81

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Andrzej masz na bank uszkodzoną dyszę w sekcji. Pewnie wyłupała się końcówka dyszy przez co daje większy wiatr i wydmuchuje wszystkie ziarno, też to miałem i wymieniłem dyszę i wszystko gra. Koszt dyszy z przesyłką 300zł!

E 516 na części
Telefon 695 076 269

82

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

panowie czy ktoś posiada lub miał styczność z siewnikiem jak na filmie http://www.youtube.com/watch?v=8-KW-rpkYxs

83

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Panowie czy ktoś miał doczynienia z takim siewnikiem?http://tablica.pl/oferta/monosem-siewnik-do-kukurydzy-ID4tAsJ.html#a6e69ed116 dodam tylko że śiał by około 10ha rocznie i chodził by z C-330,czy warto się w to pchać?

84

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Popraw link bo nie działa.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

85

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

marczi80 napisał/a:

Panowie czy ktoś miał doczynienia z takim siewnikiem? http://tablica.pl/oferta/monosem-siewni … a6e69ed116 dodam tylko że śiał by około 10ha rocznie i chodził by z C-330,czy warto się w to pchać?

86

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

mam taki siewnik tylko z podsiewaczem do nawozu i mikrogranulatu i sieję nim u siebie 15ha i trochę usług, ale ciągnik podczepiam fortschritta 323 i przekaźnik na 1000 obrotów i popylam po polu. Ogólnie dobre siewniki ja nie narzekam na mój.

87

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Ja też mam z mikro (nie używam,stworzyłem o tym wątek gdzieś więc jeśli coś wiesz to daj znać Łukasz wink ) i podsiewaczem nawozu. c355 dawało rade chociaż z pełnymi skrzynkami nawozu i nasion to ryj w górze i jak piasek to grzebała więc dla świętego spokoju zapiąłem 80km i lata. Jak wiesz przesiadłem się z aeromata gdzie dokładność pozostawia wiele do rzeczenia a w monosemie jest już dużo lepiej chociaż też 2 złapie albo przepuści.
http://www.youtube.com/watch?v=IKrFIFNb0QU

88

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

A słyszał ktoś o siewniku do kukurydzy SFFOGIA mam coś takiego na oku stoi u Szkopa w całkiem fajnym stanie, z lat pewnie początku 90' to jest Włoski siewnik. Widziałem kiedyś na allegro że robią teraz też nowe takie siewniki.
Ciekawe co to warte...w budowie podobne do nowego Gaspardo....

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726

89

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

na wałki kardana? jak tak to może być to ciekawa zabawka, u mnie w monosemie zakonserwowane łańcuszki pod wiatą i tak zamieniają się w rdzawą bryłę przez zimę.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

90

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

U nas gościu ma nowego Gaspardo 6 rzędowego na usługi i każdy by go chciał ale niektórzy czekali nawet 3 tygodnie... Tak więc chodzi taka maszynka po głowie tylko to już fura pieniędzy jeśli mowa o nowym, z drugiej strony co nowe to nowe...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

91

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

http://tablica.pl/oferta/siewnik-do-kuk … 5ac24805df
Jak polecacie te modele??

92

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Mam identycznie takiego samego. Co do opinii że bardzo nierówno sieją to tak nie do końca. Przepusty robi większe jak jest bardzo duży ziarniak. Siejąc odmiany o małym ziarniaku wychodzi całkiem dobrze. Ważne żeby dysze wydmuchujące nie były uszkodzone bo wtedy już nie sieje jak powinien(duże przepusty).

E 516 na części
Telefon 695 076 269

93

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

miałem beckera nigdy więcej!  szukaj podciśnieniowego a jak już chcesz taki to weź aeromata części tańsze dysza aeromat ok 40zł a becker 200zł tarcze po małej przeróbce pasują od aeromata

94

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

A w czym on taki był Ci niedobry?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

95

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

w przepustach smile

96 Ostatnio edytowany przez Fenol (2013-12-31 11:49:32)

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

ja tam nie będę wychwalał monosem bo mój to na dzisiejsze czasy skansen ale dwa ziarnka potrafi zabrać i potrafi robić przepusty, nie ma ideałów.
przemyśl ile płacisz za usługę ile kosztuje siewnik i kiedy będzie u ciebie pracował za darmo i sprawa jasne. U mnie iew jest już czystym zyskiem, przeciętna cena usługi w okolicy to 100-120 nie ważne czy 6 czy 4 rzędy, czy z podsiewaczem czy bez choć są tacy co mocznika nie pozwolą wsypać do skrzynek.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

97

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Widzisz Fenol u mnie w zeszłym roku brali nawet po 160zł od ha z podsiewaczem,bez 120-140zł,a ideałów to jak mówisz nie ma i trzeba się z tym liczyć.

98

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Gościu siał koło mnie nowym Gaspardo to też były przepusty i podwójnie. Ja sieje tylko zagraniczne odmiany o małych ziarniakach to nie narzekam na jakość siewu. U nas od hektara biorą 100 bez względu czy z nawozem czy bez. U mnie po dwóch latach już się spłacił siewnik, u siebie i na usłudze no i siewnik teraz już będzie robił nad kreską smile

E 516 na części
Telefon 695 076 269

99

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Laszek napisał/a:

U nas gościu ma nowego Gaspardo 6 rzędowego na usługi i każdy by go chciał ale niektórzy czekali nawet 3 tygodnie... Tak więc chodzi taka maszynka po głowie tylko to już fura pieniędzy jeśli mowa o nowym, z drugiej strony co nowe to nowe...

Gościu siał koło mnie nowym Gaspardo to też były przepusty i podwójnie

laszek zdecyduj się albo dobry albo nie
wiem że nie ma ideałów u mnie mają amazonkę ed i też przepuści jest również kuhn i dość ciekawie po nim wygląda no ale jak obok zasiejesz beckerem to dopiero widać różnicę. Aeromat czy becker to tania alternatywa coś za coś

100 Ostatnio edytowany przez Laszek (2013-12-31 15:37:57)

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Dobry jest to wiadomo bo nowy, ale jakieś przepusty albo podwójne też się trafią bo nie ma siewnika idealnego. Ale tak jak właśnie mówi ten gościu co kupił nowego Gaspardo na usługi bo najważniejsze jest żeby sprzęt był nowy bo wtedy są klienci i nawet nie patrzą zbytnio na jakość siewu bo siewnik jest nowy i tyle. Ja przy moim nie mam żadnych czujników na sekcjach niestety. Jak by było coś więcej grosza to może bym i zmienił, Monosemy na redlicy talerzowej to też fajne sprzęty. Tak jak napisałeś becker to tania alternatywa, zasiać zasieje, podsiewacz jest, no ale to juz nie jest nowe. Jak był nowy to pewnie też siał dokładniej pomimo tego że jest nadciśnieniowy

E 516 na części
Telefon 695 076 269