41

Odp: Rozsiewacz nawozów lejowy

ładne rozsiewacze ale drugi koniec polski lub 2/3 polski. Warto by przed zakupem zobaczyć bo używki przez tel raczej nie kupię i dochodzi transport - hmmmm ?

gg 5118068

42

Odp: Rozsiewacz nawozów lejowy

byłem, oglądałem - stan blach i elementów wysiewających wręcz wzorowy ale niestety wyrobione łączenia do otwierania/zamykania i w efekcie jedna dziura otwarta na centymetr a druga na 2.
Co powiecie o nowych kvernelandach ? mam ofertę na Kverneland Exacta EL 700. Maszyna z 2010 roku, fabrycznie nowa, nie używana w komplecie z wałkiem. W 2010 cena z faktóry 13 tyś. Ile teraz ceni się nowy ? nie mam pojęcia ale proponują mi ten rozsiewacz za 7500zł brutto.
foto poglądowe
http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/im … xacta-el/#
http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/im … -el-700l/#

gg 5118068

43

Odp: Rozsiewacz nawozów lejowy

Cena dobra zakładkę dorobić i tona wejdzie.

44

Odp: Rozsiewacz nawozów lejowy

zorak napisał/a:

byłem, oglądałem - stan blach i elementów wysiewających wręcz wzorowy ale niestety wyrobione łączenia do otwierania/zamykania i w efekcie jedna dziura otwarta na centymetr a druga na 2.
Co powiecie o nowych kvernelandach ? mam ofertę na Kverneland Exacta EL 700. Maszyna z 2010 roku, fabrycznie nowa, nie używana w komplecie z wałkiem. W 2010 cena z faktóry 13 tyś. Ile teraz ceni się nowy ? nie mam pojęcia ale proponują mi ten rozsiewacz za 7500zł brutto.
foto poglądowe
http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/im … xacta-el/#
http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/im … -el-700l/#

za CL 1100 z oświetleniem dałem 15 netto.

45

Odp: Rozsiewacz nawozów lejowy

Ja mam na sprzedanie Vicona z 2006 , 1,5 t zasyp, cena 5500 tyś

46

Odp: Rozsiewacz nawozów lejowy

Zorak co tak nagle budżet Ci się zwiększył na ten zakup ???

47

Odp: Rozsiewacz nawozów lejowy

A może coś takiego mam taki http://otomoto.pl/promar-zlotki-rozsiew … 40483.html części robocze RAUCH

48

Odp: Rozsiewacz nawozów lejowy

androl budżet się nie zwiększył ale jak jest okazja kupić nową maszynę za 60% ceny to może warto pomyśleć.
Pawel zadowolony jesteś z CL ? EL chyba dużo się nie różni od CL. W sobotę pojadę obejrzeć co to warte.

gg 5118068

49

Odp: Rozsiewacz nawozów lejowy

zorak napisał/a:

androl budżet się nie zwiększył ale jak jest okazja kupić nową maszynę za 60% ceny to może warto pomyśleć.
Pawel zadowolony jesteś z CL ? EL chyba dużo się nie różni od CL. W sobotę pojadę obejrzeć co to warte.

Póki co tak. Braciak ma znów HL któryś rok, pożyczałem od Niego jak nie kupiłem swojej i też spisywała się ok. Wymienił chyba jedno pokrętło od ustalania dawki bo się popsuło

50

Odp: Rozsiewacz nawozów lejowy

Rozsiewacza nadal brak i aby nie zostać na lodzie (choć mam nadzieję że coś ładnego kupię) chcę przerobić mojego amazonka aby rzucał 15m. Obecnie saletra max. 10 metrów leci, a coś grubszego do 12 z wielkim bólem. Co mogę zrobić ? Rozsiewacza wyżej już nie podniosę i obrotów nie podniosę bo te wartości już są max. Ściągnąłem osłonę przy talerzach i przesunę ją max. do ramy. Dzięki temu będę mógł przedłużyć łopatki o 4cm. I teraz pytanie do was: przedłużyć 2 łopatki na talerzu czy jedna długa i jedna krótka ? (dużo rozsiewaczy ma 1 długa i 1 krótka). Czy zmienić kont łopatek na talerzu ? Efekt docelowy to rozrzut na 15m.

gg 5118068

51

Odp: Rozsiewacz nawozów lejowy

jak masz sensowny opryskiwacz to przejść na nawożenie płynne, a w granulacie tylko sól potasową.

52

Odp: Rozsiewacz nawozów lejowy

mpopis napisał/a:

jak masz sensowny opryskiwacz to przejść na nawożenie płynne, a w granulacie tylko sól potasową.

Marku wszystkie azotowe w plynnej postacji czyli RSM

53

Odp: Rozsiewacz nawozów lejowy

nie tylko, byłem teraz na spotkaniu grupy azoty, i oferują rsm + P,S,Mg,mikroelementy. Skład jaki chcesz. Ciekawe rzeczy mówili o polifosforanie amonu w płynie, a raczej o jego efektywności nawozowej.

54

Odp: Rozsiewacz nawozów lejowy

wszystko zależy od łopatek jakie jedna musi być krótsza a jaki masz duży, lepiej sprzedać i kupić większy znajomy ma 1000l- mocznik na 15m -saletra d0 18m i wieloskładniki i saletrosan spoko na 21 cena 2500 zeta hydraulicznie otwierany i zasuwany osobno i razem wysiew kupił 1500 +nadstawka  także wchodzą 3 big-bagi

zorak napisał/a:

Rozsiewacza nadal brak i aby nie zostać na lodzie (choć mam nadzieję że coś ładnego kupię) chcę przerobić mojego amazonka aby rzucał 15m. Obecnie saletra max. 10 metrów leci, a coś grubszego do 12 z wielkim bólem. Co mogę zrobić ? Rozsiewacza wyżej już nie podniosę i obrotów nie podniosę bo te wartości już są max. Ściągnąłem osłonę przy talerzach i przesunę ją max. do ramy. Dzięki temu będę mógł przedłużyć łopatki o 4cm. I teraz pytanie do was: przedłużyć 2 łopatki na talerzu czy jedna długa i jedna krótka ? (dużo rozsiewaczy ma 1 długa i 1 krótka). Czy zmienić kont łopatek na talerzu ? Efekt docelowy to rozrzut na 15m.

55

Odp: Rozsiewacz nawozów lejowy

Jacy a jest gdzieś wystawiony, bo też się rozglądam.

56

Odp: Rozsiewacz nawozów lejowy

mpopis napisał/a:

nie tylko, byłem teraz na spotkaniu grupy azoty, i oferują rsm + P,S,Mg,mikroelementy. Skład jaki chcesz. Ciekawe rzeczy mówili o polifosforanie amonu w płynie, a raczej o jego efektywności nawozowej.

a cenowo jak to wyjdzie

57

Odp: Rozsiewacz nawozów lejowy

ceny na razie interesujące.

58

Odp: Rozsiewacz nawozów lejowy

będzie wystawiony koło świąt bo pracuje w delegacji napisz do mnie to dam ci znać a będzie na olx

androl napisał/a:

Jacy a jest gdzieś wystawiony, bo też się rozglądam.