41

Odp: Fortschritt E516B

kurcze teraz to musisz mi powiedzieć, co jest nie tak z tymi claasami że ich nie polecasz?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

42

Odp: Fortschritt E516B

Nie polecam bo patrzę po  kierunkiem Mańka...  ma ponoc 150ha tak wiec  seria 85 to stary   egzemplarz   trudno dostac dobrego ....  byc moze nawet już nie ma ...  a  seria 7X czyli 76,78,  to sa poprostu małe kombajny  które z wydajnością można porównac do rekorda ... czyli godzina hektar  ona mają wąskie gardło ...  i tylko 4 klawisze  .. teszta ma już 5-6 klawiszy  ... a to już jest  gdzie skoszoną masę przerobic ...    a na 150 ha w tych czasach że tydzień leje 2 dni grzeje trzeba szybko kosic i szybko spadac   a nie jechac i się bawic ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

43

Odp: Fortschritt E516B

maniek kolega ma na sprzedaż claasa dominatora 105 na pozbyciu za 20tyś  byś go miał

Masz problem z Claasem Mecatorem, pisz na pewno pomogę tel  790-555-450 zmiana nr GG 35541292

44

Odp: Fortschritt E516B

małe pieniądze a 150ha z palcem w nosie wykosi jeżeli  jest w miare sprawny

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

45

Odp: Fortschritt E516B

kombajn jest sprawny w zeszłe żniwa nie kosił bo kolega ma prawie nowego new holanda ja nim kosiłem dwa lata temu to idzie jak burza

Masz problem z Claasem Mecatorem, pisz na pewno pomogę tel  790-555-450 zmiana nr GG 35541292

46

Odp: Fortschritt E516B

jak możesz to pokaz zdjęcia  smile  w jakim stanie jest smile  tylko  napisz  ogłoszenie w dziale sprzedam i tam pokaż !

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

47

Odp: Fortschritt E516B

a za ile ten claas tylko szczerze?

48

Odp: Fortschritt E516B

nie mów że sprzedajesz forszaja wink

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

49

Odp: Fortschritt E516B

nie tego to niezrobię.
a moze wiecie koledzy jakieś falne naklejki na forszaja 516

50

Odp: Fortschritt E516B

czy może z kolegów wie lub ma założoną z tyłu tam gdzie sieczkarnia słomy blachę, aby zwęrzyć pokos słomy do prasowania,
bo po takim grzmocie to rzadna prasa niechciała wziąść pokos, a nie muwi sie o małej kostce to już wogóle,:(

51

Odp: Fortschritt E516B

Maniek bo do tego kombajnu kupuje się Fortschrittkę K-454 co kostki ładne robi i 185 cm pokosik zamiata. big_smile

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

52

Odp: Fortschritt E516B

ja mam prawie park maszynowy fortschritt-a, tylko że on robi *** pokosy, że nikt potem nieprasuje.
wiem że szły oryginalnie z tymi blachami, bo niemiecka prasa wierznie pokos a polska za huja zieweżmie

53

Odp: Fortschritt E516B

Maniek jak masz za szeroki pokos to mogę się z Tobą zamienić , weżmiesz 512 a ja 516,co Ty na to?

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

54

Odp: Fortschritt E516B

porąbało cię, ja go zanic nizamienie:)
516 jest dwa razy lepsza od 512 tylko że to jest wielkie bydle:)
u nas na wsi jak go pierwszy raz zobaczyli to myślałem, że zawału każdy dostanie
tylko 512 wjedziesz wszędzie, a tym statkiem to na małe poletka niema po co wjeżdzać
chociasz umnie on biędzie wykorzystany, bo po sąsiedzku jest wielki pgr tylko że mają do prasowania zwykłą polska prase i ona za huja pana pokosu niewieżmie po tak ogromną legendą:)

55

Odp: Fortschritt E516B

Przyznam się , dałem dupy kupując drugą 512 , posłuchałem ludzi każdy gadał po co ci to bydle gdzie tym wjedziesz a jak one się psują , kurcze a 16 i 17 to mnie podniecaja że szok . Może ktoś reflektuje na 512?

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

56

Odp: Fortschritt E516B

512 to już chyba przeszłość
teraz trzeba coś większego jak np. 516,517 lub jak ktoś woli to arcusa to dopiero bydle

57

Odp: Fortschritt E516B

maniek516b napisał/a:

512 to już chyba przeszłość
teraz trzeba coś większego jak np. 516,517 lub jak ktoś woli to arcusa to dopiero bydle

12 16 17 to tak na prawdę przestarzałe tematy. Chcąc pozostać w temacie Fortschritta to widzę tylko opcję 514 lub 524 ewentualnie 527 Kwestia tylko wielkości gospodarstwa i działek oraz dostępnej kasy.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

58

Odp: Fortschritt E516B

to może i tak, ale to są prawie największe kombajny, które produkował fortschritt

59 Ostatnio edytowany przez Andrew (2011-05-16 21:52:30)

Odp: Fortschritt E516B

maniek516b napisał/a:

czy może z kolegów wie lub ma założoną z tyłu tam gdzie sieczkarnia słomy blachę, aby zwęrzyć pokos słomy do prasowania,
bo po takim grzmocie to rzadna prasa niechciała wziąść pokos, a nie muwi sie o małej kostce to już wogóle,:(

Nie wiem jaką masz sieczkarnie czeską, Biso czy inną np z Classa bo takie też widziałem. Wiem jak to jest rozwiązane w Biso, są zrobione jakby widły z 4 płaskowników zakładane na bok sieczkarni, u mnie jak kupowaliśmy sieczkarnie też nie było wideł aby zwęzić pokos. Ojciec dorobił blachę jakby miniaturę oryginalnej blachy występującej w kombajnach bez sieczkarni. Pokos wychodzi bardzo dobrze nie ma problemu z prasowaniem prasą K442. Jakbyś potrzebował zobaczyć jak to wygląda to mogę zrobić w wolnym czasie zdjęcia.

W tym ogłoszeniu http://www.traktorpool.pl/details/komba … 17/1283759 na zdjęciu nr. 3 masz pokazane jak to wygląda w Biso.

60

Odp: Fortschritt E516B

dzięki:):)