Temat: Uszczelka Pod Głowica Mf 255

Znowu mi wydmuchało uszczelkę pod głowicą. ostatnio robiłem ją we wrześniu od tamtej pory ciągnik rozsiał nawozy zaorał może z 0,5 ha no i wywiózł 50 ton zboża na odległość 12 km. czyli g zrobił silnik 2 lata po remoncie kapitalnym o to będzie 3 uszczelka.
Wszystko było zrobione jak sie należy. wydaje mi się że to wina uszczelek. w 323 też tak było dopiero uszczelki od PiotraK załatwiły problem. Rożnica pomiędzy tym co dostałem od Piotra a tym co kupiłem w sklepie była dość znaczna od grubości do materiału..... Więc zaczynam szukanie czegoś lepszego do mf 255 ktoś pomoże?

2

Odp: Uszczelka Pod Głowica Mf 255

Głowica splanowana  ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

3 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2011-03-27 22:34:01)

Odp: Uszczelka Pod Głowica Mf 255

pewnie....
dokręcona jak trzeba

4

Odp: Uszczelka Pod Głowica Mf 255

A wcześniej nie było z tym problemów ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

5

Odp: Uszczelka Pod Głowica Mf 255

Może się silnik przegrzewa?
Zakamieniony silnik, licha pompa wody, zakamieniona chłodnica, wadliwy termostat, zwichrowany kadłub i jeszcze brak takich kryz chyba one są w kadłub lub głowicę wkładane, żeby był równy przepływ płynu chłodzącego przez silnik. MF były ciągnikami nie do zdarcia dopóki nie zaczęto ich robić i naprawiać w Polsce. To jest ciągnik, który nie wybacza w produkcji, a później w naprawach "polskich skrótów". On musi być zrobiony jak angielska królowa nakazała bez kombinacji, wtedy przeżyje wszystkich we wsi nawet sołtysa wink

Co do jakości części do maszyn rolniczych to PRL-owska byleJakość była o niebo lepsza od dzisiejszej jakość, norm ISO9coś tam i GMP (ang. Good Manufacturing Practice - Dobra Praktyka Produkcyjna) bo to bardziej Gówno Macie Panie.

6

Odp: Uszczelka Pod Głowica Mf 255

silnik się nie przegrzewa,  termostatu nie ma,
Nie szukam przyczyny, myślę że to gówniana uszczelka
pytanie gdzie kupić porządną?

7 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2011-03-27 23:43:20)

Odp: Uszczelka Pod Głowica Mf 255

Może w agromie poszukać i kupić   droższą bo jakość często lecz nie zawsze idzie w parze z ceną  :nie_wiem:

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

8

Odp: Uszczelka Pod Głowica Mf 255

a blok planowany byl bo jak nie to na pewno bedzie to ja kpilem za 25zl w agromie i nic sie nie dzieje niedawno sciagalem glowice i zalozylem taka samom i nie wydmuchuje ani nie przepala sie

Fortschritt zt 423 a razy 2

9

Odp: Uszczelka Pod Głowica Mf 255

wychodzi ze głowica, a jak robiłeś remont jak wysoko dałeś tuleje, jak za nisko żadna uszczelka ci nie pomoże w MF ciężko wydmuchać uszczelkę pod głowicą w moim już 7 rok nie zaglądane sciągnij i daj znac

10

Odp: Uszczelka Pod Głowica Mf 255

http://www.granit-parts.com/NS512A/serv … ageCode=PL

prosze masz tutaj uszczelki.
http://www.granit-parts.pl/opencms/GP/web/pl

w tej firmie pracuje moj kuzyn maja bardzo dobre czesci i naprawde tanie. ta firma zaopatruje grene agromy i inne sklepy z czesciami.

11

Odp: Uszczelka Pod Głowica Mf 255

posluchaj czesia bo to ekspert jakich malo mi tez pomogl

Fortschritt zt 423 a razy 2

12

Odp: Uszczelka Pod Głowica Mf 255

kupiłem u Pawłoskiego w Złotowie, 69 zł, made in Spain. Wyglądem niczym się nie różni od tych z ganita . Gość który sprzedawał to  mówi że te miedziane  sie rozpadają  bo za komuny pomiędzy kawałki miedzi wkładali  azbest a teraz ładują tam jakieś gówno które się kruszy i ......
Ta była ładnie zapakowana. na opakowaniu było czarno na białym kto zrobił i jak należy znią postępować czyli od kolejności do  momentu dokręcania.... oby trzymała, wcześniej zakładałem te miedziane.
Co do remontu to zlecałem go i nie znam szczegółów jak znów puści trza będzie się temu dokładniej przyjrzeć

13

Odp: Uszczelka Pod Głowica Mf 255

ja zakładam uszczelki z kompletu uszczelek, gdzie komplet kupuje za niecałe 40 zł

14

Odp: Uszczelka Pod Głowica Mf 255

Mam podobny problem z silnikiem 3P i jestem w 100% przekonany że winna temu jest zbyt nisko osadzona tuleja. W moim przypadku przedmuch pojawia się między 1i2 cylindrem i gołym okiem widać że środkowa tuleja jest poniżej płaszczyzny bloku.

Odp: Uszczelka Pod Głowica Mf 255

Na zbyt nisko osadzone tuleje jest rada. Podobno sa do tych silników specjalne podkładki. Nie mam 3p ale kolega robił to znalazł jakies podkładki i problem znika

16

Odp: Uszczelka Pod Głowica Mf 255

podkładki są do wszystkich silników.

Odp: Uszczelka Pod Głowica Mf 255

A do tego silnika to najlepiej w dobrym warsztacie zakładać tuleje tzw surowe i w bloku dopasowywac bo z gotowymi to później uszczelka albo coś. Mówią że ten silnik wymaga więcej precyzji niż ursusowskie przy naprawie.

18

Odp: Uszczelka Pod Głowica Mf 255

precyzji to on nie potrzebuje aż takiej, najważniejsze są tuleje i tłoki aby były właściwe i tuleje jak mówisz surowe

19

Odp: Uszczelka Pod Głowica Mf 255

Nie wiem czy ktoś w ogóle zrozumie co Ty chcesz powiedzieć? To tak jakbym napisał w wątku o uszczelce że kapcia w białoruśce złapałem..........

20

Odp: Uszczelka Pod Głowica Mf 255

Aby zakończyć niejasności to fachowo w tym silniku robimy tak .Wciskamy tuleje z naddatkami  średnicy i wysokości .  Obrabiamy średnicę tulejii z prawidłowym honowaniem .Planujemy płaszczyznę  z tulejami pod uszczelkę ( NIE STOSUJEMY ŻADNYCH PODKŁADEK POD TULEJE !!!) .Zakładamy tłok bez pierścieni .Dokonujemy pomiaru wystawania tłoka ponad płaszczyznę.Demontaż  . Planowanie tłoków  na  zero.Montaż i amen.Gwarancja dożywotnia .I jeszcze raz AMEN