Temat: co sprawdzić gdzie zajrzeć przy zakupie kombajnu fortschritt ?

co sprawdzić gdzie zajrzeć przy zakupie kombajnu fortschritt ?
no to tak : sprawdzamy paski czy są wszystkie i wmiare nie popękane ( dobry pasek np z pneumanta około  od 150zł w górę ), rozdzielacz hydrauliczny czy działa (regeneracie chyba z 500zł ? ) opony przód czy nie popękane-zdartą (opony nowe pneumant okło 3000 tyś zł) opony tył czy nie są popękane (2 opony około 400-800zł)
silnik czy nie jest pęknięty blok silnika (silnik ifa około 2000-5000zł ) zbiornik paliwa czy nie jest zerdzewiały od spodu [np ; tam gdzie korek do spuszczania paliwa ]( jak jest opdrabione paliwo z wodą to na zimę woda zamarza i rdzewieje na spodzie ) przenośniki ziarna czy są przetarte .

dałem kilka rzeczy które warto sprawdzić smile macie jeszcze jakieś ?

GG-11131606 Spokojny ze mnie chłopak weź podejdź pogadaj looknij !!
Nie szukam awantury, powodu do kłótni !! Lecz męczę atmosferę jaka jest tu między ludźmi
http://koleso.topof.ru/logos/pneumant_logo.gif
błędów nie popełnia tylko ten kto nic nie robi smile

2

Odp: co sprawdzić gdzie zajrzeć przy zakupie kombajnu fortschritt ?

Jeszcze watro sprawdzić  Łańcuchy podajników ( Zbożowy Kłosowy Pochyły ) oraz luz na wytrząsaczach i jeszcze można zobaczyć stan cepów na bębnie młócącym .

GG 16238418

3

Odp: co sprawdzić gdzie zajrzeć przy zakupie kombajnu fortschritt ?

Podajnik pochyły czy nie był urwany z mocowań ,podłoga czy nie jest dziurawa

4

Odp: co sprawdzić gdzie zajrzeć przy zakupie kombajnu fortschritt ?

warto zobaczyć czy nie ma luzu na ślimaku w chederze czy nie jest dziurawy zbiornik ziarna i przydałoby się sprawdzić elektrykę wink

5 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2011-01-19 21:30:51)

Odp: co sprawdzić gdzie zajrzeć przy zakupie kombajnu fortschritt ?

Właśnie rozglądam się za kombajnem i mam taka prośbę możecie mi powiedzieć jakie dokładnie kombajny omijać z daleka ,wiem że bizon jest kiepski ale może są jeszcze jakieś marki lub typy ,rodzaje silników , cena do 20tyś.

Odp: co sprawdzić gdzie zajrzeć przy zakupie kombajnu fortschritt ?

a masz jakąś konkretną  markę na oku ? może fortschritt ?

GG-11131606 Spokojny ze mnie chłopak weź podejdź pogadaj looknij !!
Nie szukam awantury, powodu do kłótni !! Lecz męczę atmosferę jaka jest tu między ludźmi
http://koleso.topof.ru/logos/pneumant_logo.gif
błędów nie popełnia tylko ten kto nic nie robi smile

7

Odp: co sprawdzić gdzie zajrzeć przy zakupie kombajnu fortschritt ?

Tomaszu cos nam kręcisz ostatno wspominałes że możesz kupic 517 za 8-9 tys. a tu teraz 20 tys.
PS.
jak masz mozliwość podaj link do tego cuda sam chciałbym to zobaczyc 517 za8 koła to prawdziwa okazja!!!!!!!!!!!!!!!!

8 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2011-01-20 11:06:55)

Odp: co sprawdzić gdzie zajrzeć przy zakupie kombajnu fortschritt ?

Na razie się rozglądam bo nie mam gotówki (leży w magazynie i dojrzewa na lepszą cenę) co do 517 jeszcze tydzień temu była a tu masz telefon jak myślisz że kłamie 504255636 A co do kombajnu to marka obojętna byle tani i chodził ale mi chodziło czy wiecie o jakiś markach które pod żadnym pozorem nie kupować.

Odp: co sprawdzić gdzie zajrzeć przy zakupie kombajnu fortschritt ?

no czego nie kupować ?? hhmm jak nie stać cie na cześć to na pewno nie kupisz clas , new holand ,JOHN DEERE , poza tym za 20tyś jest cierzko coś znaleźć nawe forszaja http://allegro.pl/kombajn-fortschritt-e … 04497.html

GG-11131606 Spokojny ze mnie chłopak weź podejdź pogadaj looknij !!
Nie szukam awantury, powodu do kłótni !! Lecz męczę atmosferę jaka jest tu między ludźmi
http://koleso.topof.ru/logos/pneumant_logo.gif
błędów nie popełnia tylko ten kto nic nie robi smile

10

Odp: co sprawdzić gdzie zajrzeć przy zakupie kombajnu fortschritt ?

Dokładnie to nie o cenę części tylko o wady konstrukcyjne tak jak bizon jest zrobiony z papieru a new holland ma łożyska w calach przynajmniej ja tak mam w prasie i są nietypowe i drogie.

11

Odp: co sprawdzić gdzie zajrzeć przy zakupie kombajnu fortschritt ?

ja nie radził bym kupować starego internationala znam gościa co kupił taki kombajn zepsuł się rozrusznik i d*pa nie ma żadnych części dopiero coś tam przerabiał z rozrusznika od c330 więc kup taki kombajn żeby były do niego części i najlepiej w przyzwoitej cenie wink

12

Odp: co sprawdzić gdzie zajrzeć przy zakupie kombajnu fortschritt ?

Ostatnio straszą, że nowe JOHN DEERY składane gdzieś w brazyljskiej dżungli są strasznie niedopracowane.. Poza tym do 20 000 to w eleganckim stanie to tylko E 512 i ewentualnie Vistula, Claas mercator czy jak tam go zwał z wczesnych lat 70-ych itp

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

13

Odp: co sprawdzić gdzie zajrzeć przy zakupie kombajnu fortschritt ?

http://www.autogielda.pl/maszyny_rolnic … I1MCY.html

jest coś takiego

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

14

Odp: co sprawdzić gdzie zajrzeć przy zakupie kombajnu fortschritt ?

no ja nie wiem co ci poradzić nie miałem nigdy nic poza fortschritt_em smile

GG-11131606 Spokojny ze mnie chłopak weź podejdź pogadaj looknij !!
Nie szukam awantury, powodu do kłótni !! Lecz męczę atmosferę jaka jest tu między ludźmi
http://koleso.topof.ru/logos/pneumant_logo.gif
błędów nie popełnia tylko ten kto nic nie robi smile

15

Odp: co sprawdzić gdzie zajrzeć przy zakupie kombajnu fortschritt ?

Ja przed fortschrittem miałem 2 vistule i polecam ten kombajn jak ktoś ma 2 hektary obojętnie jakiego zboża byle nie żyta wink miałem te kombajny przez 15 lat i aż tak się nie psuły ale koszenie nimi to powinni w piekle za pokutę zadawać big_smile

16

Odp: co sprawdzić gdzie zajrzeć przy zakupie kombajnu fortschritt ?

hehehe dobre krzychu  :PP  wyobraź sobie że kumpel miał taka wistule i obrabiał nią rocznie prawie 30 hektarów big_smile  nie za pomne co ten kombajn przeszedł smile  silnik w niej miał perkinsa 6 garowy smile chodził jak pszczółka smile)

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

17

Odp: co sprawdzić gdzie zajrzeć przy zakupie kombajnu fortschritt ?

Ja w jednej też miałem perkinsa to był kombajn z PGR 1962r i nic przy nim nie robiliśmy chodził od nowości bez remontu :B a 2 była chyba z 1967r i miała silnik stara 28 to 2 razy był rozbierany o odpalanie stara lato 30 stopni a jemu trzeba było pochodnie do filtra dać bo nie zapalił a w perkins zapalił zawsze od szczała nawet wczesną wiosną jak je odpalałem poz zimie big_smile u mnie przez te lata obrabiały 11 hektarów ale jak ziemi doszło to już nie dało rady tym kosić sama obsługa co 2 dzień nasmarować przeszło 100 kalamitek sprzedałem obie i od 6 lat jestem szczęśliwym posiadaczem fortschritta E512 big_smile

18

Odp: co sprawdzić gdzie zajrzeć przy zakupie kombajnu fortschritt ?

on też się przesiał na 512 z  tym wielkim hederem big_smile 5.7m czy jakoś tak

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

19

Odp: co sprawdzić gdzie zajrzeć przy zakupie kombajnu fortschritt ?

Jak szukałem kombajnu to oglądałem E512 z 6 metrowym chederem to był ten niebieski 1982r.
ale go nie kupiłem bo by mi się w bramę nie zmieścił i po za tym musiał bym na każde pole włóczyć cheder na wózku więc kupiłem E512 z 1986r z chederem chyba od E514 typ chederu to jest E565 a rok 1989

20

Odp: co sprawdzić gdzie zajrzeć przy zakupie kombajnu fortschritt ?

A co myślicie o fergusonach są tanie i ciekawe ,macie jakieś opnie o nich . http://moto.allegro.pl/kombajn-massey-f … 90441.html