61

Odp: Kosiarka dyskowa

Oj lepiej żeby trzymały bo 11 zł sztuka a do rotacyjnej za tą cene prawie 10 by miał wink

62

Odp: Kosiarka dyskowa

Fenol napisał/a:

czym się różni 301 od 302? ma przekładnie i pewnie trochę więcej koni do dyspozycji
czy przekładnię od 302 można wstawić bez przeróbek do 301?

Napęd jazdy się różni, w nowszych jest wariator, a w starszych jakoś inaczej, ale nie pamiętam, podjadę do kumpla to oblukam.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

63

Odp: Kosiarka dyskowa

Bębnowa- bębnowej nie równa, ja swoją PZtke katuje już kilka lat kosze zazwyczaj 15-20km/h i jakoś nic sie nie urywa, ale to zależy ile kamyków na polu...

Nożyki to samo- miałem na początku sporo oryginalnych PZ to dłużej wytrzymywały jak teraz te Gerlacha co zakładam...ale pewnie te PZ to i kosztują a te to tanie jak barszcz... wink

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726

64

Odp: Kosiarka dyskowa

no ja kosiłem i koszę Famarolką najpierw 165 teraz 185 cm szer ze spulchniaczem, niby najlepszy Polski producent, a lipa taka teraz że klękajcie narody, starą jak miałem z początku lat 80-tych 165-kę to była jakość ( do dziś fruwa u wujka ), a wracając do postu Scorpiona, to trzeba wziąć pod uwagę to że nożyki w dyskowej mają mniejszą powierzchnię do wykoszenia w przeliczeniu na jedną sztukę bo na mb szerokości roboczej jest ich więcej niż w bębnowej

65

Odp: Kosiarka dyskowa

CO do pokosówki to warto poszukać z hederm dyskowym np. samaszu. U nas u henia mają taką to idzie jak burza, jest ciut węższa bo 3,7 metra ale za to prędkość to jest już ładna. Często jakieś spółdzielnie sprzedają w dobrych pieniądzach, np niedaleko mnie mieli 5 pokosówek z dyskowymi hederami i sprzedali je po chyba 4 latach i kupili Claasa Coguara czy jakoś tak 14 metrów

E 516 na części
Telefon 695 076 269

66

Odp: Kosiarka dyskowa

pewnie cieli koszty wink

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

67

Odp: Kosiarka dyskowa

fenol ta 301 to z okolic rawicza z pgr żołędnica bo ja je ogladałem ale ruskie mieli je brać a silniki ruskie chyba ził czy coś takiego

68

Odp: Kosiarka dyskowa

Ile jest warta E-303 dwa hedery i kosiarka bębnowa w ładnym stanie?

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726

69

Odp: Kosiarka dyskowa

W pokosówkach są silniki identyczne jak w mtz82

70 Ostatnio edytowany przez Fenol (2013-03-09 13:41:02)

Odp: Kosiarka dyskowa

nie 301 od kumpla, zielarza, dwa razy ją użył, wcześniej chodziła w skr.
bendek ostatnio pytałem na pol-złom to 0,75 cienki 0,85 gruby.

jeszcze jedno pytanie, czy pokosówki miały różne hedery? tzn sieczkarnia ma heder bez bagnetów i na dwie kosy grzbietami leżące na sobie, w  pokosówkach heder jest bagnetowy z kosami do płowy, moje pytanie czy są hedery z hederami jak w sieczkarni w pokosówkach.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

71

Odp: Kosiarka dyskowa

są bagnetowe, bezbagnetowe, bębnowe, dyskowe... Czego dusza zapragnie smile

E 516 na części
Telefon 695 076 269

72

Odp: Kosiarka dyskowa

http://www.youtube.com/watch?v=zAHg-Jmm … e=youtu.be
Wasze też tak wyją ?

73

Odp: Kosiarka dyskowa

Mój deutz fahr  też podobnie wył ale po zmianie oleju troszkę się wyciszył ,jeśli masz olej (tylko nie za dużo) i się nie grzeje to nie ma się czym martwić .

74

Odp: Kosiarka dyskowa

no ja mam pronara od nowości to jak na razie cicho chodzi
http://www.youtube.com/watch?v=i9qBpU-jJvM
to sprzęt kumpla w dolinie noteci

E 516 na części
Telefon 695 076 269

Odp: Kosiarka dyskowa

A ja mam bębnową samaszkę i jest cisza i spokoj. Sąsiad jak kosi swoją to jakby odrzutowiec leciał. Dałem za samaszke tyle co za 2 inne ale po czasie stwierdzam że warto.

76

Odp: Kosiarka dyskowa

mam vikona  2,50 z konycionerem i wyje jak........ do puki ma olej to się nie przejmuje

77

Odp: Kosiarka dyskowa

Pamiętajcie chłopaki że dyskówki mają więcej trybów a co za tym więcej miejsc gdzie tryb załącza się z następnym ,np. w mojej są 22 tryby i jeśli choć któryś ma uszkodzoną gładź na zębach będzie wył .Więc dopóki nie parzy to jest ok.

78

Odp: Kosiarka dyskowa

Miałem  dyskówkę 3,2 m John Deer i o dziwo była cicha tylko kondycjoner troche trzaskał jak miał coś twardego

Transport lawetom do 10 ton 696364854 24 h

79

Odp: Kosiarka dyskowa

Cała była rozebrana w drobny mak, wymienione oleje, uszczelniona. Więc powinna chodzic

80

Odp: Kosiarka dyskowa

w piątek przyprowadziłem E301, 80r, po 95gr wyszła, ma 1500 godzin, jechać tym po asfalcie to niebagatelna frajda- jeden fałszywy ruch kierownicą i jesteś po drugiej stronie drogi, dzieciaki pokazywały palcami smile, dupsko odczuło brak amortyzacji zawieszenia...

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]