61

Odp: Fortschritt E516B

a co do sieczkarni to mam czeską "BISO"

62

Odp: Fortschritt E516B

czeska biso? a nie austriacka?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

63

Odp: Fortschritt E516B

Maniek biso jest to austriacka firma tak jak to Fenol pisał.

64

Odp: Fortschritt E516B

huj wie skąd to jest, wiem tylko że to nie jest japońskie
a oryginalnie to chyba szły bez sieczkarni???"

65

Odp: Fortschritt E516B

nie wiedziałem że On to wie smile zapytaj Go jeszcze o najbliższe losowanie totolotka big_smile
Co do sieczkarni to pewnikiem masz rację, właściwie to spotkałem jedynie czeskie lub właśnie biso przy kombajnach.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

66

Odp: Fortschritt E516B

Mam pytanie???
Czy z któryś z kolegów ma przełożoną predkość w 516 na hydromotorach???????
bo oryginalnie to mają 15km/h, a to dla mnie zamało''

67

Odp: Fortschritt E516B

W starszych wersjach przekręcało się korbką z boku konsoli szybką jazdę. U mnie w 517 jest automatycznie że jak daję jazdę max do przodu te cięgła od szybkiej jazdy też są ciągnięte na max. Moja 517 jedzie ciut szybciej od 514 ,ale te rużnice prawie nie są zauważalne. A czy jedzie szybciej niż 15km/h to nie mam pojęcia.

68

Odp: Fortschritt E516B

z jednym gościem gadałem i mi mówił że w niemczech to oni nawet po 30km/h śmigają, maja cieżko samochodami wyprzedzić,
ale takim statkiem kierować przy takiej prędkość to chyba trudno

69

Odp: Fortschritt E516B

Bzdura!

70

Odp: Fortschritt E516B

Maksx o kajich mówisz cięgłach ja też wracałem 517 i średni wyszło 15 km/h

71

Odp: Fortschritt E516B

Tu masz wszystko o 516 http://www.fortschritt-landmaschinen.de … pezial.htm Nie słyszałem żeby dało się ją szybciej pogonić, za to są hydromotory wolniejsze ale silniejsze i taki jeden widziałem kiedyś.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

72

Odp: Fortschritt E516B

Pietia jeden niech rusza wajchą ,a drugi niech patrzy na chydromotory gdzie jest reakcja.

73

Odp: Fortschritt E516B

gdzieś w hydromotorach są zębatki, i je jakoś się tam przestawia tylko że to musi być fachowiec
jak go kupywałem to sąsiad z niemiec takiego samego kupił, ale on śmigał 25km/h

74

Odp: Fortschritt E516B

Zębatki są do rozłączania na luz jak Ci niedaj Boże silnik nawali to zebyś mógł go na holu na złom zaciągnąć. Taki tam mi żarcik wyszedł. Ja mam tą maszynę ale aż tak zafascynowany nią nie jestem.

75

Odp: Fortschritt E516B

panowie to ma się wlec i kosic a nie ścigac pod górkę  big_smile czy bizon  czy może forsz pierwszy wyjdzie tongue

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

76

Odp: Fortschritt E516B

jak ktoś chce szaleć po polu to niech sobie kupi claasa to będzie mógł szaleć bo tymi się szybko kosi

Masz problem z Claasem Mecatorem, pisz na pewno pomogę tel  790-555-450 zmiana nr GG 35541292

77

Odp: Fortschritt E516B

tomcio83 napisał/a:

jak ktoś chce szaleć po polu to niech sobie kupi claasa to będzie mógł szaleć bo tymi się szybko kosi

Miałem klassa i szalałem ale nie długo bo go zajechałem na śmierć  za cene remomtu kuoiłem forszaja i jeszcze mi zostało forszaj narazie smiga trzeci rok

78

Odp: Fortschritt E516B

takiego clasaa kupiłeś tongue  ja mam i nie chce nic innego tongue tomcio chyba tez big_smiletongue

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

79

Odp: Fortschritt E516B

wojtas napisał/a:

takiego clasaa kupiłeś tongue  ja mam i nie chce nic innego tongue tomcio chyba tez big_smiletongue

kupiłem dobrego tylko ja zaniedbałem parę spraw dlatego nie mówię ze to złe kombajny tylko kosztowne żeby je utrzymać we właściwym stanie a forszje lepiej znoszą lenistwo i głupotę  kombajnisty

80

Odp: Fortschritt E516B

bolek 50 napisał/a:
wojtas napisał/a:

takiego clasaa kupiłeś tongue  ja mam i nie chce nic innego tongue tomcio chyba tez big_smiletongue

kupiłem dobrego tylko ja zaniedbałem parę spraw dlatego nie mówię ze to złe kombajny tylko kosztowne żeby je utrzymać we właściwym stanie a forszje lepiej znoszą lenistwo i głupotę  kombajnisty

lubię samokrytykę, pozdrowionka smile

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]