201

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Nawóz idzie poniżej i z boku. W tym roku na jednej działce poszedł azot siewnikiem  też było dobrze

E 516 na części
Telefon 695 076 269

202

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Ogólnie jest pomysł żeby kiedyś zrobić przystawkę do buraków i rzepaku na strip tilla, bo najlepiej jakby nawóz był pod korzeniem. Szczególnie, że buraki lepiej rosną i mają lepsze korzenie jak mają składnik nisko. A jakie nawozy mikroelementowe, i w jakiej dawce?

203

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

no mikro nie stosuje ino npk w dawce 300kg/ha

E 516 na części
Telefon 695 076 269

204

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

posiewacze do mikrogranulatu to taki hit marketingowy nawet ci co to sprzedaja powieza przy kielichu

205

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

To znaczy w dużej mierze pewnie tak. Jednak w burakach zależy mi żeby jak najszybciej zakryły międzyrzędzia. Ogólnie jakoś w sąsiedniej wsi zamontowali zwykły konny siewnik na siewniku do buraków i coś niem siali. Co siali nie wiem, ale widziałem buraki i dużo szybciej na początku rosły i kolor miały lepszy.

206

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

panowie co sądzicie  o siewnikach Accor OPTIMA do kukurydzy

207

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

mój jest ok. jak tani to brać

Leszek   dla kolegów'

208

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

jak mozna regulować  szerokości międzyrzedami czy można ustawiać rózne ? a jak jest z czesciami do niego i ilu konny ciągnik potrzebny do niego ?

209

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

można ustawiać różnie międzyrzędzia. części keverland , koni ile?? stosownie do szerokości ! ja mam 8 z podsiewaczem na przedni TUZ . To i ciagnik stosowny.

Leszek   dla kolegów'

210

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

a co myslisz o tym siewniku  85 koni wystarczy do tego? na co zwrócic uwagę przy kupnie redlice dmuchawę
http://olx.pl/oferta/siewnik-do-kukuryd … 1dcb5bfb25

211

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

spoko  85km da radę , wygląda na zdięciach ok. ale pamietaj że to redlica !!! pola trzeba uprawić o uproszczeniach zapomnij , cena też może być , ale za podobną kasę możesz mnieć talerzowy a to inna bajka.

Leszek   dla kolegów'

212

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

nie kupię  za tą kase talerzowego i u mnie w okolicy to wszyscy tradycyjny siew i chodzi głównie żeby rzędy zmiejszyć do 60 bo wszyscy na kiszonkie tną i kempery mają tez myslałem nad talerzowym ale przeszło 20 trzeba wyłożyć jak bede siał 30ha to max rocnie wiec mało trochę a powiedz mi jeszcze jak jest regulacja gęstości ziaren pewnie przez zębatki ile ich tam  musi być

213 Ostatnio edytowany przez sarast (2016-02-10 21:53:21)

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

na dwóch stronach siewnika w moim to po 6 zębatek. jak masz możliwość sprawdzić turbine to na 540 obrotach wskazówka od ciśnienia to żeby stała choć na 20 ,to na 700 to mam w swoim 50 i żadnej kukurydzy sie nie boją. normalnie trzymam na 30 i jest bardzo ok. a pro po kempera to u nas kiszonki bedą siać siewnikem talerzowym PÖTTINGER każdą redlicą ? zobaczymy co z tego wyjdzie. a komp . ma ???

Leszek   dla kolegów'

214

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

a co myślisz sarast o tym
sprzedajemy.pl/siewnik-kukurydzy-kverneland-accord-optima-6-full-komputer,34323307

215

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

jak nie spawany i dobrze się składa . komp. chodzi to brać  , troche drogo ale , ja mam taką 8 i sobie chwalę.

Leszek   dla kolegów'

216

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

dzwoniłem do gościa i mówi ze redlice napawał i nic więcej 2 lata go ma i szuka talerzowego na kompa może nawet gwarancję  dać  sam juz nie wiem ten pierwszy z wcześniejszego wpisu to bez kompa i na sztywnej ramie wiec odpada znalezłem jeszcze
http://olx.pl/oferta/siewnik-do-kukuryd … b82bd4c725  sam juz nie wiem którego brać

217

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

niestety oba redlicowe  . i nie tanie . u mnie w tej kasie kupisz już talerze jak poszukasz!!!

Leszek   dla kolegów'

218

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

przeglądam ogłoszenia ale w tej kasie nie ma talerzowego  jestem z  woj mazowieckiego ale u nas to nic ciekawego nie znajdziesz to wrzuć mi na poczte  jak coś ciekawego masz na oku za dobre pieniądze

219

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Mam na oku Aeromata 2 SO 57 6-rzędowy bez podsiewacza, z fotokomórką na każdej sekcji, siewnik zadbany, cena 2500zł
I tu moje pytanie, czy posiada ktoś może tarczki do tego siewnika, którymi można siać słonecznik? lub próbował ktoś siać tarczkami od buraków?

220

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Chłopaki potrzebuję pomysłu na przerobienie stalowych kół w siewniku  kukurydzianym kleine na jakieś gumowe . A wszystko to dla tego że między stalowe dostają się kamienie i blokują koło ...........
Fajnie aby pomysł był tani i szybki w realizacji wink