101

Odp: Gruber vs talerzówka

zabezpieczenia zrywalne....

102

Odp: Gruber vs talerzówka

Jak za tą cenę to dobrze wink
No nic nie zastąpi podorywki ale wiadomo że wymaga więcej dokładności a pewnie i czasu. Teraz jak kupiłem obrotówkę to chyba założę 5 skibę do mojego b200 i obędzie się jakoś bez grubera.

103

Odp: Gruber vs talerzówka

dlatego ja myślałem o 9 skibowym podorywkowym do forsza i nie dużo stoją

104

Odp: Gruber vs talerzówka

tylko że do 9 skib to jednak potrzebne w "miare" proste pole wink

105 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2011-07-21 17:15:04)

Odp: Gruber vs talerzówka

Jak ja mam np. jeden kawałek długości koło 40 m to troche nie poręczny by był 9 skibowiec i jak by był jeszcze pół zawieszany  ?  smile Piątka  lub 6 grudziądza np.  i starczy wink

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

106

Odp: Gruber vs talerzówka

Myślę że mówił o takiej wersji 9 skibowego
http://allegro.pl/plug-7-skib-7-skibowy … 94011.html

107

Odp: Gruber vs talerzówka

Dokładnie o czymś takim, tylko raz widziałem 9skibową podorywkę grudziądzką. Zalety:tanie części,ogólnie tani smile ,lekka konstrukcja ale wytrzyma na pewno.No tylko z tym równym polem to fakt trzeba takie mieć ale do mojego323 i na moje pole to byłoby super.

108

Odp: Gruber vs talerzówka

Od zwykłej różni się tym że gleba pocięta jest na mniejsze kawałki ale jakoś nie ciągnie mnie do kupna kolejnego pługa skoro 4 stoi nie używana a skiba leży, trzeba tylko dorobić kawałek ramy..

109

Odp: Gruber vs talerzówka

Sebastian napisał/a:

A ja słyszałem w agrobiznesie jak jakiś  profesor się wypowiadał że najlepsza jest podorywka  niż ta "łatwizna " czyli  talerzówka czy tzw. gruber .
Bo resztki pożniwne  są dobrze przykryte i nie ma wtedy tylu chorób i bakterii chorobotwórczych w glebie a czy to prawda to ja nie wiem :nie_wiem: Jest na sali jakiś ekspert ?

No k...a sami eksperci są na tym forum. Co kraj to obyczaj, a co chałupa itd itp Pamiętaj, że najlepsza jest ta maszyna, którą aktualnie masz i pracujesz.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

110

Odp: Gruber vs talerzówka

Ja się za eksperta nie uważam i nigdy tak nie twierdziłem bo jestem za młody i za głupi smile gdzie  tak pisało ? :uuuu:  Przytoczyłem  tylko słowa jakiegoś tam profesorka . Nie twierdzę że to racja jest bo dowodów nie mam i badań nie prowadzę smile I tylko się spytałem czy to prawda . A sprzęt   prędzej zmieni niż to że nam  nie chce rosnąć na polu ,  jak jest  okazja chodź trochę poprawić warunki na polu   to i tak warto   niż potem kupę  pieniędzy wsadzać w opryski i zatruwać ziemię .  A forum po to jest żeby o tym pogadać ale jak nie można to poco cała ta zabawa ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

111

Odp: Gruber vs talerzówka

biorąc pod uwagę ekonomię zabiegu to uproszczony jest zawsze tańszy i szybszy, wybór należy tylko i wyłącznie do rolnika , jak ktoś ma ze dużo dudków i ludzi do pracy to może sobie robić podorywkę, a jak człowiek pogina w 2 i jeden przez 3 tyg non toper kosi to ciężko o chwilę na zabawę. Z drugiej strony bez pługa do podorywki wykonanie jej zwykłym pługiem rola wygląda jak po gruberze czy talerzówce.... ekspertem nie jestem, to są moje wywody z tego co wiem z własnego choć jeszcze małego doświadczenia.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

112 Ostatnio edytowany przez Pajej (2012-08-19 15:04:41)

Odp: Gruber vs talerzówka

Przymierzam sie do zakupu nowej talerzówki jaka szerokośc i jakiej firmy polecacie. dodam ze ma byc z wałem doprawiającym, bo załoze na nia siewnik poplonów. maszyna ma śmigać z forszajem. myslałem o czyms takim http://otomoto.pl/brona-talerzowa-taler … 40610.html http://www.youtube.com/watch?v=WbMDxKJNIsw

Rolnik z powołania:-)

113

Odp: Gruber vs talerzówka

Pajej jak masz dobre gleby daj sobie spokój z taka za lekka co to jest 760 kg. osobiście kupiłem kiedyś ruska BDT 3,2 m i ona waży około 2 ton a sa problemy na glinach jak robi sie już sucho a MTZ 1025 ma co z nią robić jak nie zapomne wstawię jutro zdjęcie do porównania coś takiego mozna wyrwać za 3-6 tys, jest ciągana na kołach

114

Odp: Gruber vs talerzówka

Papej jak masz V-VI klase to możesz to brać.
Jak masz cokolwiek lepszego to sobie daruj.
Pietia dobrze pisze.

http://allegro.pl/brona-talerzowa-taler … 57909.html trochę za duża ale ostatecznie....

http://allegro.pl/brona-talerzowa-bdt-3 … 20353.html

115

Odp: Gruber vs talerzówka

A jakbyś już brał to na jak najgrubszej ramie. My porwaliśmy kiedyś taką mtz a była na grubszej ramie. Uważaj z tymi rzemieśnikami.

116

Odp: Gruber vs talerzówka

Na podkarpaciu ma byc nabór na modernizacje i pasuje mi cos nowego wziąsc. Ziemie to mam III-IV klasa

Rolnik z powołania:-)

117

Odp: Gruber vs talerzówka

gdzie tyś to słyszał o tym naborze jak oni z pustą sakiewką zostali...?

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

118

Odp: Gruber vs talerzówka

Potwierdzam ja też to słyszałem szkoda że nie jestem z podkarpacia

119

Odp: Gruber vs talerzówka

Podkarpackie  nie wykorzystało limitu i dlatego jest nabór - ale to jest prawda; o ile mi jest wiadomo jest to kwota 200ml zl?

120

Odp: Gruber vs talerzówka

Więc koledzy co polecacie mam 50 tys bede kupowal agregat uprawowo-siewny bierny 3m bez siewnika, talerzówkę, rozsiewacz nawozu, siewnik poplonu, wilgotnościomierz, żmijkę do zboża, a jak kasy zostanie to głebosz. Podrzuccie jakies propozycje bo oferty trzeba zbierać

Rolnik z powołania:-)