61

Odp: Pompa wtryskowa

A jak jest w waszych forszach? Jadąc z górki na pusto przyśpiesza? A pod górkę na pusto spada z obrotów na trójce i max przyśpieszaczu?

62

Odp: Pompa wtryskowa

Stachu u mnie jak odpalę i załączę młocarnie i szarpacz to 2300 musi być a jak kosze to pod obciążeniem 2200 nie może zejść i nieważne na jakim biegu.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

63

Odp: Pompa wtryskowa

Stachu napisał/a:

A jak jest w waszych forszach? Jadąc z górki na pusto przyśpiesza? A pod górkę na pusto spada z obrotów na trójce i max przyśpieszaczu?

Ale pytałem na pusto.

64

Odp: Pompa wtryskowa

kolego weź karnisterek z paliwem i posadź do wyżej od silnika i wtedy odpal i pojeździj jak będzie słaby to masz poważny problem

65

Odp: Pompa wtryskowa

Co sugerujesz Tomek z tym poważnym problemem?

66 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2016-03-05 01:34:00)

Odp: Pompa wtryskowa

Stachu napisał/a:

Współpracuję z Panem Piotrkiem i jestem bardzo zadowolony. Lecz jeśli chodzi o pompy to jest strasznie drogi.

Dziękuje za zadowolenie, ale widzę, że trochę zostałem wywołany do tablicy, więc jestem wink

Napiszę tak, naprawa pompy u mnie jest dość kosztowna, ale że strasznie droga to już się z tym nie zgodzę. Co więcej, powiem, że nikt nigdzie w Polsce nie zrobi jej w tej chwili taniej niż ja. Każda naprawa na poziomie 400 - 600 zł jest złudna, bo poza wymianą elementów tłoczących i z dwóch uszczelek plus regulacja, pompiarz nie jest w stanie zrobić nic więcej, a porządny remont pompy przewiduję nie tylko wymianę samych elementów, ale całych sekcji, popychaczy, wszystkich łożysk, wszystkich uszczelek i uszczelnień, szlifowanie płaszczyzn, frezowanie gniazd, wymianę starych i zużytych śrubek itd, itd.... A na koniec zostaje rozebranie w drobny mak regulatora, naprawienie go i ponowne złożenie, z czym już jest spory problem... Łącznie jest tu sporo ponad 10 godzin precyzyjnej chirurgiczno-ginekologiczno-mechanicznej roboty... Jeszcze nikt, nigdy i nigdzie nie naprawił dobrze takiej pompy w przeciętnej kwocie jaką na rynku i w ogłoszeniach się spotyka, czyli 400 - 600zł. To jest po prostu niemożliwe i sporo ludzi na to się nabiera, a wystarczy tylko trochę sobie policzyć, żeby wiedzieć, że to jest bajka... Zresztą z pompami jest tak jak z silnikami. Można zrobić mu kapitalkę za 2000zł, albo za 8000zł, tylko, że ta pierwsza kapitalka nie ma nic z kapitalką wspólnego, bo to jest po prostu zwykła drobna naprawa. To samo z pompami. Tu nie ma się co czarować, pompy, które pracują już kilkadziesiąt lat w różnych warunkach, u różnych właścicieli i na rożnych paliwach, a i przy okazji mają za sobą różne dziwne naprawy czy poprawki typu "wykręć śrubkę, tą z lewej strony i zaraz będzie lepiej", są zazwyczaj w stanie agonalnym i tylko porządny remont kapitalny jest w stanie je uzdrowić. Inaczej będzie to walka z wiatrakami... I to nie dotyczy tylko Ify, bo identyczne problemy mają wszystkie inne sprzęty, obojętnie na jakich pompach wtryskowych czy układach wtryskowych "chodzą".


tomek1974 napisał/a:

najprościej to śrubką z lewej strony na 10 kluczyk ,luzujesz kontrę i wykręcasz z 1 obrót ,ta śrubka jest od blokady listwy i działa to jak ma silniki ciężko to dodaje sobie paliwa a ta śrubka blokuje listwe żeby nie dodał sobie za dużo,jak chcesz żeby był cały czas silniejszy to na listwie trzeba przesunąć w lewo każdą sekcję o np.0,5mm(może mniej to trzeba by na stole sprawdzić ile gram paliwa przybędzie)

Plotka powtarzana wiele razy staje się prawdą... Tomku, nie pisz takich głupot, bo jeszcze ktoś uwierzy i narobi sobie bałaganu... Ta śrubka z lewej strony jest od zupełnie czegoś innego, a te ruchy na sekcjach, to umożliwiają tylko precyzyjne wyregulowanie dawki i w żaden sposób nie służą do jej zwiększenia. Dawkę zwiększa się w zupełnie innym miejscu. Pisałem o tym tu już nie raz i trzeba szukać w dziale traktorowym, np. tu - https://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.ph … 082#p87082 . Niżej w tym wątku napisałem do czego służy ta śrubka z lewej strony - https://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.ph … 151#p87151

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

67

Odp: Pompa wtryskowa

Coś jest w tym. Ojciec w 303 ma silnik który ma nieco ponad 1000mtg. Powiem szczerze, że nieważne czy zapali w ciepło czy w 25stopni mrozu. Odpali zawsze i od razu równo pracuje. Dobra pompa to podstawa.

68

Odp: Pompa wtryskowa

Piotrek tak jak pisałem pompę robili w Pankowie. Palić pali, jeździć jeździ ale to nie to samo co było. Sugerujesz kapitalkę czy remont niezbędny? Jaki koszt? Zrób special price i zamawiam pompiarza do wyjęcia!

69

Odp: Pompa wtryskowa

według mnie niewyrabia pompka zasilająca

70

Odp: Pompa wtryskowa

Dobrze gadasz założyłem gmp i oryginalną Piotrek mi zrobił więc założę starą nową i zobaczę.

71

Odp: Pompa wtryskowa

nie do końca się zgodzę z tą śrubką bo kiedyś się nią bawiłem i jak się ją wykręci to ciągnik więcej palił więc jednak przy odciążeniu listwa dochodzi do tej śrubki,co do cen remontów to wole drugi silnik założyć niż bawić sie w tych smarach smile przekładanie silników to moje hobby muszę się przyznać że w ciapku silnik 2300+ turbo od busa to strzał w dziesiątkę po prostu rewelacja ma siłę i prędkość smile jak go wykończę to za tysiaka kupię drugi i wstawię w ciągu 2 godzin.Do 303 założyłem 4litrowy 90km i jest nieźle ,jest troszkę słabszy ale 5 literków na godzinę łyka i to mnie cieszy a jak wyzionie ducha za 10 lat to drugi za tysiaka i poco remontować ?

72

Odp: Pompa wtryskowa

Chyba niedokładnie przeczytałeś posty, do których linki prędzej podałem, więc dla jasności zacytuję:

PiotrK napisał/a:

...śrubka ta ogranicza maksymalne wychylenie listwy tylko podczas rozruchu. Później, przy normalnej pracy, jest ona zupełnie niepotrzebna bo wtedy amplitudę wychyleń listwy ogranicza już tylko regulator. Ty, wkręcając tą śrubkę, w sposób nienaturalny ograniczyłeś nią ruch listwy i pracę regulatora w zakresie maksymalnej dawki paliwa przy normalnej pracy silnika, a jednocześnie spowodowałeś tym to, że teraz dawka rozruchowa jest równa maksymalnej dawce podczas normalnej pracy, co z punktu widzenia prawidłowej pracy pompy, jest niedopuszczalne. Dawka rozruchowa, zawsze musi być dużo większa od maksymalnej dawki przy normalnej pracy. Dlatego też silnik Ci osłabł i przestał dymić....

I analogicznie w drugą stronę.

Chwała Ci za to, że skupujesz stare silniki, bo w końcu Ci co je sprzedają też muszą z czegoś żyć. Z drugiej strony spójrz na to tak, że po co, co rok (dwa, trzy) ciągle wymieniać stare zrujnowane silniki na kolejne stare mniej zużyte, jak można wyremontować je raz a dobrze i mieć spokój przez następne co najmniej kilkanaście lat.... W ostatecznym rozrachunku to wcale nie wychodzi taniej, no ale hobby rzecz święta wink

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

73

Odp: Pompa wtryskowa

Stachu napisał/a:

Piotrek tak jak pisałem pompę robili w Pankowie. Palić pali, jeździć jeździ ale to nie to samo co było. Sugerujesz kapitalkę czy remont niezbędny? Jaki koszt? Zrób special price i zamawiam pompiarza do wyjęcia!

74

Odp: Pompa wtryskowa

Stachu napisał/a:
Stachu napisał/a:

Piotrek tak jak pisałem pompę robili w Pankowie. Palić pali, jeździć jeździ ale to nie to samo co było. Sugerujesz kapitalkę czy remont niezbędny? Jaki koszt? Zrób special price i zamawiam pompiarza do wyjęcia!

Przede wszystkim trzeba ją dokładnie sprawdzić. Żeby pompę porządnie sprawdzić, to trzeba ją całkowicie rozebrać, do ostatniej śrubki, a wtedy już mały krok do porządnej kapitalki, więc ja zawsze sugeruję to samo, czyli porządną kapitalkę pompy, bo prędzej były z reguły tylko naprawy.
W tym przypadku niestety special price nie zrobię, bo takie special price jest tu zawsze. Taniej niestety już się nie da. Spytaj się okolicznych pompiarzy ile kosztuje taka naprawa, a zobaczysz co usłyszysz...
Do wyjęcia i montażu żaden pompiarz Ci nie jest potrzebny. Sam sobie doskonale poradzisz.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

75

Odp: Pompa wtryskowa

Czyli 900zł?

76

Odp: Pompa wtryskowa

Stachu posłuchaj Piotra miałem od niego pompę zobaczysz jak jest zrobiona sam sobie ja zamontowałem po jego wskazówkach nic trudnego a brzmienie silnika całkiem inne tak było w moim przypadku.

77 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2016-03-12 23:15:59)

Odp: Pompa wtryskowa

Stachu napisał/a:

Czyli 900zł?

950 zł netto. To jest minimum i od tego może być tylko w górę, w zależności od innych, nietypowych uszkodzeń wnętrza pompy typu: listwa, wałek krzywkowy, regulator, popękane obudowy, poprzekręcane gwinty, uszkodzone króćce, skorodowane tuleje i przesuwki zębate, popychacze, ośki itd., itp...

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

78

Odp: Pompa wtryskowa

Piotrek to na forum drożej krzyczysz jak na allegro?http://allegro.pl/pompa-wtryskowa-ifa-4vd-fortschritt-adk-shm-takraf-i6024455167.html Na allegro musisz napisać netto i to jeszcze poprawić + 50zł bo jak ktoś kliknie to zonk no i prowizję zabulisz przy sprzedaży usługi przez internet. Drogie jest życie forumowicza sad

79 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2016-03-14 18:55:51)

Odp: Pompa wtryskowa

Na Allegro wystawiona jest tylko jedna pompa w nie aktualizowanej od dwóch lat cenie. To jest tylko jeden remont pompy, który pełni rolę reklamy, a który można klepnąć przez "kup teraz" - po to jest tam to ogłoszenie. Reklama też nie jest tania, zwłaszcza ogólnopolska (i trochę tu międzynarodowa), więc to jest jej nie mały koszt, który zresztą ponoszę co miesiąc.

Wiem, że w dobrym zwyczaju jest robienie różnego typu zniżek dla aktywnych użytkowników forum, ale akurat w tym przypadku nie mam już z czego zjeżdżać. To jest najniższa cena jaką mogę za tego typu remont pompy na dzień dzisiejszy zaoferować i oferuję ją wszystkim równo, bez podziału na forumowiczów i nieforumowiczów. Poza tym gwarantuję Ci, że nikt w Polsce w takiej formie i z takim zakresem prac nie zrobi tego taniej. Jeżeli miałbym robić coś z ceną, to mógłbym ją tylko podnieść dla nieforumowiczów, nad czym coraz bardziej się zastanawiam, bo ostatnie różnego rodzaju podwyżki, zwłaszcza ZUS'u, coraz bardziej mnie do tego zmuszają.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

80

Odp: Pompa wtryskowa

PiotrK powiedz mi dokładnie z tą śrubką i listwą czy podczas pracy i mocno obciążonym silniku listwa może dotykać tej śrubki blokującej czy moje spostrzeżenia były błędne bo nie chcę nikogo wprowadzać w błąd.