Temat: Kosiarka dyskowa

Mam obecnie 3-letnią samaszke bębnową 1,65, super sprzęt ale powoli robi się za mało wydajny. Większej bębnowej raczej nie dam rady uciągnąć poczciwą 60 a cięższy traktor na torfy odpada. Czy kosiarka dyskowa 2,4 np Sipmy jak ma zapotrzebowanie mocy około 45KM to do 60 może być? W ogóle czy kosiarka dyskowa to dobry sprzet czy delikatna sprawa. Czasami jak rzeka ma dużo wody to pierwsze siano w lipcu koszę jak trawy są do pasa czy takie coś zetnie czy lepiej sobie darować taka kosiarkę?

2

Odp: Kosiarka dyskowa

Hmm może lepiej kup 2m - 2.2m będzie jak co zapas mocy na taką trawę jak mówisz ale niektórzy mówią że dyskówna nie pasuje na bagna ale mój znajomy ma Pottingera i śmiga z nią wszędzie wink

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

3

Odp: Kosiarka dyskowa

do dyskowej kosiarki łąki muszą być jak boisko równiuteńkie bo inaczej się połamią. nie chodzi mi o dziury ale o zwykłe pagórki.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

Odp: Kosiarka dyskowa

Dlatego włąsnie sie pytam czy ktoś takim sprzetem pracuje lub pracował bo wywalic kasę i połamać nie sztuka:)

5

Odp: Kosiarka dyskowa

bębnową możesz nawet pniaki ścinać . może pokosówke sobie kup ?

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

6

Odp: Kosiarka dyskowa

też bym proponował pokosówkę, prosta sprawa ile kosztuje metr kosiarki i pokosówka jest tania.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

7

Odp: Kosiarka dyskowa

ale z hederem czy przystawkami jakie czasem zakładają ? i jaki szeroki jest heder ?

Odp: Kosiarka dyskowa

Kiedyś nawet o takim wynalazku myślałem. Za cenę nowej dyskówki to ma się 2 pokosówki ale jak to jeździ po mokrym i czy w trawie takie coś da radę?

9

Odp: Kosiarka dyskowa

Nie ma takiej trawy której pokosówka by nie dała rady. Nie wiem tylko jak by było na podmokłych łąkach, ale jak ciągnik przejedzie to pokosówka też.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

10

Odp: Kosiarka dyskowa

Jeszcze parę lat temu sąsiad kosił takim wynalazkiem rzepak na pokosy. Jak nocą przeszła burza, sprzęt stał w polu by przeczekać to potem już o własnych siłach nie wyjechała a i U-914 miał problemy ją wytargać. Poza tym brak blokady mostu, lekki tył powodowało że chcąc jechać w trudnym terenie znosiło tył i nie dało się tego prowadzić prosto. No ale zawsze można dołożyć bliźniaki na przód ( koła jak w zt-323 ) oraz dociążyć tył i mogło by całkiem ciekawie się wtedy sprawować. No i do tego jakby dokupić przystawkę do formowania wałków siana by wydłużyć okres użytkowania maszyny w sezonie. Ogólnie sprzęt relatywnie tani, nie potrzebuje dodatkowego ciągnika a i oszczędny w paliwie. Sąsiad miał w swojej silnik mtz - 50 KM i to starczało by przerobić masę rzepaku.

11

Odp: Kosiarka dyskowa

z tego co widziałem to wszystkie pokosówki mają silnik MTZa. a do koszenia trawy na siano mają dodatkowe wałki które zgniatają skoszoną trawę. No i szerokość koszenia duża. Widziałem też pokosówkę z czterema talerzami do koszenia trawy, koniczyny itp.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

12

Odp: Kosiarka dyskowa

Panowie a czy jeżeli w kosiarce dyskowej wypadnie dysk to jest to ciężkie do naprawy ? smile bo mógł bym taką tanio kupić a nie wiem na czym stoję.

13

Odp: Kosiarka dyskowa

keicam, masz rację na zwałkach u kolegi stał pod bokiem ciągnik do wyciągania E301, problem tkwi w tym że zwolnice są blisko ziemi i wystarczy że trochę zagrzebie i już siedzi na zwolnicy.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

14

Odp: Kosiarka dyskowa

a może ktoś mi doradzi fellia czy kuchn jaka kosiarka  dyskowa która lepsza obie powyżej 3 metrów

15 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2011-12-16 17:11:15)

Odp: Kosiarka dyskowa

Sąsiad ma khuna i  raczej nie  narzeka , według mnie obie firmy są dobre .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

16

Odp: Kosiarka dyskowa

też się rozglądam za kosiarką dyskową i na allegro dużo jest krone takich po 2,8m ciekawe jak z częściami do nich

17

Odp: Kosiarka dyskowa

ja myśle o tej felli tak 3,2 metra lub więcej

18

Odp: Kosiarka dyskowa

myślę o takiej jak ta lub podobne http://otomoto.pl/krone-deutz-fahr-fell … 87459.html

19

Odp: Kosiarka dyskowa

30 kilosów odemnie i cie zmartwie zarezerwowana

20

Odp: Kosiarka dyskowa

koseś była kosiarra dyskowa tylko około 220 cm uszkodzona za około 3 tyś tylko nie mogę jej teraz znaleźć.1 Dysk wypadł z wanny chyba.