101

Odp: Kosiarka dyskowa

Ale popatrz na coś zachodniego, kuzyn ma kosiarke jf-stoll i z tego co mówił to jest przepaść w wytrzymałości nozykow i dysków

E 516 na części
Telefon 695 076 269

102

Odp: Kosiarka dyskowa

Karol zwróć uwagę na kosiarki DF, kverneland, JF z dyskami na 3 nożyki. Kolega ma taką zabawkę, ma wom na 1000 obrotów i zaperdala nią tak że on mało z ciągnika nie wyleci i ona kosi wszystko. Co do pieniędzy z MR kup coś co albo pracuje cały czas np ciągnik z turem albo ziemię. No ewentualnie krowy one też dają pieniądze. Reszta klamotów używanych raz w roku to nonszalancja.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

103

Odp: Kosiarka dyskowa

To wlasnie ciągle myślę co i jak... Do koszenia będzie 3x45ha i się zastanawiam czy maszyny kupić nowe a ciągnik używany albo ciągnik nowy a maszyny używane...  Prawdę mówiąc teraz bardziej by było lepiej kupić jakaś dyskowa i grabiarke używana to już dużo mi czasu zostanie bo teraz złożyć wniosek itp to dopiero na następny rok bym miał maszyny a teraz by się przydało juz co... Ja będę przechodził na VAT to nawet używana można kupić nowszą to zawsze parę groszy się zwróci...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

104

Odp: Kosiarka dyskowa

Karol zależy ile masz "swojego". Bo urzednicy wiedzą lepiej czego Ci potrzeba.Urzywaja tabelek i tak np. Mialem 6 ha łak i żyta troche na kiszonkę składałem MR na 1.85 ale mi odrzucili bo 1.35 starczy.pan mi powiedział" maszyna ma pracować jak najdłużej a jak najkrócej stać pod płotem".

105

Odp: Kosiarka dyskowa

Panowie czy kosiarka dyskowa ze zgniataczem poradzi sobie z żytem ok 1,7m?
w tym roku zatrzymałem 3 razy pokosówkę w takim życie, zgniatacz pokosu się zatkał. czy takie numery też są możliwe w dyskowych ze zgniataczem?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

106

Odp: Kosiarka dyskowa

czas na zmiany  i szukam czegoś szerszego. Co powiecie o tych wynalazkach
https://www.olx.pl/oferta/kosiarka-dysk … 7a98035b2c
https://www.otomoto.pl/oferta/deutz-fah … Kber.html?
https://www.olx.pl/oferta/kosiarka-vico … 491a50ffd2

107

Odp: Kosiarka dyskowa

No 4 matey na jednej Litwie to już musi być równa łąka żeby nie zostawało... Ale jeśli są takie warunki to brać 👍

E 516 na części
Telefon 695 076 269

108

Odp: Kosiarka dyskowa

pytanie czy te z trzema nożykami czy normalnie  z dwoma . Różne wieści do mnie docierają ...

109

Odp: Kosiarka dyskowa

za około 23 tys kupiłem KDTC  o rozpiętości 3m samaszu i używam już 4 rok - polecam. Moim zdaniem lepiej trochę drożej nówkę niż nie wiadomo co....
Koszę nierówne łąki, z kretowiskami - idzie jak burza. Nie ma problemu z częściami i serwisem.
Naprawdę warto smile

110

Odp: Kosiarka dyskowa

oglądałem w poznaniu własnie samasza 3,9 m  na centralnym zawieszeniu , mają przysłać ofertę - zobaczymy

111 Ostatnio edytowany przez koseś (2020-01-18 20:57:44)

Odp: Kosiarka dyskowa

A ja powiem tak że przy 4m szerokości i napędzie z jednej strony to za duże obciążenie dla trybów od strony napędu.
Takie kosiarki powinny mieć napęd z obu stron  albo za środkowe dwa bębny.

112

Odp: Kosiarka dyskowa

zrobiłem wycieczkę na podlasie i zakupiłem kosiarkę kuhn gmd 4010. fajny stan , listwa chodzi cicho, mam nadzieję że będzie kosić.... Fajne jest to, że na stronie kuhn-a mam dostęp bez problemu do polskiej instrukcji i katalogu części, nie wszystkie firmy to udostępniają...