Temat: wymiana końcówek wtryskiwaczy

Dziwna sprawa ostatnio wymieniłem końcówki bo lały, po zamontowaniu nowych silnik przy wchodzeniu na obroty bardziej przydymia niż przed wymianą (tak mi się wydaje) trochę dziwna sprawa czy wasze silniki też puszczają dym przy wejściu na obroty.

GG 309772

2

Odp: wymiana końcówek wtryskiwaczy

Wymieniałeś sam czy u pompiarza?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

3

Odp: wymiana końcówek wtryskiwaczy

Wymieniane w profesjonalnej firmie

GG 309772

4

Odp: wymiana końcówek wtryskiwaczy

A pompe dawałeś do regulacji ? Przy wymianie samych końcówek może byc tak ,że po ich regulacji (wyższe ciśnienie ) pompa nie daje rady podac takiego i końcówki nadal nie działają jak powinny . Ale jeśli to przydymianie nie jest intensywne to poczekałbym do wiosny (bez obciązenia na sucho trudno oceniac na ile ci dymi silnik . Często jest tak ,że jeśli masz regenerowane końcówki ,,ułożą " się one  po jakimś czasie.

5

Odp: wymiana końcówek wtryskiwaczy

Końcówki nowe oryginalne pompa daje dobrze bo silnik dość ładnie wchodzi na obroty i równo pracuje poza tym czarny dym (nie jest taki zbyt intensywny ale większy jak przed wymianą) jest oznaką dużej dawki lub zbyt małej ilości powietrza.

GG 309772

6

Odp: wymiana końcówek wtryskiwaczy

Wreszcie tamat dymu rozwiązany pompa dawała ale za dużo chyba handlarz przed sprzedażą ciągnika coś pogrzebał bo był zablokowany regulator w pompie tak że dawała maksymalnie ile mogła, pompa po wymianie sekcji tłoczących i zaworków zwrotnych no i oczywiście po regulacji żadnego dymu nie widać i chyba zużycie spadnie:D

GG 309772

7

Odp: wymiana końcówek wtryskiwaczy

A mówiłem poczekać do wiosny big_smile

8

Odp: wymiana końcówek wtryskiwaczy

No tak na wiosne przychodzi chęć do pracy:)

GG 309772

9

Odp: wymiana końcówek wtryskiwaczy

Tylko na remonty jest go niewiele big_smile

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

10

Odp: wymiana końcówek wtryskiwaczy

Wiosna jest super smile:):)

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

11

Odp: wymiana końcówek wtryskiwaczy

Mam pytanie.W jednym z cylindrów słychać metaliczny stukot.Po odkręceniu rurki paliwowej wszystko cichnie.Czy to może być wina końcówki? A i jeszcze po wyjęciu wtryskiwacza cały był mokry.

12

Odp: wymiana końcówek wtryskiwaczy

za duze cisnienie i doprowadza do spalanie stukowego

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

13

Odp: wymiana końcówek wtryskiwaczy

Ciśnienie mam 165 atmosfer

14

Odp: wymiana końcówek wtryskiwaczy

hmm to mało ma byc 170atm   to niewiem czemu dochodzi do spalania stukowego moze luzy na zaworach czy cos takiego posprawdaj wszystko

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

15

Odp: wymiana końcówek wtryskiwaczy

spalanie stukowe to raczej jak zle zaplon ustawiony .wyciagnij wtryskiwacz i przykrec na zewnątrz do przewodu pokrec rozrusznikiem z gazem i bedziesz widział czy dobrze rozpyla

16

Odp: wymiana końcówek wtryskiwaczy

zapłon jest za późny miałem to samo w moim:)

17

Odp: wymiana końcówek wtryskiwaczy

No i znalazłem przyczynę.Po zdjęciu dekielka pompy okazało się ,że na listwie poluzowała się kostka skręcona śrubką szóstką.Przesuwając ją w kierunku sprężarki zwiększa się dawkę paliwa na poszczególną sekcję i u mnie tak się stało. Zmniejszyłem dawkę dla czwartego cylindra i stuki ustały.Teraz zastanawiam się czy muszę dawać pompę do ustawiania.

18 Ostatnio edytowany przez slawek8325 (2009-06-17 13:05:39)

Odp: wymiana końcówek wtryskiwaczy

Witam. Mam taki problem .Dwa dni temu zmieniłem końcówki wtryskiwaczy i dzisiaj z wielkim zdumieniem patrze na komin w moim 303 hmm a tu niebieska chmura dymu mi się wali. Wtryski ustawione mam na 180 atm. Po samej wymianie wszystko było ok. Zastanawiam się czy końcówki mi nie siadły. sad Jeszcze dodam że pali super smile tylko ten kopeć z komina :nooo: zastanawiam się czy nie zawieź wtryski do sprawdzenia :hmmm:

19

Odp: wymiana końcówek wtryskiwaczy

Najpierw sprawdź wtryski tak jak myślisz, zawieź do sprawdzenia czy nie leją jak leją to zawieź do PiotrK on zrobi ci je na pewno. A jak wtryski dobre to już jest problem bo przyczyn może być kilka.

20 Ostatnio edytowany przez slawek8325 (2009-06-18 07:04:38)

Odp: wymiana końcówek wtryskiwaczy

Wczoraj zawiozłem wtryski do sprawdzenia i co się okazało jeden żle rozpylał. Wymieniłem końcówkę  i teraz już wszystko ok smile