61 Ostatnio edytowany przez Dario (2009-01-18 00:46:26)

Odp: dane 323

MICHAŚ, coś słabo szukałeś http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?pid=517#p517 tutaj jest rozpiska.

62

Odp: dane 323

dzieki ale właśnie sam znalazłem ale dzięki

63

Odp: dane 323

Mam pytanie w moim 323a mam czujnik od sprzęgła za bakiem ale do czego on służy proszę o pomoc bo tak w ogule sprzęgło m szwankuje czyli czasami go niema naciskam pedał a on ciągle j jedzie  po naciśnięciu parę razy  sprzęgło jest a prędzej było dobrze ale ostatnio go odłączyłem  i go znowu podłączyłem  i się zaczęło.

64

Odp: dane 323

jak po kilkakrotnym naciśnięciu sprzęgła dopiero zadziała i wysprzegli to prawdopodobnie zapowietrzony masz układ musisz odpowietrzyć pąpkę i będzie oki a ten czujnik jest od załanczania 2 stopnia sprzęgła po wciśnięciu sprzęgła do oporu załaczy się przycisk i zostaje podany impuls ele. do elektrozaworu który podaje  powietrze do siłownika.

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

65

Odp: dane 323

Ale ja już odpowietrzyłem pompkę w sumie dwie pompki, bo zaczęło się tak poprzedni właściciel powiedział żebym odłączył ten czujnik to sprzęgło będzie lepiej chodziło i odłączyłem i zaczęło się tak dziać i go z powrotem podłączyłem ale to samo:(

66

Odp: dane 323

Sprzęgło ustawić to nie jest prosta sprawa nie wiadomo co jest dobre a co popsute.Aby ustawić muszę wiedzieć na zgaszonym jaki jest pedał w jakim położenia czujesz opór jak głęboko schodzi jak są ustawione łapki jaki jest odstęp miedzy łapkami a łożyskiem oporowym i czy działa wspomaganie na zapalanym silniku.No to na początek.

67

Odp: dane 323

ten  przycisk koło zbiornika to chyba włącza drugi stopień jeśli to prawda to przy właściwie ustawionej reszcie powinno wszystko działać  bez wałka i żółwia
Między łapkami a łożyskiem oporowym powinieneś mieć 5 mm luzu, chodź ja nie wiem czy to nie za dużo.

68

Odp: dane 323

Widzę  że  na  forum  jest  zgromadzony  ogrom  wiedzy  na  temat  ciągników  fortschritt  .  Może  któryś  z  szanownych  forumowiczy  pokusiłby  się  o  uzupełnienie  danych  na  temat   np.  ZT  323   w  WIKIPEDJI  ,  są  tam  braki  dotyczące  niektórych  modeli .  Zachęcam  do  działania tongue

Pozdrawiam

69

Odp: dane 323

karlos napisał/a:

predkosci przy 1800

                    naprzod     wstecz            uls przod     uls tyl
grupa I   
1                    1,83          1,89                  1,41          1,45
2                    3,21          3,32                  2,47           2,55
3                    5,01           5,18                 3,85           3,98
4                    7,94           8,21                 6,10           6,31

grupa II
1                   2,27            2,35                 1,75            1,81
2                   3,99            4,13                 3,07            3,18
3                   6,23            6,45                 4,79            4,99
4                   9,88             10,22               7,60           7,86
grupa III
1                   7,07                                     5,44
2                   12,41                                   9,55
3                   19,36                                   14,89
4                   30,69                                    23,61

a jak się włancza wsteczny w I grupie
??????  no bo w drugiej to wajcha lekko w lewo i w tył no i siedzi, ale ja nawet nie wiedziałem że jest cos takiego ze sa jeszcze wolniejsze do tyłu.

70

Odp: dane 323

Tak samo się włącza wsteczny na I grupie, czyli w lewo i do tyłu.

71

Odp: dane 323

II grupa bieg wsteczny jest po II grupie do przodu no i ciągnę do siebie wajchą, a jak I grupa do przodu to muszę tak w przód popchnąć i wtedy w lewo i do tyłu ????

72 Ostatnio edytowany przez Dario (2009-11-10 20:19:43)

Odp: dane 323

II grupa jest w lewo i na dół, wsteczny jest jeszcze raz w lewo i na dół.
I grupa jest w lewo i do góry, a wsteczny jest w lewo i na dół. Włączasz go tak samo jak na II grupie, tylko że wajcha jest wyżej.


Aha Ty masz 323 to wajchy są bardziej wyprostowane, ale działa tak samo tylko słowa dół/góra zamień na tył/przód smile

73

Odp: dane 323

niom 323 hahaha i mam już go około 7 lat a nawet nie wiedziałem że mam tyle biegów hehee
no i jeszcze dużo nie wiem big_smile
dzięki

74

Odp: dane 323

Wisniak ale z ciebie as....

75

Odp: dane 323

No jest ten bieg narysowany na blasze od biegów. Dzisiaj testowałem no i wszystko chodzi.

76

Odp: dane 323

Teraz masz 4 biegi więcej i większy kłopot przy cofaniu, który wybrać wink

77

Odp: dane 323

Mam pytanko jak się wymienia łożysko oporowe, czy da się bez ruszania silnika bo nie jestem pewny ?

78

Odp: dane 323

Wyjąć bez ruszania silnika się da, ale założyć drugie się nie da, przecież żeby założyć to łożysko musisz wysunąć całe sprzęgło z obudowy.

79

Odp: dane 323

lepiej wyjąć silnik bo szybciej to zrobisz

80

Odp: dane 323

Dzięki smile