81

Odp: Kosiarka dyskowa

Wiecie coś o nowej kosiarce Sipma Preria? Warto wgl na nią patrzeć? wink

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

82

Odp: Kosiarka dyskowa

A jest teraz jakaś nowa wersja? U nas we wsi gościu ma od nowości 2,4 metra ale ma już ją chyba ze 5 lat. Z tego co wiem to mu cały czas dobrze chodzi a kosi różne rapichactwa

E 516 na części
Telefon 695 076 269

83 Ostatnio edytowany przez maniek516b (2014-03-23 19:11:14)

Odp: Kosiarka dyskowa

Przyszedł czas, aby zmienić kosiarkę. Mam starą słupską 1.65m, ale czas na coś wiekszego.
Mam różne łąki: torfowe, polne i bardzo wyboiste. Jakie maszyny polecacie ?? Lepiej kupić nową polską czy używaną niemiecką lub inną. Wolałbym rotacyjną bo z tego co wiem to dyskowe nie nadają się nierówności i jest problem z wykoszeniem zakamarków. Szukam kosiarki pod Pronara 105 km.

84

Odp: Kosiarka dyskowa

Masz złe wiadomości o dyskowych ,po dwóch sezonach koszenia używaną kosiarką deutz o szerokości 3,2m jestem z niej bardzo zadowolony na polnych jak i nierównych torfowych , moja to jest to samo co vicon więc pomyśl o dyskowej .

85

Odp: Kosiarka dyskowa

Da się kosić nią do tyłu ?? Kosi położoną trawę ?

86

Odp: Kosiarka dyskowa

Dyskowa jest właśnie lepsza na nierówności bo cały spód kosiarki jest sztywny, nie obraca się. Na dodatek całe dyski są od spodu osłonięte sztywnymi ślizgami tak że wystają tylko same nożyki. Trafiając na jakąś przeszkodę możesz jedynie uszkodzić nożyk bo całe łożyskowanie dysku jest osłonięte przez ślizg z dołu. A w zwykłej bębnowej mocowanie masz wysoko z góry na długiej dźwigni. Takie moje wrażenia z koszenia od trzech lat dyskową Pronar 2,1 m, wcześniej też była słupska 1,65. Położoną trawę kosi bez problemu

E 516 na części
Telefon 695 076 269

87

Odp: Kosiarka dyskowa

Do tyłu nie kosi ale wygodniej się jeździ do przodu ,reszta to już Laszek napisał i najważniejsze że ma mniejszy nacisk na łąkę dzięki sprężynom .

88

Odp: Kosiarka dyskowa

Jakie polecacie marki z zagranicznych ?? Cenowo maksymalnie do 6 tyś.

89

Odp: Kosiarka dyskowa

A jak by poradził z dyskówką 2.1m  t25 czy c330 ?

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

90

Odp: Kosiarka dyskowa

360 już ma co robić z dyskową 2,1 więc ciapek albo władek odpada

E 516 na części
Telefon 695 076 269

91

Odp: Kosiarka dyskowa

http://olx.pl/oferta/kosiarka-dyskowa-n … 0ef752f7fe

http://olx.pl/oferta/kosiarka-dyskowa-c … 54fb870a9d

a może do Forszaja ? big_smile http://olx.pl/oferta/kosiarka-dyskowa-k … 0ef752f7fe

Czy może żadną się nie interesować ? wink

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

92

Odp: Kosiarka dyskowa

http://olx.pl/oferta/kosiarka-bebnowa-n … 0cda863460 użytkuje ktoś taką bębnową ? w dyskowej mam tak że trzeba się ciągle trzymać idealnie prosto bo jak płoza wejdzie na pokos to się zapycha i podnosi jedną stronę a przy większych prędkościach i wymyślnym kształcie pola bywa to trudne..

93

Odp: Kosiarka dyskowa

Mam deutz fahr  a to to samo co vicon i jeszcze nigdy nic mi się nie zapchało . Jak dla mnie bębnowe to przeżytek i bardziej awaryjne .

94

Odp: Kosiarka dyskowa

Tomaszu nasz coś w podobie? https://www.olx.pl/oferta/kosiarka-dysk … jdsk1.html Dzwonić nie dzwonić... Nie wiem. Jak wygląda na 1 rzut oka?

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

95

Odp: Kosiarka dyskowa

kolega ma kosiarkę kuhn z kondycjonerem i zapina do zeta 60km, leci nią jak halny. Jak nie kosisz w kamieniołomach to toylko dyskowa. Jak w kamieniołomach to pokosówka big_smile

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

96

Odp: Kosiarka dyskowa

Różnych jest pol ale w większości kamieni brak. Pokosowka dobra sprawa ale u mnie brak ich...  niby jest ale drogo bo 12 tyś chce bez hederu.... No i tata mówi że to taka " cieropa " ....

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

97

Odp: Kosiarka dyskowa

Mam taką samą i jumz śmiga nią na 3 biegu bez problemu .  Tak ze zdięć to trudno coś powiedzieć , włącz ją i jak pochodzi na max obrotach z 5 min to przekładnia i listwa nie mogą być gorące  .

98

Odp: Kosiarka dyskowa

Ktos uzytkuje Kosiarki oraz zgrabiarki pronaru? Jaka opinia krąży o nich? Widzę ze dużo osób kupuje wlasnie pronaru sprzęt i wgl...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

99

Odp: Kosiarka dyskowa

Mamy dyskowa 2,1m na belce comer i tam nic się nie dzieje jedynie nóżki do odstawienia beznadziejnie zrobione i odpadły. Zgrabiarka 3 metry 9 ramion po 3 zęby, trochę wąska ale za to nowa to robota bez awarii idzie. I przekładnia w niej też comer

E 516 na części
Telefon 695 076 269

100

Odp: Kosiarka dyskowa

Bo się zastanawiam wlasnie na MR co wziąć... Interesuje mnie kdt300 oraz zkp460t

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)