41

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Khun raczej lipy  nie odwala  o ile to jest khun smile

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

42

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

ten siewnik to kuhn obok w rsp taki mają

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

43 Ostatnio edytowany przez Scorpion (2012-01-10 23:32:43)

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Wiesz coś więcej ?
Fenol może jutro zadzwonię do Ciebie jak byś coś się dowiedział wink

44

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Scorpion mam taki siewnik tylko 4 rzędowy , sieje bardzo dokładnie działa na podciśnienie (przysysa ziarno do tarczy ) , tylko gość palnął z tym podsiewaczem to jest podsiewacz mikrogranulatu , a podsiewacz nawozu ten siewnik nie ma . U mnie jest ten co na zdjęciu i dwa po bokach do nawozu , ogólnie to marka godna polecenia.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

45

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

A czym podnosisz te 4 rzędy ? z tymi 6 był by pewnie problem się przemieszczać a zasypany podnieść to nie wiem czy mój Torpedo dał by radę chociaż agregat Forsza podniósł.i czy mieścił by się w redliny roll

46

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Jak go kupiłem to pierwszy sezon 355 dawała radę z pełnymi zbiornikami nawozu i nasion , trochę ją tarmosiło ale w polu szła jak burza , teraz sieję zetorem 80 .

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

47

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

http://otomoto.pl/siewnik-do-kukurydzy- … 61896.html
Paweł taki masz ?

48

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

http://otomoto.pl/siewnik-do-kukurydzy- … 21985.html taki mam tylko z tym dozownikiem do mikrogranulatu , jak będziesz szukał na allegro to wpisz nodet.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

49

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

ten siewnik jest bardzo ładny, za mądre pieniądze i ma podsiewacz. Za parę lat siewniki bez podsiewacza będą niesprzedawalne. W głębi i na innych zdjęciach jest siewnik monosem z aplikatorem mikronawozu, właśnie taki mam, wieżyczka troszku inna, skrzynki na mikronawóz z palstyku oraz osadzone na ramie zbiorniki na nawóz.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

50

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Fenol masz rację siewnik bez podsiewacza to lipa , zwłaszcza przy ciągle drożejących nawozach.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

51

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Fenol jak Ty go wyrwałeś ? yikes cholery można dostać z tymi siewnikami. Był monosem za 7,5, podsiewacz,mikrogranulat, skrzynki jeszcze metal ale już na kwadratowej ramie.Oczywiście dojechałem 10 minut po dobiciu targu .. Dzisiaj patrze, siewnik za 12 tyś rano wstawiony, to co wyżej tylko na plastikowych skrzynkach całkiem niedaleko,wyglądał super. Dzwonie-sprzedany .. Co za zasrane zagłębie hodowców.

52

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Scorpion a może to

http://www.autogielda.pl/maszyny_rolnic … 2J999.html

53

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

300 km lekko w jedną strone. Poza tym mechaniczny .. Ale dzięki zadzwonie ;D

54

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Mam kleine mechanicznego i nie powiem o nim złego słowa ,sieje bardzo dokładnie i nie uszkadza nasion niezależnie od ich kształtu ,tylko nie powinno się przekraczać 10km/h podczas siewu .

55

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Pionier zaleca 7km/h czy jakoś tak.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

56

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Nodetem sieje 2 i 2 , 60 na 3 i rozmieszczenie nasion jest bardzo dobre.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

57 Ostatnio edytowany przez Scorpion (2012-02-25 10:32:23)

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

No to nabyłem Monosem PNU- plastik skrzynki na nasiona i mikroelementy, skrzynki nawozowe metal ale mało używane i w dobrym stanie bo w środku wcale nie pordzewiało . Mam do niego jakąś tak książkę ale nie po polskiemu big_smile
Fenol, wyjaw mi teraz na jakich przełożeniach można wysiać 80-120 tys ziaren ? I czy siejesz nawóz czy też mikro jeśli tak to tak samo na jakim przełożeniu i ile Ci wysiewa ? Chociaż o mikro założę wątek.

58

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

http://otomoto.pl/becker-6-t-aeromat-6- … 60518.html
Chcemy posiać trochę kukurydzy i oglądamy się za siewnikiem i nie jestem zbytnio oblukany z kukurydza i nie wiem czy ten siewnik jeszcze by dał rade pociągnąć. Czy lepiej trochę dołożyć i kupić coś lepszego?

59

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

nie polecam beckera części bardzo drogie a od aeromata nie wszystko pasuje jak chcesz nadciśnieniowy to lepiej aeromat tańsze naprawy. Jakość siewu nie specjalna i jest wrażliwy na kształt nasion. Jak chcesz coś dobrego to tylko podciśnieniowy albo mechaniczny na mniejszy areał.

60

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

a mógłbyś dać parę ofert z allegro za którego można dać forse?