21

Odp: Fortschritt E516B

maniek516b napisał/a:

to lepiej byś polecał 516

Szczerze mówiąc to wolałbym 524 który miałby kosę Schumachera, a za którą trzeba dać pk 40 tysiaków za przyzwoitą maszynę. Odpada temat urwanych kos, niedorobionych hydrostatów, tylko pojawia się kwestia pasów klinowych Optibelt, które się cenią ale są nieporównywalnie z niczym wytrzymałe. Prosty silnik, tylko z niedoróbek jest joy lubiący płatać figle, ale to wszystko można ogarnąć. Tylko jest zawsze kwestia tego jak mocno kombajn jest wyeksploatowany, ale mam dwóch kumpli którzy 524 oblatują rocznie po 200ha swojego. Inny kumpel ma 527 i 524 i każda rąbie w sezonie 180 - 200 godzin usług - da się. 516 nie da się.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

22

Odp: Fortschritt E516B

zgodze się z Markiem smile  koleś  wioskę obok  kupił 517  mając 16 ha .. przyzwoicie było by to wykosic  w jeden dzień .. tym bardziej że miał samą pszenice ...  kosił  2 dni neutral ... pojechał  do sąsiada kosic  to znów mokro topi się .... za wąskie koła do takiego statku .,...  i pola trzeba miec a nie  ogródki

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

23

Odp: Fortschritt E516B

więc koledzy zdecydowałem się jednak na e 516b. Tylko mam jeszcze jeden problem, czy może wiecie o transporcie maszyn w woj.: łódzkim, wlkp., lub zachodniopomorskim bo chce go prezwieżć, a to niemały statek to musi być podwozie pod niego. Mam do niego 400km w jedną stronę, razem to 800km do pokonania.

24

Odp: Fortschritt E516B

maniek  powiedz ty mi tak ...  za ile żeś ty go kupił  że 400km  opłaca ci się go ciągnąc ??  bo nie wiem

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

25

Odp: Fortschritt E516B

Za sam transport grubo ponad trzy tysiaki padnie, to chyba cena była sporo niższa niż 1 zł/kg

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

26

Odp: Fortschritt E516B

Maniek co do transportu to na pewno mają w Orchowie koło Łasku bo tam się trudnią sprowadzaniem kombajnów, a tak w ogóle to nie wiem czemu u nich nie pytałeś o maszynę bo wybór mają spory ale głównie w Classie, widziałem też inne ale głównie Class i wszystko do niego.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

27

Odp: Fortschritt E516B

Maniek ,a tak z ciekawości to czym do tej pory kosiłeś te swoje 160 ha?

28

Odp: Fortschritt E516B

bizon z-56

29

Odp: Fortschritt E516B

:brawo: ukłony dla kombajnisty i kombajnu. :beer:

30

Odp: Fortschritt E516B

A może wiecie koledzy czy warto brać kombajn w leasing?

31

Odp: Fortschritt E516B

maniek516b na 160 h kosiłeś bizonem   ?  to ile u Ciebie trwały żniwa

32

Odp: Fortschritt E516B

no w zeszłe żniwa chyba trwało to wszystko za długo ze zdecydował się na coś większego ... ale na tyle ha to bym brał 524  a nie 516 ....  szkoda czasu i nerwów big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

33

Odp: Fortschritt E516B

maniek na taką ilość ha to się kupuje np. case 1680 coś około 60-80 tyś zł, podzespoły w tym kombajnie są wykonane z materiałów dwa razy lepszych niż w fortschritt-ach i cztery razy lepszych niż w bizonach. Jak bierzesz dopłaty do tych 160ha to powinno Cię być stać na taki kombajn .A lizingi zostaw dla tych co mają powyżej 300ha.

34

Odp: Fortschritt E516B

ale  centralnie na te hektary to bym  wybrał coś nowszego  i  bardziej rozwiniętego technicznie ...  pamiętaj szkłem dupy nie utrzesz ....

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

35

Odp: Fortschritt E516B

Myśle o claasie tucano 450 w leasing go wziąści

36

Odp: Fortschritt E516B

Maniek moja najdłuższa trasa kombajnem to coś koło 560-580km, uwierz mi nie ma się czego bać smile

37

Odp: Fortschritt E516B

Czyli można brać

38

Odp: Fortschritt E516B

Pewnie... Znajomy kupił kiedyś w Niemczech dwie e 512 i przyjechał nimi na mazowsze, dokładniej niedaleko Ciechanowa;) ;p

39

Odp: Fortschritt E516B

Tak ale 12 ma mechaniczną skrzynię a te nieszczęsne hydrostaty to się 50 razy zagotują na 400 km. Przecież to trzeba dobę jechać non stop.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

40

Odp: Fortschritt E516B

MAniek przyznaj się ile za to chcesz zapłacic ... ???

a ja bym ci doradził  classa  dominatora   każdy typ prócz serii 7X i 85  wszystkie inne wchodza w grę i  byś wykosił  szybciej niż bizonem  i chyba a raczej na pewno mniej stresowo  niż tą 516 ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile