1 Ostatnio edytowany przez kostek727 (2011-03-05 13:27:54)

Temat: Fortschritt E516B

Witam,
Mam zamiar kupić kombajn Fortschritt E516B, rocznik 1987, heder 4.5m, sieczkarnia z silnikiem 8 cylindrowym. I mam kilka pytań do użytkowników lub osób które użytkowały te kombajny:
1. Jak ogólnie oceniasz ten kombajn?
2. Jak z awaryjnością i jakie najczęściej występowały?
3. Wydajność, szybkość koszenia i zużycie paliwa na godzinę?
4. Jak jest z tym napędem hydrostatycznym? Po widziałem wypowiedz jednego użytkownika, że na tereny górskie się nie nadaje. Mam u siebie kilka hektarów takich gdzie tak jest z 25 stopni pod górkę  na odcinku 120m. Jaki jest olej w układzie?
5. Ile byście zapłacili za taki kombajn i czy byście kupili?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.

2

Odp: Fortschritt E516B

Myślę że heder jest jednak za wąski, chociaż u siebie też mam pagórki i szerszego bałbym się kupić

3

Odp: Fortschritt E516B

jest już wątek o tych kombajnach, tylko jednej rzeczy nie kumam jaki masz heder? Szerokość i której piszesz jakoś mi nie pasuje.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

4

Odp: Fortschritt E516B

Heder taki napisał właściciel więc chyba jest. 4.5m (cztery i pól metra)

5

Odp: Fortschritt E516B

kostek727 napisał/a:

Witam,
Mam zamiar kupić kombajn Fortschritt E516B, rocznik 1987, heder 4.5m, sieczkarnia z silnikiem 8 cylindrowym. I mam kilka pytań do użytkowników lub osób które użytkowały te kombajny:
1. Jak ogólnie oceniasz ten kombajn?
2. Jak z awaryjnością i jakie najczęściej występowały?
3. Wydajność, szybkość koszenia i zużycie paliwa na godzinę?
4. Jak jest z tym napędem hydrostatycznym? Po widziałem wypowiedz jednego użytkownika, że na tereny górskie się nie nadaje. Mam u siebie kilka hektarów takich gdzie tak jest z 25 stopni pod górkę  na odcinku 120m. Jaki jest olej w układzie?
5. Ile byście zapłacili za taki kombajn i czy byście kupili?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.

AD 1 Nic ciekawego
AD 2 wymiana silnika to coś takiego jak wymiana oleju w normalnym kombajnie
AD 3 Wydajność 4 kombajny / 40 ha / 3dni
AD 4 W tym momencie mam tylko 1 propozycję: kup klamota, a jak Ci się nie spodoba to złom póki co stoi na tyle wysoko, że nie stracisz.
AD 5 Góra 0,7 zł/kg locco dom. szczerze to mam lepsze pomysły na prze..........e paru groszy

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

6

Odp: Fortschritt E516B

Ta maszyna to jest już kolos z takim hederem to pojedziesz szybciej ale nie aż za bo zgubisz. Wydajność to ma bardzo duża. Napęd hydrostatyczny do fajna sprawa i po górach spokojnie będziesz śmigał. Taki kombajn może i drogi nie jest ale ja na pewno bym go nie brał bo słyszałem że trochę awaryjny jest.

7

Odp: Fortschritt E516B

ja mam 517 i nie narzeka
bez awaryjna kosi 150ha

8

Odp: Fortschritt E516B

blazej1694 napisał/a:

Napęd hydrostatyczny do fajna sprawa i po górach spokojnie będziesz śmigał. .

:stu: Przecież  fortschrittowski hydrostat na lekkie wzniesienia się nie nadaje a co dopiero na góry!!!

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

9

Odp: Fortschritt E516B

Do MAREKPE, czy posiadasz lub posiadałeś ten kombajn że masz o nim w taką opinię?

10

Odp: Fortschritt E516B

Sasiad przez miedzę miał siedem, a moi kuple jeździli u niego jako kombajniści, traktorzyści i mechanicy. Dzisiaj nie kosi żadnym z nich a ostatni co się jeszcze do czegoś nadaje jest do sprzedania, reszta poszła na złom. Teraz kosi NH i 40 ha znika od godz 13 do 21. Kiedyś cztery E516 robiły to trzy dni, a co się wszyscy na tym namęczyli. To był wtedy mój najlepszy klient na części do kombajnów Fortschritt.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

11

Odp: Fortschritt E516B

Jakoś trudno mi w to uwierzyć że cztery 516 nie mogły przez dzień 40 ha obskoczyć. Taka 516 sama od rana do wieczora to i 25 ha spokojnie dygnie.

12

Odp: Fortschritt E516B

Powiem Ci tylko tyle że 8 silników za 4 lata w nich było wymienionych. Musiałbyś to zobaczyć. Jeden na polu spłonął i kilka hektarów zboża razem z nim. Właściciela na dzień dzisiejszy nikt nie namówi do zakupu jakiegokolwiek kombajnu, rozmawiałem z nim przedwczoraj min na ten temat. Wszystkie zabiegi z wynajmu, a pracownicy zajmują się ekologią i transportem, czyszczeniem ziarna itp.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

13

Odp: Fortschritt E516B

Ja wiem że te 516 i 517 się psują ale swoje hektary zrobią jak się o nie zadba trochę.

14

Odp: Fortschritt E516B

Pewnie tak kiedyś było ale te kombajny najnowsze mają grubo ponad dwadzieścia lat, a produkowane były do kołchozów. Tam w krzakach nie stały tylko haratały tak jak piszesz setki hektarów. Wszystkie 516 z którymi miałem do czynienia były w ciężkim stanie, stąd też ich ceny są jakie są. W E 516 wszystko jest duże ciężkie i naprawa tego jest praco- i koszto- chłonna dlatego mało jest chętnych na tego typu sprzęt. przez chwilę mieliśmy z kumplem plan kupić takie cudo w Czechach ale ktoś nas wyprzedził o dwa dni, może to i lepiej, sam nie wiem.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

15

Odp: Fortschritt E516B

MAREKPE napisał/a:
kostek727 napisał/a:

Witam,
Mam zamiar kupić kombajn Fortschritt E516B, rocznik 1987, heder 4.5m, sieczkarnia z silnikiem 8 cylindrowym. I mam kilka pytań do użytkowników lub osób które użytkowały te kombajny:
1. Jak ogólnie oceniasz ten kombajn?
2. Jak z awaryjnością i jakie najczęściej występowały?
3. Wydajność, szybkość koszenia i zużycie paliwa na godzinę?
4. Jak jest z tym napędem hydrostatycznym? Po widziałem wypowiedz jednego użytkownika, że na tereny górskie się nie nadaje. Mam u siebie kilka hektarów takich gdzie tak jest z 25 stopni pod górkę  na odcinku 120m. Jaki jest olej w układzie?
5. Ile byście zapłacili za taki kombajn i czy byście kupili?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.

AD 1 Nic ciekawego
AD 2 wymiana silnika to coś takiego jak wymiana oleju w normalnym kombajnie
AD 3 Wydajność 4 kombajny / 40 ha / 3dni
AD 4 W tym momencie mam tylko 1 propozycję: kup klamota, a jak Ci się nie spodoba to złom póki co stoi na tyle wysoko, że nie stracisz.
AD 5 Góra 0,7 zł/kg locco dom. szczerze to mam lepsze pomysły na prze..........e paru groszy

też chciałbym się dołączyć do pytania kolegi. Też mam zamiar go kupić ale powiedzdzie jak on się sprawuje w gospodarstwie na 160 hektarach. Czy lepsza jest e517 czy e516?

16

Odp: Fortschritt E516B

517 jest o tyle lepsza, że jest po prostu młodsza, a tak w ogóle to jest ten sam kombajn. Wszystko zależy ile godzin ma przepracowane, bo silniki do żywotnych nie należą, hydrostaty lubią umierać, Kumpel kosił takim co max 15km/h jechał ale bardzo dobrze radził sobie w pofalowanym terenie, bo te szybsze na gorącym oleju miały problemy. Jak kupisz dla siebie i konkretnie przygotujesz do żniw to tydzień koszenia i po zabiegu, ale jak w same żniwa silnik kopyto wywali to będzie przykro. Poza sezonem żniwnym z zasadzie się nie psuje big_smile

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

17

Odp: Fortschritt E516B

Trochę mnie podłamałeś Marek mam wiecznie problem z wyrobieniem się w żniwa a taka landara rozwiązałaby mój problem. No cóż cena mówi sama za siebie.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

18

Odp: Fortschritt E516B

a jak mielibyście kupować kombajn to, który e517 z 1991r., 6.6 heder, sieczkarka czy e516b z 1989r, sieczkarka, heder 5m.
Podobno te typy się często potrafią psuć, czy ktoś możęe wie co wnich się najbardziej psuję??????

19

Odp: Fortschritt E516B

Fenol napisał/a:

Trochę mnie podłamałeś Marek mam wiecznie problem z wyrobieniem się w żniwa a taka landara rozwiązałaby mój problem. No cóż cena mówi sama za siebie.

Fenol moja myśl jest taka, że Tobie nie jest potrzebny wielki tani kombajn, bo to wróży wielkie kłopoty. Ty po prostu musisz zrobić tak jak my to robimy. Po prostu sam tego nie ogarniesz i musisz znaleźć sobie jakiegoś pomocnika, który jest w stanie opanować kierowanie traktorem i wykonywać proste najbardziej czasochłonne prace w gospodarstwie. Przygarnij kogoś. Sąsiad ma takiego Trupka, u mnie pomaga sąsiad Ludwiczek, Sławek ma swojego Bobera i tak jak Polska długa i szeroka, prawie każdy ma takiego kogoś kogo można popędzić do roboty której się nie ma czasu zrobić bądź zwyczajnie nie chce się. Spróbuj polecam.
Wtedy zamiast 516 po zawale oblecisz w 5 dni te swoje żniwa z papierochem w gębie i jeszcze będziesz miał kogo na fajrant po piwo popędzić. Z tego co pamiętam to wcale tak dużo tego młócenia nie masz tylko właśnie kwestia tej roboty której na dwie ręce jest trochę za dużo.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

20

Odp: Fortschritt E516B

to lepiej byś polecał 516