Temat: Podpięcie Tura bezpośrednio pod pompe

Chciałbym podłączyć Tura na 385 bezpośrednio pod pompe- po co olej ma iśc na rozdzielacz i się tam grzać niepotrzebnie. Jak można to zrobić? Zwykły "trójnik" na przewodzie z pompy do rozdzielacza czy jakoś inaczej? Może głupia sprawa ale lubie "kombinować" smile

2

Odp: Podpięcie Tura bezpośrednio pod pompe

To chyba zły pomysł i skomplikowany, pompa gdy nie używasz hydrauliki/podnośnika gania tylko olej w kółko, rozdzielacz olej kieruje po prostu na powrót i w układzie nie ma praktycznie ciśnienia.

3 Ostatnio edytowany przez niewydostanieszsie (2011-01-06 00:05:38)

Odp: Podpięcie Tura bezpośrednio pod pompe

No tak ale olej zanim trafi na rozdzielacz do tura do idzie przez rozdzielacz ciągnika i szybkozłącza. A wpinając go zaraz za pompą mozna ten rodzielacz i szybkozłącza ominąć. Swoją drogą mam tylko 2 wyjścia olejowe i jak ciągle latem odkręcam i zakręcam  bo albo Tur albo zwijarka to ciągle uszczelki padają w końcowkach węży i leci olej. Podobno niektóre ładowacze sa zakładane bezpośrednio do pompy więc moż ektoś wie jak to zrobić.

4

Odp: Podpięcie Tura bezpośrednio pod pompe

W jaki sposób bedziesz sterował turem bez rozdzielacza?

Odp: Podpięcie Tura bezpośrednio pod pompe

Chodzi o ominięcie rodzielacza w "plecaku" ciągnika

6

Odp: Podpięcie Tura bezpośrednio pod pompe

To nie lepiej dołożyć dodatkowe sekcje ?
Powinno się dać coś takiego zrobić.

7 Ostatnio edytowany przez Bartosz955 (2011-01-06 00:17:06)

Odp: Podpięcie Tura bezpośrednio pod pompe

nie miałem styczności z 385, ale będzie to na pewno  dosyć skomplikowane, ale walcz z tematem

8

Odp: Podpięcie Tura bezpośrednio pod pompe

trójnik nic nie da nie masz ciśnienia jak już było napisane. obejrzyj jakiegoś nowszego zetora lub ursusa z większą liczba wyjść i zobaczysz gdzie co podłączyć
http://www.sklep-grene.pl/product_info. … s_id/31977
nazywa to się rbs czy jakoś
http://moto.allegro.pl/36-podnosnik-z-d … 28465.html
a tu masz ale firmy nie polecam miałem z nimi styczność (sam złom tanio kupić i zarobić)

Odp: Podpięcie Tura bezpośrednio pod pompe

Dzięki. Więc to dość kosztowna sprawa. Ale wczoraj w RPT był artykuł o ładowaczach do 385 i wzmianka właśnie żeby nalegać na podłączenie się od razu pod pompe. Niby wtedy zyskuje się do 30% szybszą reakcje ładowacza ale co i jak zrobić nie napisali...

10

Odp: Podpięcie Tura bezpośrednio pod pompe

Podobno nie znam się na hydraulice ale ja bym to tak zrobił .Z tego co wnioskuję to masz osobny rozdzielacz przy turze więc nie ma żadnego problemu żeby podłączyć go bezpośrednio do pompy a odpływ z niego podłączyć pod wejście do rozdzielacza w ciągniku (plecaku)

11

Odp: Podpięcie Tura bezpośrednio pod pompe

tylko jaki ma przepływ rozdzielacz przy turze?czy nie za mocno zdławi pompę

Odp: Podpięcie Tura bezpośrednio pod pompe

Szeregowo może być problem żeby go nie rozwaliło ciśnienie. Na agrofoto ktoś w ten sposób RBS podłączył i korpus popękał. Myśle żeby na wyjściu z pompy wstawić coś takiego http://www.sklep-grene.pl/product_info. … s_id/39307 i po prostu jak potrzeba oleju na Tura to zawór w jedno wyjście a jak potrzebuje olej do rozdzielacza w ciągniku to zawór w drugą stronę. A powrót z rozdzielacza od tura to już obojętnie gdzie do skrzyni.

13

Odp: Podpięcie Tura bezpośrednio pod pompe

dlaczego nie chcesz mieć osobnej pompy? nie ma sensu kombinować osobna pompa to sprawdzona metoda, wszytko na wierzchu lubisz wyciągać pompę z 385? a tak masz pompkę z boku i święty spokój.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

14 Ostatnio edytowany przez pawlon (2011-01-10 20:57:03)

Odp: Podpięcie Tura bezpośrednio pod pompe

mam w pracy fachowca od takich tematów, pogadam z nim jutro i powiem co i jak.

już wiem co i jak. najlepiej to olej z pompy puść do rozdzielacza tura i dalej do rozdzielacza podnośnika. lub możesz wstawić zawór kulowy 3-stronny, ale w tej opcji to musisz pamietać aby ustawiać tylko dwa położenia: 1-rozdzeialcz tura, 2-rozdzielacz podnośnika. Jak przypadkowo ustawisz położenie pośrednei to bedzei to mało bezpieczna praca (moga wystapić niekontrolowane opadnięcia tura lub narzedzia zawieszonego na TUZ-ie). Należy pamiętać aby z rozdzielacza tura dać trzeci przewód, tzw. wolny spływ. Inaczej bedzei Ci wybijało uszczelnieni na tym rozdzielaczu. jak chcesz schemat to podaj e-maila na PW.

15

Odp: Podpięcie Tura bezpośrednio pod pompe

pawlon ten twój fachowiec nie ma pojęcia! pamiętaj tylko zawór kulowy bo inaczej rozdzielacz rozwali .

16

Odp: Podpięcie Tura bezpośrednio pod pompe

a dlaczego nie ma pojęcia?? i który rozdzielacz rozwali??

Odp: Podpięcie Tura bezpośrednio pod pompe

rozdzielacz od Tura bo pompa podaje olej od razu do rozdzielacza bez zaworu bezpieczeństwa przy szeregowym połączeniu. Weżmiesz coś ciężkiego na TUZ podskoczy czy coś i korpus pęknie

18 Ostatnio edytowany przez pawlon (2011-01-12 21:39:11)

Odp: Podpięcie Tura bezpośrednio pod pompe

NIe bardzo rozumiem co ma ciężar zawieszony na TUZie z rozwaleniem rozdzialacza tura.
Nie wiem jaki masz rozdzielacz przy turze, ale większość dostępnych na rynku rozdzielaczy posiada wbudowany zawór bezpieczeństwa. Dlatego wspomniałem też o wolnym spływie, jeśli tego nie podłączysz to faktycznie zacznie ciec ten rozdzielacz. Nie wiem tez jak jest zbudowany układ hydrauliczny w tym ciągniku ale wydaje mi się że zawór jest przy rozdzielaczu podnośnika, więc nagły wzrost ciśnienia na siłowniku podnoszącym TUZ powinien ujść przez ten zawór a nie uderzać w rozdzielacz tura.

Odp: Podpięcie Tura bezpośrednio pod pompe

Przy połączeniu szeregowym zawór bezpieczeństwa nic nie da bo ciśnienie i tak nie będzie miało gdzie uciec. Chyba zrobię trójnik z zaworem i już. Prosto i bezpiecznie a nie używam jednocześnie Tura i podnośnika

20 Ostatnio edytowany przez pawlon (2011-01-13 08:49:23)

Odp: Podpięcie Tura bezpośrednio pod pompe

jakoś nadal nie mogę zrozumieć twojej teorii, ale jak zrobisz to podziel się uwagami, jestem ciekaw co wyjdzie.
wyjaśnij mi jak możesz gdzie powstajie to ciśnienie. Jak podłączysz przez trójnik to gdzie ciśnienie ucieknie?