Temat: JAk odpowietrzyć kierownice!!!!!!!!!! pilne!!!

witam!!
Po remoncie układu hydraulicznego i wymianie oleju mam zapowietrzoną kierownice. Próbowałem ją odpowietrzyć tak jak jest napisane w instrukcji przód na lewarkach do góry itd.> ale nic to nie dało niby trochę powietrze z olejem uciekało ale przez ponad 2 godziny koła się nie ruszyły. Kierownica obraca się lekko ale koła stoją w miejscu.

Morze ktoś z was już odpowietrzał kierownice jeśli tak to proszę napisać jak mam to zrobić??????
Będę wdzięczny!!!!

2

Odp: JAk odpowietrzyć kierownice!!!!!!!!!! pilne!!!

Może pompa ci słabo zaciągła i nie podaje ciśnienia . Po wyjęciu i ponownym zamontowaniu pompy od wspomagania trzeba ją zalac olejem żeby zaciągła olej ze zbiornika który jest niżej. W tym celu montujemy pompe do traktora podłączamy przewód olejowy zasilający a z drugiej strony pompy zamiast przewodu tłoczącego  podłączamy wąż (taki z 0,5 metra i nalewamy  do niego oleju .) Uruchamiamy na moment silnik i gdy pompa zaczyna tłoczyc olej do wcześniej podstawionej bańki trzeba zgasic silnik podłączyc org. przewód tłoczący i dopiero odpowietrzac ukł. kier. Sucha pompa nie chce zassac oleju (to samo jest z podjechaną pompą .
Oczywiście mówię o 323 .

3

Odp: JAk odpowietrzyć kierownice!!!!!!!!!! pilne!!!

Miras1232 napisał/a:

O tę od kierownicy. Czy podaje ci olej w układ ?

nie wiem czy podaje jak to sprqwdzić???????????
kierownica chodzi bardzo lekko niby powietrze z  pianą i olejem ucieka tam pzy pompie jak poluzuje te śruby na klucz 27 ale za długo  to trwa nie wiem jak teraz prubować.

4

Odp: JAk odpowietrzyć kierownice!!!!!!!!!! pilne!!!

Zmieniłem post -teraz powinno byc jaśniej . :beer: Pompa musi podawac czysty olej bez piany bo inaczej szkoda dalej grzebac . Podłącz pompe tak jak ci napisałem i przepompuj kilka litrów oleju do bańki .Kierownica chodzi ci lekko bo w orbitrolu nie ma oleju .

5

Odp: JAk odpowietrzyć kierownice!!!!!!!!!! pilne!!!

Chłopaki powoli!!!, jeśli w pompie nie ma oleju, to nie można jej forsować, bo nici z regeneracji, ale zastanawiam sie nad tym, że kierownica chodzi lekko - u mnie było to samo jak poskładałem traktor po remoncie skrzyni, też nic nie działało, niby pompa odpowietrzona, bo olej dawała, a nic nie działało, a okazało sie, że zamieniłem węże i jakimś cudem olej chodził w koło na tzw krótkim obiegu, może tu tkwi przyczyna, jeśli rozbierałeś hydraulike.

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

6

Odp: JAk odpowietrzyć kierownice!!!!!!!!!! pilne!!!

Tata przecież napisałem ,że pompe trzeba zalac nikt nie mówi o pracy na sucho . Do Kuby -czy masz szczelne połaczenie pompy ze zbiornikiem na zasysaniu ? Może łapie ci lewe powietrze ?

7

Odp: JAk odpowietrzyć kierownice!!!!!!!!!! pilne!!!

ja tej pompy wogule nie wyjmowałem nie odkręcałem żadnych przewodów remontowałem ale pompe hydrauliczną główną i rozdzielacz a przy zmianie oleju poprostu olej wyleciał z pompy.

8

Odp: JAk odpowietrzyć kierownice!!!!!!!!!! pilne!!!

No dobra ale teraz co robić po kolei?????????
Unosić przyd tak jak to robiłem na lewarkach i co dalej????????
A tak wogule to którym wężem ona ciągnie olej ze zbiornika????????

9

Odp: JAk odpowietrzyć kierownice!!!!!!!!!! pilne!!!

Do mirasa
Jak mam pompe zalać?????

10

Odp: JAk odpowietrzyć kierownice!!!!!!!!!! pilne!!!

Gdy staniesz przed ciągnikiem to przewód po prawej stronie pompy jest tłoczący -odkręc go - dopasuj w otwór pompy jakiś elastyczny wąż -tak żeby nie wyciekał olej - w drugi koniec tego węża włuż lejek i nalej przekładniowego oleju . Druga osoba niech zastartuje rozrusznikiem (tak żeby nie odpalił -bez gazu ) pompa powinna po chwili zacząc tłoczyc olej . Mam jeszcze pytanie -czy wyczyściłeś to sitko filtrujące i czy dobrze je uszczelniłeś ?

11

Odp: JAk odpowietrzyć kierownice!!!!!!!!!! pilne!!!

Wyczyściłem i uszczeliniłe.
A jeszcze jedno czy musze do tego unosic przód ciągnika na liwarkach czy nie?????

12

Odp: JAk odpowietrzyć kierownice!!!!!!!!!! pilne!!!

Ja nigdy nie podnosiłem .

13

Odp: JAk odpowietrzyć kierownice!!!!!!!!!! pilne!!!

czyli że mam odkręcić te rórke nałożyć na nią wąż wlać w nią oleju i obrucić rozrusznikiem????? A czy mam przy tym luzować ten drugi przewód i ten korek na pompie czy nie?????

14

Odp: JAk odpowietrzyć kierownice!!!!!!!!!! pilne!!!

Nie wiedziałem że wspomaganie się odpowietrza? Może dlatego działa mi ciężko po wymianie serwa? a ja dałem pompę do regeneracji :stu:

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

15

Odp: JAk odpowietrzyć kierownice!!!!!!!!!! pilne!!!

kuba875 napisał/a:

czyli że mam odkręcić te rórke nałożyć na nią wąż wlać w nią oleju i obrucić rozrusznikiem????? A czy mam przy tym luzować ten drugi przewód i ten korek na pompie czy nie?????

Do odpowietrzania możesz unieśc lekko przód na lewarku (nie zaszkodzi ) Odkręcasz tylko rurke tłoczącą -reszty nie ruszaj . Przy dużych problemach z ,,dostaniem " ciśnienia na pompie obstawiałbym , że kwalifikuje się ona do regeneracji. Ale to musisz sam ocenic -jeśli odpowietrzysz układ i po rozgrzaniu oleju i pompy będzie się lekko krecic to OK ale jeśli zaczną byc wyczuwalne opory (nie da się skręcic na średnich ok1100 obrotach stojąc w miejscu ) to pompa jest do regeneracji .

16

Odp: JAk odpowietrzyć kierownice!!!!!!!!!! pilne!!!

piotrfire napisał/a:

Nie wiedziałem że wspomaganie się odpowietrza? Może dlatego działa mi ciężko po wymianie serwa? a ja dałem pompę do regeneracji :stu:

Jeśli wogóle zaczęło wspomaganie działać, to się już dawno samo odpowietrzyło, więc jeśli po wymianie serwa ciężko nadal wspomaganie pracuje, to tylko pompa, gdyby było zapowietrzone, to wcale byś nie ukręcił kierownicą. smile

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

17

Odp: JAk odpowietrzyć kierownice!!!!!!!!!! pilne!!!

a czy jak będe to odpowietrzał to mam wyłączyć główna pompe oleju czy niech sobie chodzi???

18

Odp: JAk odpowietrzyć kierownice!!!!!!!!!! pilne!!!

kuba875 napisał/a:

a czy jak będe to odpowietrzał to mam wyłączyć główna pompe oleju czy niech sobie chodzi???

To -czy główna pompa będzie chodzic czy nie nie ma wpływu .

19

Odp: JAk odpowietrzyć kierownice!!!!!!!!!! pilne!!!

No nareście dzięki pomocy Mirasa sie mi udało!

20 Ostatnio edytowany przez RadekZly (2007-02-08 19:15:38)

Odp: JAk odpowietrzyć kierownice!!!!!!!!!! pilne!!!

Poskaladalem wszystko i okazuje sie ze wspomagania kierownicy nie mam neutral i nawet olej do wspomagania sprzegla nie dochodzi. Ale pompa pod chlodnica pompuje olej hmm co mozna jeszcze zrobic ?

I jesli pompa pod chlodnica pompuje olej to gdzie on idzie jak nie do kierownicy i sprzegla? hmm neutral
Tak wogle jak jest napisane w instrukcji odpowietrzanie kierownicy ?

gg 2215972