261

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

75 cm rozstaw rzędów , odległość ziarniaków chyba 6 cm , gleba od VI do III klasy , kukurydza na kiszonke.

262

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

jak co 6 cm to ile ty siejesz na hektar 150-200 tysięcy

263

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Ma ktoś siewnik KLEINE Multicorn? Się nad takim zastanawiam na przyszły sezon bo widać mają dobre wyposażenie i cenę. Wczoraj siałem ostatnie pole u siebie i w tym kurzu za bardzo nic nie widać ale w połowie pola dojrzałem że się wałek w siewniku nie kręci bo łańcuszek spadł. No i trzeba nie w ziemi od którego momentu nie sieje 😤. Jak by była jakaś kontrola wysiewu to od razu było by wiadomo co i jak

E 516 na części
Telefon 695 076 269

264

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Z tego co pamiętam chyba Koseś użytkuje takiego.

265

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Laszek napisał/a:

Jak by była jakaś kontrola wysiewu to od razu było by wiadomo co i jak

Dorobić kontrolki jak to jedyny powód dla którego chcesz zmienić siewnik. Można np (jak w czeskiej sadzarce i polskich siewnikach) kawałek mimośrodu przyspawać który będzie zamykał obwód masą dla panelu mrugających kontrolek ( jak w gaspardo). W wersji na bogato można założyć dla każdej sekcji czujnik indukcyjny  kolejny dla koła ( a w wersji deluxe jeszcze czujnik opuszczenia siewnika) i Arduino które będzie porównywało liczbę impulsów z koła z tymi z sekcji sygnalizowało awarię  np poprzez "brzęczek" a w połączeniu z czujnikiem dolnego położenia również przepracowany obszar i średnią prędkość.

266

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Koseś z tego co kojarzę to ma mechanicznego unicorna. W swojego beckera nie będę ładować pieniędzy. Swoje już zrobił i zarobił. W tym multicornie podoba mi się że jest jeden duży kocioł na nawóz i zmijka do załadunku. Big baga można na raz machnąć a nie wiaderkami najpierd...ć

E 516 na części
Telefon 695 076 269

267

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Użytkuje ktoś lub korzystał z usługi siewu gaspardo "półtalerzowego" czyli takiego w którym talerze zamontowane są przed klasyczną redlicą stopkową?

https://www.maschio.com/assets/Uploads/SP8rw005.JPG

Utrzymuje to głębokość? Da się pracować w zadarnionym lub po uproszczonej uprawie? Jakieś słabe punkty siewnika?

268

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Chopaki, jakie opinie macie na temat róznych siewników ? Najbardziej mnie interesuje Amazonka ED 6 rzędów, coś takiego w normalnej cenie żeby było oczywiście... Monosem i Gaspardo się zna, sam posiadam Ozdokena 4 rzędy ( podróbka gaspardo ) i jestem zadowolony tylko jak jest okazja pójść krok do przodu i może 6 bym poszukał dodatkowo... W swoim zastosuje w tym roku tarczki i większej ilości otworów to będzie można śmiało 9km/h siać i będzie ładnie posiane...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

269

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

O większej liczbie otworów to znaczy ile bo ja siałem gasoardo z małą tarczą 36 otworów prędkością 8-9 km/h i siało normalnie. Nawet u sąsiada który chciał 153tyś roślin na hektar (max dla tego modelu).
I taką prędkością to chyba wszyscy sieją.
Poza monosemem który latał ponad 20km/h ale jak uderzył w kamień to znacznik nie zdążył się złożyć.

270 Ostatnio edytowany przez Karol323 (2021-02-05 00:09:22)

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Rur3k napisał/a:

O większej liczbie otworów to znaczy ile bo ja siałem gasoardo z małą tarczą 36 otworów prędkością 8-9 km/h i siało normalnie. Nawet u sąsiada który chciał 153tyś roślin na hektar (max dla tego modelu).
I taką prędkością to chyba wszyscy sieją.
Poza monosemem który latał ponad 20km/h ale jak uderzył w kamień to znacznik nie zdążył się złożyć.

U mnie od początku było 26 otworów i właśnie chce na 36 przejść, każdy poleca i więc zrobię tak i ja wink U mnie tylko jeden chciał max ale to musiałem wolno jeździć i 115tys nasion wyszło ale to już hardkor tyle wysiewać, zazwyczaj 85/93tys leci

Co do prędkości to te max 10, pole musi być naprawdę równe a monosem nie przystosowany do takich prędkości że 20, vaderstatem można ale tym wink

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

271 Ostatnio edytowany przez Rur3k (2021-02-05 02:24:57)

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Ten monosemem który siał po 20 musiał być przystosowany bo to nie jednorazowy wyskok a sieli tak cały czas. Z rana przyjechali obsiać 15ha u sąsiada o wpół do drugiej byli już u mnie. Operator chwalił się maksymalną osiągniętą prędkością 24km/h a ja tylko spojrzałem na swoje ursusy które tyle wyciągają maksymalnie. Moje pola siał na nawigacji bo przez kamień urwał znacznik a był to już ostatni.

Tak dużo nasion nie jedna osoba chce siać. Mam już zamówienie na wysiew 8ha ale obsadę muszę zrobić 120 bo tak sobie wymyślił. Inni nie zawsze mogą tyle ustawić. Za każdym razem jak mnie widzi pyta się czy przyjadę.  Nie wiem czy jednak pojadę bo moje gasoardo jest na sztywnej ramię i  z 4.5m szerokości trochę ciężko jeżdzić.

272

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

I to było dobrze posiane? U mnie nie daleko gościu siał kuhnem po 15km/h to ziarna 1/3 była na wierzchu... Jak dla mnie to nie są zawody, musi być dobrze posiane

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

273

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Właśnie że bardzo precyzyjny siew. U mnie siał na 6klasie z niewielkim udziałem 5ej to nie było problemu z zagłebianiem się talerzy i głębokość trzymał. Nie przyjrzałem się dokładnie sekcji ale chyba miał zamontowany taki system w którym między talerzami jest koło które odpowiada za prowadzenie i dogniatanie nasion w bruździe a dopiero potem są zasypywane ziemią. W monosemach mają takie rozwiązanie. Nawóz był transportowany pneumatycznie na każdej sekcji nie jak w Gasoardo tylko na zewnątrz i tylko w opcji.

274

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

No to jest bardzo ciekawe w takim razie :hmmm: muszę poczytać i poszukać smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

275

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

A w jakim celu sieją kukurydzę w takich ilościach  znaczy ponad 100tys ?? na ha   większa gęstość roślin i większa  walka o  pokarm  co  przekłada się na mniejszy plon czy mi się wydaje ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

276

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Masy robi znacznie więcej. Można nawet dwukrotnie zwiększyć w zależności od odmiany. Do takich siewów używają też często nasion z własnej hodowli a więc o gorszej sile kiełkowania. Kolby jest znacznie mniej i trzeba uzupełniać zbożami. Ale zwykle to dla nich nie jest problem bo starają się uzyskać jak najwięcej masy bo krów 30 do tego coś jałówek na remont stada a hektarów z 15.

277 Ostatnio edytowany przez Laszek (2021-02-08 14:36:49)

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

I łodyga jak palec. Wydaje się że jest gęsto a z rury leci mało co. Jeden większy wiatr i uprawa leży albo mocna ulewa. W ubiegłym roku u brata zasiałem na kiszonke i przez mój błąd i nieuwagę wyszło 69 albo 72tys. Nie pamiętam dokładnie. Chodzi o to że jeszcze takiego plonu nie było. Kuzyn jak kosił to mówił że jaguar spalił 84 litry na ha
Karol co do ED to u nas we wiosce mieli kiedyś kilka sztuk u Henia ED602 na 8 rzędów. Fajne siewniki ale swoje ważyły. Case i masseye 170 koni z nimi latały i miały co robić. A Ty pod jaki traktor byś chciał go podczepić?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

278

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Nie chce 8 rzędów bo to nie na takie pola, u nas 8 rzędami 200km fendt pierdzi,  Chce 6 rzędów jakiegoś ED452, jak narazie Ursus 1614, do 2.5t masy na tyle spokojnie się pracuje... Ale będzie inny kuń na następny rok

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

279

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

No jak dla 452 to 1614 spokojnie będzie szła

E 516 na części
Telefon 695 076 269

280 Ostatnio edytowany przez Karol323 (2021-05-01 17:36:56)

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Panowie ktoś posiada siewnik Becker z dużą skrzynia nawozu? Chciałbym zobaczyć jak wygląda dozownik nawozu, jak jest skonstruowane, zdjęcia jak ktoś będzie miał to wysłać na 515 754 305 MMS smile

Chociaż nie tylko Becker ale i inne siewniki też byłbym chętny to zobaczyć wink

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)