Temat: wycie przedniego napędu...

czy to jest normalne czy nie??

2

Odp: wycie przedniego napędu...

A wyję jak masz go właczonego czy nie bo jak jedziesz powyżej chyba 14 km to z włonczonym będzie wyć .

3

Odp: wycie przedniego napędu...

nie normalne  prawdopodobnie masz załączony cały czas .. albo sam załączyłeś

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

4

Odp: wycie przedniego napędu...

jak jest załączony to wyje ale to jest na pewno to że powyżej 14 km/h wyje??

5

Odp: wycie przedniego napędu...

A ją w 303 to mam tak że jak sobie sobie na polu i mam napęd włączony to nie wyje dopiero jak złapie twardego to słychać takie wycie to samo jest na drodze tam gdzie jest błoto i napęd mam włączyny też wyje a w 323 tego nie mam nawet jak jadę szybciej dodam że nie mam tych walkow w jednym i drugim

6

Odp: wycie przedniego napędu...

Tylne opony są już na niskie i dlatego wyje, może za mało powietrza, za bardzo zdarte lub od ciężarów rozchodzą się na boki i promień kół jest mniejszy. Co do wycia załączonego na stałe napędu to ten napęd nie jest przystosowany do takiej jazdy i musi wyć aż się rozleci, a czym szybciej jedziesz tym będzie głośniej. Fabryka włącznik przedniego napędu wymyśliła tylko po to, żeby na wstecznym biegu też można było używać napędu 4x4, a nie po to żeby go załączać przy jeździe do przodu. ¬le to wymyślili bo po niemiecku, a dla Polaka trzeba by było dołożyć jeszcze dodatkowe wolne koło, które by uniemożliwiało załączenia na stałe napędu gdy ciągnik jedzie do przodu.

7

Odp: wycie przedniego napędu...

Opony są zgodne z rozmiarami bo nowe w w dwóch ciągnikach

8

Odp: wycie przedniego napędu...

Korycki napisał/a:

jak jest załączony to wyje ale to jest na pewno to że powyżej 14 km/h wyje??

Na pewno jak będziesz jechał z załączonym przednim dość szybko to będzie wyć i przez to można trochę skrzynię popsuć.

9

Odp: wycie przedniego napędu...

Dario napisał/a:

Tylne opony są już na niskie i dlatego wyje, może za mało powietrza, za bardzo zdarte lub od ciężarów rozchodzą się na boki i promień kół jest mniejszy. Co do wycia załączonego na stałe napędu to ten napęd nie jest przystosowany do takiej jazdy i musi wyć aż się rozleci, a czym szybciej jedziesz tym będzie głośniej. Fabryka włącznik przedniego napędu wymyśliła tylko po to, żeby na wstecznym biegu też można było używać napędu 4x4, a nie po to żeby go załączać przy jeździe do przodu. ¬le to wymyślili bo po niemiecku, a dla Polaka trzeba by było dołożyć jeszcze dodatkowe wolne koło, które by uniemożliwiało załączenia na stałe napędu gdy ciągnik jedzie do przodu.

widzisz nie wszystko jest wieczne, mi automat już nie działa więc co pozostaje mi używać ciągnika bez napędu tak ? otóż nie, ktoś był trochę mądrzejszy i można przedni napęd załączyć
'ręcznie', ot przyciskiem, i wystarczy wiedzieć co się robi i wyłączać go w odpowiednim czasie i nic się nie stanie

10

Odp: wycie przedniego napędu...

Pozostaje ci naprawić ciągnik, a nie jeździć niesprawnym, zamiast hamulców używasz kotwicy ze starego statku ?

11

Odp: wycie przedniego napędu...

Co mogę to naprawiam, i jakoś nie potrzebuje kotwicy, jak narazie Forsz jest używany co dzień wiec naprawa hamulców jest nie możliwa, ale nie martw się zrobię to, chociaż nie mam mnóstwa wolnego czasu..
Powiedz tylko jak a automat naprawię, gwarantuje wink

12 Ostatnio edytowany przez Dario (2011-01-04 14:08:33)

Odp: wycie przedniego napędu...

Gdzieś na forum już ktoś rozgrzebywał wolne koło z przystawki, tylko teraz nie pamiętam czy jemu napęd się nie załączał czy nie rozłączał. Pewnie coś z wałkami się stało lub sprężynkami, które je ustalają, jak znajdę to linka dokleję smile

Nie umiem namierzyć tych postów ale tutaj masz kawałek http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php … 841#p21841

13

Odp: wycie przedniego napędu...

Scorpion napisał/a:

widzisz nie wszystko jest wieczne, mi automat już nie działa więc co pozostaje mi używać ciągnika bez napędu tak ? otóż nie, ktoś był trochę mądrzejszy i można przedni napęd załączyć
'ręcznie', ot przyciskiem, i wystarczy wiedzieć co się robi i wyłączać go w odpowiednim czasie i nic się nie stanie

Co przez to rozumieć kiedy trzeba wyłączać???

Rolnik z powołania:-)

14

Odp: wycie przedniego napędu...

Chodzi mi o to że jeżeli jest potrzebny to włączasz, jedziemy po równym, suchutkim, napęd wyłączamy,przy wyciąganiu np. dobrze jest zastartować z już włączonym,nie jest potrzebny to się go wyłącza ot cala prawda

15 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2011-01-04 21:16:49)

Odp: wycie przedniego napędu...

Tak się teraz zastanawiam nad tym tytułem '#  przedni i tylny most
#  » wycie przedniego napędu...' i jest tu problem bo przedni napęd nie wyje tylko skrzynia ale jak wyje to znaczy że jest więc lepiej żeby był niż żeby go nie było ale to nie znaczy że wycie jest czyś dobrym wręcz przeciwnie chyba ze wyje na polu.Coś kurna musiałem napisać.

16

Odp: wycie przedniego napędu...

Mogłeś jeszcze dać linka do swoich postów o wałkach w przystawce, bo coś mi się kojarzy, że naprawiałeś to. Ja jakoś znaleźć tego nie potrafię hmm

17 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2011-01-05 10:06:05)

Odp: wycie przedniego napędu...

Też gdzieś mam takie fotki, już je szukam....

Mam:
http://img812.imageshack.us/img812/5477/przystawka1.th.jpg

http://img27.imageshack.us/img27/8246/przystawka2.th.jpg

http://img694.imageshack.us/img694/2897/przystawka3.th.jpg

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

18

Odp: wycie przedniego napędu...

A przy okazji mam takie pytanie - czy w forszaju jest gdzieś sprzęgło przeciążeniowe dla napędu przedniego napędu? Pytam bo w MTZcie mam takie sprzęgło między wałkiem do przedniego mostu a przystawką załączającą. Przy zbyt dużym obciążeniu zaczyna "klekotać" i jest regulowane kluczem dynamometrycznym... jednym słowem zabezpiecza przed uszkodzeniem czegokolwiek.
Jest tutaj takie coś??

19

Odp: wycie przedniego napędu...

Nie ma sad

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

20 Ostatnio edytowany przez sławek77 (2011-01-15 20:45:12)

Odp: wycie przedniego napędu...

Dzisiaj rozebraliśmy przystawkę od przedniego napędu w naszym 323 ( nie załączał się sam ) i u mnie ten " mechanizm " z wałkami wygląda zupełnie inaczej niż na zdjęciu u PiotrK, jak znajdę chwilę i aparat to wstawię fotkę jak to wygląda, czy występowały 2 rodzaje ?