61

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Monosem, nowsze mają już plastikowe skrzynki. Gaspardo, też jest dobrą firmą. A z mechanicznych to bezapelacyjnie warto dać za kleina . Schodzą handlarzom bardzo szybko

62

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Mam kleina maxi corn  , precyzja bardzo dobra i nie uszkadza żadnego typu nasion ale trzeba nie szaleć na polu z prędkością .

63

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

ja sie wkurzyłem i kupiłem nodet pneumatic 2 podciśnieniowy 4 rzedowy z podsiewaczem do nawozu za 3200 z transportem do domu

64

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

A ja patrzę i powiem że ideału nie ma nigdzie. W okolicy są nowe i stare Gaspardo, Monosem, i na polu po wschodach widzę że są przepusty,podwójnie nasiona. Bywa

65

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

jak chcecie idealny siewnik to tylko nowy . A z tych dostępnych   w sprzedaży   nic idealnego się nie znajdzie..  moim zdaniem jak jest podsiewacz to już jest wiele ...   do tego pneumatyczny to by było cudownie .. a jak przepuści pare ziarek czy  tam posieje  trochę więcej . no trudno wkońcu to nie jest nowe ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

66

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

A jak napisałem wyżej nowe robią to samo

67

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Joker będziesz zadowolony mam taki i sieje bardzo ładnie , jakby co to części do tych siewników są w Gostyniu  tel.65-575-16-05.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

68

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

pawelg a jakiej marki  to siewnik bo zastanawiam się nad kupnem

69

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Nodet .

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

70

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

ja mam beckera 6 rzędów z podsiewaczem nawozu, jakieś przepusty na pewno tam robi ale wiadomo to nie nowy sprzęt, to co w nim mi się podoba to że jest składany hydraulicznie do transportu. Fakt że jak jest cały nasypany to i 1025 go czuje. Ale ja tam jestem z niego zadowolony. Co do sprzęgania siewnika z agregatem to w ten sposób sieje mój kumpel. Fendt 926 + agregat Farmet K600 a którym zamontowali z tyłu przy tuzie silnik hydrauliczny do napędu dmuchawy no i siewnik Aeromat 8 rzędów. pole po tym zestawie wygląda naprawdę idealnie. podobno te siewniki nie powinny siać szybciej niż 8km/h a oni sieją tym zestawem około 14km/h i nie widać różnicy w jakości siewu a przynajmniej agregat przy takiej prędkości spełnia super swoją rolę

E 516 na części
Telefon 695 076 269

71

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

amazone edx 6000 super siewnik 1200 kg nawozu system talerzowy sr.predkosc to 15 km mozna siac nawet na ubiegloroczne rzysko 8 rzedow skladany na pol waga pustego 4500 traktor do niego fendt 936 vario

72

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

u mnie we wiosce na firmie sieją właśnie takimi amazone ED to traktory 170 km latają z nimi i też 8 rzędów + nawóz

E 516 na części
Telefon 695 076 269

73

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

ja mam amazonke 6 rzędowa zasyp ponad tone i nienazekam sialem tez w tym roku rzepak nim zobaczymy jak to bedzie wygladalo puki co jest ok.

74

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

a nie macie może namiarów na jakiesz cześci z 2 reki bo potrzebuje do nodeta łańcuch  18 mm miedzy wałkami przerwa i grubość wałka 7 mm długość 9 mm nowy cieżko a dobrać nie moge bojakoś nie wymiarowy a mi brakuje jednego bo ciągnąć powinien na 2

75

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

W Gostyniu nie mają ? W tamtym roku znajomy u nich kupował.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

76

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

w Szubinie jest firma co dorabia każdy typ
http://www.komes-ltd.pl/

E 516 na części
Telefon 695 076 269

77

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Może cosz Monosema sie dopasuje mam całego na części...

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726

78

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

a masz taki łańcuch z 2 metry

79

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Mam siewnik do kukurydzy Becker Aeromat i mam problem . Jedna sekcja wysiewa mniej nasion od pozostałych . Jaka to może byc przyczyna i jak cos z tym zrobic zeby bylo dobrze ??

80

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Na siewnikach do kukurydzy się nie znam, w amazonkach do zboża jest tak że gdy zaczynają przepuszczać łożyska w skrzyni a są to łożyska kierunkowe wtedy oszukuje, to tak jak stary rower po mocniejszym naciśnięciu na pedały przepuści.