21

Odp: Przedni Wom

Właśnie mam od 330 i jak się robi to z głową to nie ma wiele wywijania a mam 2 kliny i nigdy jej nie zapnę do MF-a wolę więcej wlac do forsza.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

22

Odp: Przedni Wom

Ja mam takie  kawałki  że forsz by się nie zmieścił  na szerokość tongue , mam parę drzewek jeszcze i  takie tam  zawijasy , trójkaty , 255 trzeba się na  pocić a  takim molochem teraz ?
No i  szyby są tańsze do 255 wink

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

23

Odp: Przedni Wom

kurde panowie co to ostatnio się dzieje .. ????   wszystkie wątki zbaczają z tematu !!   temat o przednim Womie a tu już o kosiarkach i kto jakie ma kawałki  ....  masakra

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

24

Odp: Przedni Wom

wojtas napisał/a:

kurde panowie co to ostatnio się dzieje .. ????   wszystkie wątki zbaczają z tematu !!   temat o przednim Womie a tu już o kosiarkach i kto jakie ma kawałki  ....  masakra

WŁAŚNIE ! neutral

Hm żeby zrobić przedni wom trzeba przenieść z przodu pompe na bok, nie wiem czy i serwo oryginalne nie będzie przeszkadzało... Przekładnie skołować od Kirowca albo sprawdzić czy od cyklopa by pasowała, później zrobić jak załaczać ten przedni wałek ii testować na maszynach i ciekawe czy wytrzyma wał np przy kosiarce czołówce lub sieczkarni do kukurazy.. Hmm Trzeba pomyśleć nad Tym :hmmm:

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

25 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2011-11-07 13:51:14)

Odp: Przedni Wom

A jak  by się podpiął pod  hydraulikę forsza  i  zastosował  silnik  hydrauliczny ? Dał by radę taki silnik np.   kosiarce ?
http://www.youtube.com/watch?v=q_y1-eaR … re=related
Tylko  nie wiem jaka tam pompa jest silna ale prasuje  na silniku  hydraulicznym .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

Odp: Przedni Wom

co powiecie o takim zestawie
http://img694.imageshack.us/img694/8851/dokoszenia.jpg

27

Odp: Przedni Wom

gdzie ty te zdjecia wykopałeś  ta kosiarka  zt 313???

28

Odp: Przedni Wom

witajcie odswieze temat kazdy wie jak dziala przekladnia womu w cyklopie z traktora walkiem idzie naped do przekladni i napedza pompe a jak zrobic zeby bylo odwrotnie zeby to pompa napedzala koncowke walka zamiast  pompy co zalozyc i jakie by musialy byc parametry by uzyskac te minimum 520na minute obrotow

Fortschritt zt 423 a razy 2

29

Odp: Przedni Wom

Obroty uzyskasz na każdym silniku  inną kwestią jest to czym to będzie napędzane ,oraz jaką to ma mieć moc ? Najbardziej wiernie ( małe straty mocy) to będzie przekazanie napędu poprzez pompę oraz silnik tłoczkowy . Miałem kiedyś w beczkowozie napęd na dwie pompy  ssące od silnika orbitalnego poprzez przekładnię od rozrzutnika polskiego zwiększającego obroty 7 razy i forsz tym ładnie kręcił jednak na zimnym oleju często potrafiło rozerwać jakąś rurkę hydrauliczną .

30 Ostatnio edytowany przez michu23 (2014-06-22 21:50:31)

Odp: Przedni Wom

zastanawialem sie jak maja te nowe traktory womy napedzane hydraulicznie przeciez to jest tylko odpowiedni ten silnik hydrauliczny czy jak to sie nazywa i odpowiednia przekladnia jechalem niedawno z jedniodniowej wycieczki ale to jeszcze dopiero jechalismy do celu tak ze mi sie nic nie wydawalo i widzialem 323 z dwoma kosiarkami czolowa i z boku zabieral tak gdziez ze 6m na raz no to z kad on mial ten naped z przodu nie bylo gdzie stanac bo wszystko siatka ogrodzone a autokar jechal dalej http://www.ladowacze.jachowicz.net/inde … y-przednie i tu znalazlem taki silnik hydrauliczny ale niemaa ceny ani oferty

Fortschritt zt 423 a razy 2

31

Odp: Przedni Wom

Pytanie to co chcesz napędzać tym wom ? I jaka pompa będzie dawać olej?

32

Odp: Przedni Wom

dajmy nato ze pompa hydrauliczna z 323 ale przerobiona na ta ruska bylo by trzeba miec taki wlasnie odpowiedni silnik hydrauliczny z multiplikatorem albo jakas przekladnie przeszczepiona z czegos ale w jakim stosunku by naprzyklad potrzepic jakas kosiarke dyskowa czy zamiatarke czy cos takiego tak czytam i wnioskuje ze bezposrednio pod silnik hydrauliczny to odpada bo mocy malo by bylo z takiej pompy co jest musiala by byc jednak jakies zmocnienie mometu na kolach dobrze mysle

Fortschritt zt 423 a razy 2

33

Odp: Przedni Wom

Można zastosować jakąś zwolnicę od traktora i już masz mocne przełożenie ,ale przy pompach zębatych to ciężko będzie dobrać stałe obroty w okolicy 540 gdyż uzyskując takie bez obciążenia na pewno będą dużo mniejsze pod obciążeniem . Najlepszy wom to połączenie mechaniczne z przedniego koła wału silnika a jeśli hydrauliczny to tylko pompa i silnik tłoczkowy .

34 Ostatnio edytowany przez michu23 (2014-06-23 10:23:33)

Odp: Przedni Wom

no dobra z walu ciagnikia to tez bysmy musieli dac odpowiednia przekladnie by zgrac tylny wom z przednim od silnika bo bylo by tak ze np ta kosiara z przodu ma 540obr.m a ta z tylu kolo tysiaca no i jakies rozlanczanie tego by musialo byc http://olx.pl/oferta/przedni-tuz-nosnik … b9b0de8ee8 jest bezproblemu czy to by dzialalo

Fortschritt zt 423 a razy 2

35

Odp: Przedni Wom

na zrębie w pobliskim lesie był kiedyś  ursus 1222 w nim przedni WOM wyglądał tak wał przegubowy z koła silnika przechodził pod chłodnicą i napędzał koło pasowe oparte na dwóch łożyskach ono poprzez potrójny pas większe koło pasowe te z kolei kolejnym wałem wyciągarkę linową. Pas był napinany jak w kombajnie (Chyba hydrauliką) i pełnił rolę sprzęgła

i takie rozwiązanie bym polecał niż hydraulikę: pompa, silnik, zbiornik, węże, chłodzenie, olej, filtry to koszt.

36

Odp: Przedni Wom

chyba masz rację. Ciekawe jake "obciążenie" można podpiąć z tej strony wału silnika.....

37

Odp: Przedni Wom

mysle ze dojsc zblizone do tego co z drugiej strony tylko tyle ze tam jest kolo zamachowe cale napiecie bedzie przechodzic przez caly wal korbowy od kola zamachowego ale to juz by musialo byc duze odciazenie no niewiem powiedzcie gdzie mozna kupic troche czasu bo tego ciagle brak na czynosci w gospodarce a gdzie dopiero na takie eksperymenty

Fortschritt zt 423 a razy 2

38

Odp: Przedni Wom

Myślę że z przodu silnika można pobrać znacznie mniejszą moc niż na kole zamachowym, a to z tego względu, że koło jest do wału korbowego przykręcone na kilka śrub, a koło pasowe z przodu mocowane jest na wpust, więc siłą rzeczy jest to połączenie znacznie słabsze.
A dla momentu to bez znaczenia czy będzie musiał przemieszczać się od czy do koła zamachowego - przecież i tak wał "pracuje" na całej długości...

39

Odp: Przedni Wom

Ciężkie koło zamachowe chroni wał przed nagłymi szarpnięciami. Pomijajac sposób mocowania koła pasowego z tej strony jest duzo bardziej podatny na uszkodzenia z powodu nagłego przeciążenia....

40

Odp: Przedni Wom

jakie rozwiązanie? powinniście panowie już sami wiedzieć... Prawidłowym by było zamontować wpierw na przedzie koło zamontować koło zamachowe a potem kombinować z womem i innymi pierdołami. Wszak wiadomo każdemu z nas iż na przedzie konstruktor zamontował pompę od wspomagań, jednak zaiste jest to że takowa pompa nie stawia tak dużych oporów i nie ma tak dużej bezwładności jak to co z drugiej strony wału do silnika się podczepiło. Powiedzmy, że szalony konstruktor garażowy podczepił z przodu taki WOM i zasila z niego kosiarkę czołową. Hipotetycznie dajemy na to że wjeżdżamy z góry na dół w trawę na max obr. i w momencie rozpoczęcia cięcia na kosiarce opór stawiany rośnie do maxa, a z drugiej strony rozpędzone koło zamachowe, bieg wrzucony na skrzyni i kosiarka boczna albo i dwie, to opór stawiany na kosiarce czołowej i bezwładność składowych z drugiej strony silnika wytworzy na tyle potężne siły skrętne że może rozerwać wał na drobne. Koło zamachowe dodatkowo zamontowane na przedzie tylko po części zniweluje siły skrętne,tak więc najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie jednak silnik olejowy, lub napęd wyprowadzony z tyłu silnika.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....