21

Odp: Pompa wtryskowa

Witam dziś swoim e-512 ciachałem owies po ścięciu 1ha kombajn zgasł przelałem go zapaliłem lecz nie mógł wskoczyć na maksymalne obroty I po chwili kombajn gasł.Nad silnikem umocowałem bańke z ropą bo myślałem że ta mała pompka nie ciągnie paliwa a kombajn nadal gasł paliwo w filtrze jest to nasuwa się pytanie co jest grane podejrzewam pompe wtryskową POMOCY!!!

22

Odp: Pompa wtryskowa

Dodam jeszcze że dojechałem kombajnem do domu I miał wszystkie obroty przez ok 10min a dalej to samo sad

23

Odp: Pompa wtryskowa

Na chwilę.
Odkręć dekielek z pompy na wprost sekcji tłoczących. Zobacz jak wyglądają elementy w środku. Był olej w pompie, czy nie było i jest rdzawy nalot na sekcjach. Pedał w podłogę, rozruszaj listwę dawkującą. Ma mieć pełny zakres ruchu. Możesz użyć WD. Stary olej z WD spuść, zalej świeżym, polej nim też listwę. Powinno pomóc na jakiś czas. Po żniwach polecam usługi PiotraK.

24

Odp: Pompa wtryskowa

Nawet bez odkręcania wiem że olej był w pompie bo sam go uzupełniałem a co do listwy to chodzi lekko teraz myślę nad regeneracją pompy hmm

25

Odp: Pompa wtryskowa

A najpierw sprawdź zaworki pompki zasilającej i zaworek powrotu. Małe rzeczy a sprawiają figle o podobnych objawach.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

26

Odp: Pompa wtryskowa

Albo ciągnie powitrze albo coś przypchane

27

Odp: Pompa wtryskowa

Sprawdź filtry bo, możne syfu zaciaglo i przytykają. u mnie takie objawy były jak na pompce malej podającej( sorry za nie fachowe nazwanie tej części...:P) był nie szczelny odstojnik ten na dole....
szp3nio

28

Odp: Pompa wtryskowa

Pompa po regerenacji zapłon ustawiony I dalej gaśnie tylko teraz postawiłem bańke 20l z ropą bo z baku nie chce ciągnąć nie wiem co może być sad

29

Odp: Pompa wtryskowa

A  co do filtra nowy!!!:uuuu:

30

Odp: Pompa wtryskowa

Zaebany układ gdzieś na skrętkach. Rozrkęc wszystkie śrubki łączące układ w całość zaczynając od pierwszej od zbiornika i wszystko wyczyść. Bańkę podłączasz przedcczy za filtrem? Jak przed to zacznij od śrubki przed filtrem. Przelot przez "suchy" układ nie zalany paliwem musi być praktycznie bez zas tych oporów.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

31

Odp: Pompa wtryskowa

Jeżeli sprawdziłeś wszystkie połonczenia i są czyste to stawiam na pompke zasilającą ,jak miałem 512 to miałem taki problem tylko ja zaoszczędziłem przy zakupie pompki i kupiłem tańszą i się zemściło że na polu walka z kombajnem ,jeszcze sprawdz jak zapalisz i zacznie schodzić z obrotów podpompuj ręczną i jak będzie spowrotem wchodził na obroty to na bank pompka zasilająca tylko kup dobrą na tym nie oszczędzaj.

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

32

Odp: Pompa wtryskowa

Witam Panowie w tamtym roku  pod koniec żniw kupiłem e 517,po skończeniu koszenia kombajn wyczyściłem i schowałem w garażu wszystko działało jak należy.W tym roku odpaliłem kombajn i silnik trochę nierówno pracuje tzn strasznie dymi i na pompie wtryskowej są dwie pompki pierwsza idzie ciężko i słychać ze pompuje paliwo i wraca powrotem.Druga zaś idzie lekko i nie pompuje paliwa. Na pierwszych 4 sekcjach paliwo jest jak odkręcam przewód od wtryskiwacza to paliwo leci pod ciśnieniem,na pozostałych 4 sekcjach po odkreceniu przewodu trochę paliwa wyleci ale wydaję mi sie ze to nie to co ma być.I teraz moje pytanie czy w obu pompkach ma leciec paliwo czy tylko pierwszą?wystarczy odpowietrzyć tylko pompę?

33

Odp: Pompa wtryskowa

Pomoze ktoś?sprawa jest dosyć pilna

34

Odp: Pompa wtryskowa

Obie muszą pąpować paliwo ,musisz to odpowietrzyć

35

Odp: Pompa wtryskowa

Podpowie ktoś jak się do tego zabrać?

36

Odp: Pompa wtryskowa

simer napisał/a:

Podpowie ktoś jak się do tego zabrać?

W linku dodałem zdjęcie
http://zapodaj.net/2985ba574fa75.jpg.html

37

Odp: Pompa wtryskowa

panowie a nie macie morze zdjecia od pompy paliwowej od 524 bo chce coś porównać czy mam pompe wielozakresowa czy 2  chodzi mi o góre moze ktoś ma zdjęcie

38

Odp: Pompa wtryskowa

Normalnie luzujesz śrubke prawą i pompujesz prawą pompką pużniej luzujesz lewą i pompujesz lewą pompką przepływ ropy jest taki ze zbiornika idzie na prawą pompke z niej idzie na filtr i na pompe z prawej strony lewa pompka bierze rope z filtra i podaje na drugi filtr i z niego na pompe z lewej strony jeszcze co moge ci dorwdzić to odłącz centralne smarowanie. Pewnie to robiłeś ale zmieniłeś filtr przy zbiorniku?

39

Odp: Pompa wtryskowa

Koledzy mam mały problem i poszukuję pomocy.
wczoraj czyściłem swoją 12 na zimowy postuj i po skończonej robocie o dziwo odpaliła i zaraz zgasła.Przepompowałem pomką ręczną odpalił i wszystko było OK.Dziś chciałem odpalić jeszcze raz i nic bez przepompowania ani rusz.Co może być tego przyczyną?Jest tam jakiś zaworek zwrotny?Może ktoś miał już podobną awarię i mógłby się podzielić swoimi spostrzrżeniami.

40

Odp: Pompa wtryskowa

Filtr przy baku był wymieniony w tamtym roku jak kupiłem kombajn i w sumie niewiele nim kosiłem,dla pewności dziś go odkręciłem i jakoś za bardzo nie był brudny.U mnie jest tak ze jak odkręcam odpowietrznik z lewej strony i pompuję pompką lewą to paliwo z odpowietrznika leci dosyć mocno,z prawej strony tego nie ma.Moze wywalę ten filtr przy baku i wtedy sprawdzę czy  prawa pompka zaciągnie paliwo z baku? ile wgl jest filtrów paliwa w 517?bo wydaje mi się ze trzy.