Temat: Luz na płycie trzymającej przedni most

Witam !  kupiłem  323 myślałem że tylko ma luz na tej płycie co trzyma łączy most z główną ramo,  dociągnę śruby i po sprawie a jak sie okazało to tam jest totalna rozpierducha !!!! :uuuu: Cztery śruby trzymają płytę  ,  jedna śruba urwana została w ramie , dwie przyspawane do tej płyty reszty brak no ja pier...! co to ma być ?  Powiedzcie co proponujecie z tym zrobić ? Za odpowiedź z góry dziękuje  smile

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

2

Odp: Luz na płycie trzymającej przedni most

Normalnie. Wiercisz otwory na wylot przez ramę i skręcasz długimi śrubami. Widziałem spawane ale nic to nie daje. Kumpel zrobił tak jak opisałem io trzyma dobrze. Powodzenia.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

3

Odp: Luz na płycie trzymającej przedni most

MAREKPE napisał/a:

Normalnie. Wiercisz otwory na wylot przez ramę i skręcasz długimi śrubami. Widziałem spawane ale nic to nie daje. Kumpel zrobił tak jak opisałem io trzyma dobrze. Powodzenia.

Dzięki !  MAREKPE za opinie ! Też taki jeden z pomysłów miałem  a jakich śrub użył ? Ja planuje metrowe pociąć utwardzane ze zwykłym gwintem bo z drobnym trudno dostać ale może  by sie tak nie odkręcały ? A i jaka średnica śruby by wystarczyła ?  Albo szpilki od kół  ciągnika wsadzić w środek ramy i od dołu zakręcić nakrętko  ?  A za to że pierwszy odpowiedziałeś masz plusika !!! smile

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

4

Odp: Luz na płycie trzymającej przedni most

Kumpel to zrobił z pręta 16 i tak Forsz pojechał w Polskę. Wcześniej dwa razy mu przód odjechał, dlatego radzę wszystkim regularnie sprawdzać i dokręcać te śruby i grzecznie jeździć z ciężkimi maszynami.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

5

Odp: Luz na płycie trzymającej przedni most

No zrobione ! :smiley: Już  mi przodek nie odleci big_smile

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "