61 Ostatnio edytowany przez Pajej (2011-06-18 12:25:19)

Odp: Jaki wybrać agregat

Ja tak mysle zwykły agregat uprawowo siewny i to z tylu wał strunowy
http://www.youtube.com/watch?v=9lVRJ3b5wVE
http://www.youtube.com/watch?v=9eN9l7IQB4k
i nie wygląda to źle wiem ze to nie było na ostra skibę ale jak uda mi się dorobić te kolczatki do pługa to powinno być ok. Jeszcze mi powiedzcie dlaczego nie wał strunowy ani rurowy z tyłu tylko packer

Rolnik z powołania:-)

62

Odp: Jaki wybrać agregat

packer zagęści ładnie glebę, część rozkruszy... u mnie ani strunowy ani rurowy się nie nadają, ponieważ kilka razy, kiedy było mokrawo się zalepiały całkiem...

63

Odp: Jaki wybrać agregat

nie za optymistycznie Marku?
zawsze po zasianiu wałujesz?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

64

Odp: Jaki wybrać agregat

Fenol napisał/a:

nie za optymistycznie Marku?
zawsze po zasianiu wałujesz?

Jeśli chodzi o optymizm to wszystko opieram na doświadczeniu z lat ubiegłych i sprawdzonych informacjach, a co do wałowania, to jare zawsze, a ozime zależnie jaki rok, bo jak suchy to tak.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

65

Odp: Jaki wybrać agregat

ja wałuje wszystko jak leci już 3 rok z rzedu .. no chyba że od razu po sianiu popada to już nie wałuje  ...  i są o niebo lepsze wschody ....

co do wyliczenia Marka  ..  ja siejąc C 360 spalam 4l na ha ... talapek spali tyle samo ...  bo z prędkościa nie zaszaleje
co do uprawy agregatem (2 przejazdy)   wychodzi około 7l na ha  .. tak więc ta statystyka może się  zwiększyc ...  spalał tyle forsz .....  obaczymy jak w tym roku wyjdzie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

66

Odp: Jaki wybrać agregat

Ciapkiem z poznaniakiem spokojnie z przerwą na browarka zasieję w godzinę hektar. Nie zmusisz ciapka żeby wydoił w tym czasie 4 litry nafty. Nie ma opcji, żeby 3 wydoił, dlatego prawie wszystko robi u mnie Ciapek. 4011 pół roku stoi z kosiarką, a drugie pół z gówno-miotem.
W tym roku na  wiosnę po skonstruowaniu włóko-brony(6 m szerokości) efekty powaliły mnie na kolana. Pole elegancko uprawione po dwóch przejazdach  i w 15 minut hektar zrobiony. Ciekawe co pokaże przy uprawie na jesień, ale jak na razie jestem bardzo zadowolony.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

67

Odp: Jaki wybrać agregat

zgodze się ciapek  daje rade i jest o wiele lepszy od C 360 ..  jak miałem poznaniaka to ciapek  przy nim robił .. jak przyszła amazonka to ciapek nie dawał rady ...  brak przyczepności   i za słaby podnośnik ...  weszła w łaski  C360 która zresztą cały rok stoi ... tongue no  w sumie ostatnim razem  została zapięta do kosiarki .. i znów stoi ...  by się lakier nie porysował ... i sześćdziesiątka zrobi  w tą godzinę jakieś 1.8ha do 2 ha w zależności jakie pole ..

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

68

Odp: Jaki wybrać agregat

Pajej ja taki sposób siewu nawóz i zboże podpatrzyłem w Szwecji,jest to bardzo popularny sposób siania w krajach skandynawskich,jest tam dużo takich siewników firm Tume,Juko, Junkkari, Väderstad.Są stare konstrukcje które chodża do dziś i nowe do siewu bezpośredniego.Więc pomyślałem sobie jeśli tam to się sprawdza dlaczego nie spróbować,i zamieniłem moja stara amazonke d-4 która wiernie służyła przez parę ładnych lat na siewnik firmy Juko w którym nawóz jest siany głąbiej niż zboże i na dwa rzędy zboża jest rząd nawozu. Sieje nim już trzeci sezon i wschody są bardzo ładne i wyrównane.
W Polsce jest to mało popularne bo nie ma takich siewników a po drugie ludzie się boją ze będą mieli słabe wschody i dlatego czasami można kupi taki siewnik za małe pieniądze.

69 Ostatnio edytowany przez Pietia (2011-06-19 07:16:57)

Odp: Jaki wybrać agregat

Chłopaki u nas uprawa wygląda tak ścierniskowy + ZT32332, PHX + ZT323 i Amazonka wahadłowa +D7 +MTZ 1025 ten ostatni spala 7 litrów na hektar spokojnej jazdy. Ale widze że trzeba wprowadzić pewne zmiany w uprawie po pługu. Marku mam prośbę możesz wstawić zdjęcie tej Twojej włóko -brony i jak wygląda pole po przejechaniu.

70

Odp: Jaki wybrać agregat

Przyłączam się do pytania Pietji , a przy okazji mógłbyś wrzucić zdjęcie tych wałów , jakoś nie kojarzę jak one wyglądają.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

71

Odp: Jaki wybrać agregat

Teraz stoi w trawsku to nawet nie będę tego do jesieni wyrywał, chyba, że coś się zmieni, ale to bardzo prosta konstrukcja: Ciężki poniemiecki dwuteownik stropowy 30cmx10cm i brony ciężkie za nim. Otwory powypalane w gornej części tak aby łańcuch i brony dociążały włókę. Całość ciągnięta na długim łańcuchu i zapięta na dolny hak w Forszu. Włóka gładzi 6 metrów, a brony załatwiają resztę.
Co do walów to mam takie
http://www.fortschritt-landmaschinen.de … age460.jpg

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

72

Odp: Jaki wybrać agregat

Dzięki Marek , te wały to można zamiast bron po siewie , co nie?

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

73

Odp: Jaki wybrać agregat

grześ67 napisał/a:

Pajej ja taki sposób siewu nawóz i zboże podpatrzyłem w Szwecji,jest to bardzo popularny sposób siania w krajach skandynawskich,jest tam dużo takich siewników firm Tume,Juko, Junkkari, Väderstad.Są stare konstrukcje które chodża do dziś i nowe do siewu bezpośredniego.Więc pomyślałem sobie jeśli tam to się sprawdza dlaczego nie spróbować,i zamieniłem moja stara amazonke d-4 która wiernie służyła przez parę ładnych lat na siewnik firmy Juko w którym nawóz jest siany głąbiej niż zboże i na dwa rzędy zboża jest rząd nawozu. Sieje nim już trzeci sezon i wschody są bardzo ładne i wyrównane.
W Polsce jest to mało popularne bo nie ma takich siewników a po drugie ludzie się boją ze będą mieli słabe wschody i dlatego czasami można kupi taki siewnik za małe pieniądze.

nie wiem czy wiesz ale w Skandynawii są specjalne wolno działające nawozy, ale skoro jestes zadowolony to najwazniejsze

Rolnik z powołania:-)

74

Odp: Jaki wybrać agregat

Panowie, też nie mogłem załapać, po co wałować po zasiewie. W mojej okolicy nikt nigdy tego nie robił. Dopiero po wizycie u Marka, zobaczyłem że to wprost konieczność. Ja muszę się starać przy uprawie pod siew, żeby za mocno nie rozpylić żwiru. Marek swojej nie roztrzepie nawet czynnym, zawsze będą grudy, większe lub mniejsze. Na ciężkiej glinie, na sucho, bez przywałowania nie ma szansy na wschody.

75

Odp: Jaki wybrać agregat

to co się sprawdza u jednego nie zawsze jest potrzebne drugiemu

76

Odp: Jaki wybrać agregat

Zgadza się. Po wojnie osiedlali się w mojej wiosce kresowiacy uciekający jak najdalej przed Armią Czerwoną i Ukraińcami oraz Górale uciekający przed biedą, że siekierą nie urąbiesz jak powiada Janek Mateja. Wtedy w każdym gospodarstwie spotkali sprzęt, którego wcześniej nie znali, nie używali i nie znali nawet jego dokładnego przeznaczenia. Były to rożnej konstrukcji wały drewniane, metalowe, gładkie i zębate. Z czasem (bo chłop to strasznie nieufne stworzenie) się oswoili i zaczęli je wykorzystywać. Dzisiaj nie ma lepszego sposobu na jare zasiewy.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

77

Odp: Jaki wybrać agregat

U mnie są piaski i tylko piaski i ja mam agragat taki sam jak @Krzysiek. Dla mnie jest wystarczający i jak go kupiliśmy na jesień to i na wiosnę kupiliśmy wały zwykłe talerzowe. Sąsiad po nas zaraz kupił Agragat bierny i siewnik Amazone ( 3m ) My zapłaciliśmy 5tyś za zestaw a on 8.5tyś. W tym roku na wiosne porównywałem jak sieje nasz a jak jego. Wyszło że on posiał pierwszy a my 2dni po nim ale za to z wałowaniem po siewie... U niego spalił zetorek 12145 - 8l a nasz Forsz 6.5l i my w dodatku sialismy szosową 2... Po tyg wyszło że równo zaczeło rosnąć nasze a jego i tak samo pole wygląda tylko że nasze bardziej równe.... Wały dobra żecz. Ciągam T-25 i spala mi niecałe 5l a szerokość ich to ok 3x1.5m. Bardzo ładnie rośnie po wałowaniu, kamienie powciska a jak cięższa gleba to trochę rozkruszy.... Teraz to tylko bym kupował agregat z wałem i to dużym, bardzo dużo daje. Ale i tak bym pewnie po tym wałował wink

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

78

Odp: Jaki wybrać agregat

mam identyczne wały tylko ramka przerobiona na sztywną smile kolejny sprzęcik z naszej ulubionej firmy wink Wałowałem w tym roku słabą ziemię przez siewem kukurydzy bo siewnik tonął i też lepiej szło.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

79

Odp: Jaki wybrać agregat

Wystarczy  utrzymywać  glebę  w  dobrej  strukturze a wtedy  gleba  uprawia  się  prawie  sama.

80

Odp: Jaki wybrać agregat

Taa... tylko powiedz to ugorom że maja sie same uprawic

Rolnik z powołania:-)