21

Odp: wymiana końcówek wtryskiwaczy

Od pewnego czasy miałem problem z rozruchem silnika (musiałen bardzo długo kręcić)postanowiłem więc coś z tym zrobić , a więc zacząłem od rzeczy najtańszej czyli końcówki wtryskiwaczy. Dałem do sprawdzenia , okazało się że wszystkie strasznie leją. Kupiłem nowe końcówki mechanik zamontował wyregulował i miało być ok. Po zamontowaniu okazała się że dalej pali jak palił tzn do du...y i mało tego stracił kompletnie moc z pługiem nie chce wogóle wejść na obroty . Czyżby to pompa?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

22

Odp: wymiana końcówek wtryskiwaczy

Pompa. Żeby nią jeszcze jakiś czas popracować, zmniejsz ciśnienie wtrysku na wtryskiwaczach. Proponuję 130 - 140 atm.

23

Odp: wymiana końcówek wtryskiwaczy

Jak zmniejsza się lub zwiększa ciśnienie to dobrze też wyregulować zapłon a jak ci słabo zapala to remont bo mój też źle zapalał a po remoncie pali na dotyk.

24

Odp: wymiana końcówek wtryskiwaczy

@Piotrfire, możesz jeszcze przed odpaleniem spróbować odpowietrzyć układ.

25

Odp: wymiana końcówek wtryskiwaczy

moj tez cos ciezko zapala. aby odpalic musze dlugo go grzac swieca zarowa a jesli to nie pomaga to psykne mu sprayu na rozruch i wteduy pali. nieraz w ogóle nie chce wejsc na obroty. w talerzowce i plugu idzie ale zaczal leko kopcic. przestawialem w rozne strony te blaszki przed pompa ale malo to pomaga. chyba remont pompy czeka albo wtryski chociaz.

26

Odp: wymiana końcówek wtryskiwaczy

Psykać to se można, jak się ma dzikie lokatorki na męskich narządach płciowych Tylko, aby, nie daj Panie, nie obraź się, Bombay - nie Ciebie to tyczy. Samostarty, plaki, gazy do zapalniczek - pomagają, ale właścicielom szlifierni. Można je traktować jak wyjście ostateczne. Wszystkie preparaty ułatwiające rozruch, to granat dla silnika. Pamiętam taką bajkę, kaczor donald dostał się w poważne tarapaty, jedynym wyjściem z sytuacji było zniesienie jajka - pod wpływem sytuacji i stresu - zniósł. To nasze jednorazowe odpalenie na samostarcie. Ciąg dalszy bajki - jak zniósł jedno, czekało na jego produkcję setki wytłaczanek. Nie pamiętam finału tej bajki. Pewnie się powiesił na najdłuższym piórze.
Używając samostartu, stawiamy silnik przed setkami wytłaczanek - albo albo. Życie stwarza wystarczająco dużo sytuacji podbramkowych - nie potrzeba więcej.

27

Odp: wymiana końcówek wtryskiwaczy

Sławek ma racje, samostarty to niszczą silnik.
A @Piotrfire ja też miałem w swoim taki problem że musiałem długo kręcić żeby odpalił i też jak Ty wymieniłem końcówki wtryskiwaczy i było o niebo lepiej. Ale po jakimś czasie a dokładnie w żniwa przestał mieć obroty wysokie chodził tylko na niskich i na wysokie nie chciał wejść, nie wiedziałem co jest i dałem pompę do sprawdzenia i się okazało że co- ot to suwnica otwierająca na poszczególne sekcje się zacieła i nie otwierała na poszczególne sekcje.
Spróbuj to samo może u Ciebie też to jest.

Fortschritt ZT-303-D------------A w przyszłości Fortschritt ZT-323-A

Sprzedam lampy zespolone diodowe, diody LED.
Bliższe informacje i zdjęcia na tej stronie:http://www.was.eu/index.php3?action=wyroby&kategoria=diodowe&strona=1&sort=&lang=PL

28

Odp: wymiana końcówek wtryskiwaczy

Ja kupiłem 323 po tym jak poprzedni właściciel urzywał samostartu i co i remoncik kapitalny. Silnik powinien zapalić na pierwszy strzał a samostartu bym nigdy nie zastosował do żadnego silnika.

29

Odp: wymiana końcówek wtryskiwaczy

Ja stosowałem tylko raz kiedy w motorze (skuter) nie chciał już zajarać;/
Ale pierścienie poszły.

Fortschritt ZT-303-D------------A w przyszłości Fortschritt ZT-323-A

Sprzedam lampy zespolone diodowe, diody LED.
Bliższe informacje i zdjęcia na tej stronie:http://www.was.eu/index.php3?action=wyroby&kategoria=diodowe&strona=1&sort=&lang=PL

30

Odp: wymiana końcówek wtryskiwaczy

narazie po przestawieniu jeszcze raz pali lepiej. Bez samostartu jedynie podgrzewam swiece zarowa. Sławek42 twoje teksty sa *** plus dla ciebie:)

31

Odp: wymiana końcówek wtryskiwaczy

Dzięki.

32

Odp: wymiana końcówek wtryskiwaczy

A @Piotrfire ja też miałem w swoim taki problem że musiałem długo kręcić żeby odpalił i też jak Ty wymieniłem końcówki wtryskiwaczy i było o niebo lepiej. Ale po jakimś czasie a dokładnie w żniwa przestał mieć obroty wysokie chodził tylko na niskich i na wysokie nie chciał wejść, nie wiedziałem co jest i dałem pompę do sprawdzenia i się okazało że co- ot to suwnica otwierająca na poszczególne sekcje się zacieła i nie otwierała na poszczególne sekcje.
Spróbuj to samo może u Ciebie też to jest.

Mi na obroty wchodzi ale na pusto , mam zaczepiony pług ten co zwykle ale na biegach którymi zawsze orałem ciągnik nie idzie (brak mocy) . Dlatego wymieniam pompę na regenerowaną koszt 400 zł to nie pieniądze wolę wziąć w sklepie niż jeździć po pompiarzach.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

33

Odp: wymiana końcówek wtryskiwaczy

OK pompa nowa wtryski nowe , pali na dotyk , ładnie się wkręca ale mocy brak , a najdziwniejsze jest to że jak ma ciężko nawet dymka nie puści jakby na wodę chodził myślicie że ma za małą dawkę ?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

34

Odp: wymiana końcówek wtryskiwaczy

Możesz spróbować zwiększyć odrobinę dawke paliwa i zobaczysz co będzie.

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

35

Odp: wymiana końcówek wtryskiwaczy

Pompa zasilająca i filtr paliwa też są OK ?

36

Odp: wymiana końcówek wtryskiwaczy

Ja  miałem podobną sytuację i okazało się,że odkręciła się śrubka od korka paliwa i przyblokowała otwór w zbiorniku. Objawy były identyczne bez obciążenia pięknie się wkręcał, jak dostał obciążenia nie kopcił,ale nie miał mocy

37

Odp: wymiana końcówek wtryskiwaczy

Próbowałem tą śróbką od strony sprężarki ale nie było efektów. Zadzwoniłem więc do sklepu pantery (tam gdzie brałem pompę) i zapytałem czy mogę podkręcić dawkę bez utraty gwarancji , oczywiście zgodzili się . zastosowałem się więc do wskazówek mirasa1232 opisanych w tym wątku http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=37 i o dziwo ciągnik jak nowy złapał moc nie dymi śrubkę odkręciłem o półtorej obrotu , wieczorem napiszę ile spalił.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

38

Odp: wymiana końcówek wtryskiwaczy

Witam,potrzebuje porady,podczas cięcia kukurydzy w silniku sieczkarni E-281 zaczeło coś stukać,cisnienie ok temperatura wody też,zgasiłem silnik i po ponownym uruchomieniu na wolnych obrotach było wszystko ok ale po dodaniu gazu znowu zaczeło stukać,wróciłem tak do domu na wolnych obrotach silnik kopćił na niebiesko bardziej niż zwykle,jak dojechałem do domu to stukanie mineło,i tu moje pytanie czy to moze byc wina koncówki wtryskinacza?czy doszło do tzw spalania stukowego?

39

Odp: wymiana końcówek wtryskiwaczy

Na początek sprawdź te końcówki ale mi się wydaje że ją przegrzałeś czyli zawory albo pierścienie.

40

Odp: wymiana końcówek wtryskiwaczy

Przegrzanie raczej odpada ona w upały sie nie przegrzewa a wczoraj było chłodno i według wskaznika to dużo brakowało do czerwonego pola.