1

Temat: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Jakie siewnik kukurydzy polecacie- tylko nie nowy ze sklepu wink
jak jest z wysiewem beckerem i jak jest z dmuchawami w hassiach?
na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

2 Ostatnio edytowany przez Scorpion (2011-03-30 20:28:40)

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Tak jak pisałeś Aeromat/Becker (to to samo) są troszkę wrażliwe na kształt nasion. Staram się dobrze ustawić siewnik więc moje siał z odchyłem max 4 nasion od normy, ale przyszły już na usłudze nasiona z rynku, bardziej podłużne i trochę kruszyło i mniej dokładnie siało. Trzeba uważać na zapychanie się dyszy, za nic w świecie nie obracać kołem bez włączonej dmuchawy. Mój był ogołocony z komputera także nic o nim nie powiem. Poza tym jest ok. C330 śmiga jak trzeba, zawraca się na hamulcu w miejscu,siewnik na dól i rura.
Możesz zawsze kupić Gamme i liczba problemów drastycznie spada....:D

3

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Scorpion masz na mysli siewnik do buraków Gama?co trzeba w nim wymienić,co przerobić żeby dało sie nim siać kukurydze?pytam bo pewnie niedługo bedzie taki siwenik we wsi po cenie złomu.

4

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

kolega ma monosema 4 rzędowego pneumatycznego ...  sieje nim dobre 7 lat....   i nic się jeszcze nie stało ...   siewnik posiada dozownik nawozu ... super sprawa  brak  strat w nawozie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

5

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

beckera bym sobie odpuścił niby to samo co aeromat ale dysza do beckera 200zł aeromata 30zł i różnią się wymiarami, tarcza inaczej osadzona po małym przetoczeniu pasuje, najgorsza jest dmuchawa kilka tys zł.
sieje dobrze tylko drobne okrągłe nasiona kuku tak więc polskie odmiany lipa. Jak bardzo chcesz to kup aeromata nie beckera chociaż podcieniowe pomimo wyższej ceny są o wiele lepsze. Szczelny musi być i nad i podciśnieniowy, w nad przy małym ciś wydmuchuje nasiona z tarczy i masz przepusty. Jak byś oglądał aeromata to ciś powinno być 0,7-1 bar (chyba ta jednostka jest na zegarach). I do polskich odmian nawet lepiej powyżej 1

6

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

mam kleine unikorn 2 i na własne potrzeby wystarczający można siać praktycznie na postojowych obrotach więc spalanie wychodzi bardzo małe i w ogóle jest nie wrażliwy na kształt nasion

7

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Ja mam Nodeta z dozownikiem nawozu , sieje całkiem ładnie przepustów nie ma , dla mnie bomba.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

8

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

a co zrobić zeby wałek dociskowy w gama nie gniutł ziarna poza oczywiście wyjęciem go

9

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

kukurydze sieje siewnikiem Nodet 5 rzędowym nie ma przepustów dla mnie ideał;)

10

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

kupiłem siewnik monosem 4 rzędowy seria PNU, kosztował 6400, ma dozownik i mikronawozy, tarcze do słnecznika którego pewnie nigdy nie będę siał. Normalnie za usługę zapłaciłbym 1500 dziś o prawię tą kasę mój siewnik jest tańszy. Pożyczyłem siewnik kumplowi i on też zaoszczędził trochę bajtów.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

11

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Fenol,ile nasion wysiewasz na jeden ha i jaki rozstaw miedzyrzedzi?

12

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

wysiewam 90 tysięcy, rozstaw 75. W tym roku posiałem trochę nasion podróbek od tego słynnego faceta z okolic turka co "reprodukuje" nasiona. Na oko to są to najzwyklejsze nasionka ale do oryginalnej opoki to się nie umywają, zanim wysiałem jeden zbiornik poszły dwa zbiorniki opoki w sąsiednim. zobaczymy jak to będzie wyglądało. Gość sprzedaje te ziarnka za 3,50. Opoka 250 za jednostkę. w tym roku narwę parę kolb i w następnym porównam tą "reprodukcję" z moją reprodukcją. smile Hodowla Roślin Fenolowo wink

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

13

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Fenol no to cię nieźle rżną bo opokę płaciłem po 176zł. za jednostkę .

14

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Fenol zapytałem z ciekawości bo ja mam wysiane jakieś 110-120 tys na ha (zalezy od kształtu pola)w rozstawie 55cm a sporo ludzi u nas wysiewa prawie 150 tys na ha a rozstaw 40cm.

15

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

162 zł za jednostkę Opoki w Chemirolu.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

16 Ostatnio edytowany przez Scorpion (2011-05-21 09:57:36)

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Ja płaciłem prawie 400 zł za jednostkę. Może ty Fenol masz 80 tys w jednostce a ty koseś 50 ? stąd ta różnica w cenie. Ja sieje 90 tyś w rozstawie 75 cm ale znajomy zażyczył sobie 120 tyś bo uznał że 30 % nie wschodzi bo QQ z rynku miał kupioną.
Będę się chyba rozglądał za 6 rzędowym siewnikiem. Jaka firma nie jest najdroższa a trzyma fason ? rozumiem że jakiś podciśnieniowy  ?

17

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Scorpion nie jestes zadowolony ze swojego siewnika?

18

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Scorpiom o ile dobrze pamiętam to opokę na wyłączność ma chemirol i to w opakowaniach po 50tys. tylko cena jest jeszcze zależna od terminu zakupu.

19

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Nie nie. Kupuję kukurydzę Pioneera, gatunek musiał bym sprawdzić na opakowaniu.
marczi80-  co do kukurydzy, to siewnik po prostu jest czuły na kształt nasion. Ale nie stwarza większych problemów, ale np łatwo też zatknąć dyszę, w moim Aeromacie (nadciśnieniowy) dyszka jest nad talerzem nabierającym ziarnka i zdmuchuje ich nadmiar, dociska je do talerza,czasami mu zacznie odbijać i paprze ale zdarzyło się to raz może smile ogólnie nie jest źle. Buraki sieje dobrze.Kusi mnie te 6 rzędów i to że nie musiał bym przekładać sekcji :)ale to tylko przemyślenia. Może za rok czy dwa....
W tym roku kupiłem pług,prasę,opryskiwacz i dogaduje sieczkarnie a jeszcze sporo pomysłów lata po głowie no i budowa domu wisi nade mną... a jak na razie mam tylko suporeksy i parę prętów smile

20 Ostatnio edytowany przez Fenol (2011-05-21 21:54:45)

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

koseś napisał/a:

Fenol no to cię nieźle rżną bo opokę płaciłem po 176zł. za jednostkę .

:wow:  jak Ty to zrobiłeś!? normalnie płakać mi się chce!

marczi80 napisał/a:

Fenol zapytałem z ciekawości bo ja mam wysiane jakieś 110-120 tys na ha (zalezy od kształtu pola)w rozstawie 55cm a sporo ludzi u nas wysiewa prawie 150 tys na ha a rozstaw 40cm.

gęsto siejecie, Opokę kupowałem w grudniu w chemirolu... idę poszukać faktur.


wszystko jasne 250 wychodzi 100tysięcy nasion czyli dwa worki.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]