej pisałem to jest aktualny. Faktycznie dawno dodany (nawet nie przyuważyłem). Jutro jade go zobaczyć, ale myślałem że któryś z forumowiczów wie coś na jego temat.
Zadzwonie do tego gościa co piszesz, bo w środę jadę nawet do koronowa.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

157

Odp: zakup 323 przez kris

Witam. Ostatnio kupiłem Fortschritta 323a i jeszcze nie wszystko wiem co i jak. Jak byście mogli wytłumaczyć mi do czego służą te wszystkie przełączniki i dźwignie do podnośnika w kabinie to bym był bardzo wdzięczny.

158

Odp: zakup 323 przez kris

wszystko jest na forum wystarczy poszukać, życze miłej lektóry wink

159 Ostatnio edytowany przez sławek77 (2011-03-29 21:05:17)

Odp: zakup 323 przez kris

poczytaj tutaj http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=81
i jeszcze dźwignie http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=77

160

Odp: zakup 323 przez kris

Dzieki wielkie smile