101

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

U mnie brali po 160, a w tym roku ponoć 180zl od ha z podsiewaczem. Mam w tym roku do siania ok. 10 ha.

102

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

No jak byś siał dla siebie i na usługę to przy takiej stawce za sianie moment by Ci się spłacił. To chcesz kupić beckera? Jak co to szukaj żeby miał czujniki na sekcjach bo w razie coś się będzie działo to będziesz wiedział

E 516 na części
Telefon 695 076 269

103

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

A Kleine ten byk z podsiewaczem jak z przepustami?


Ten Sfoggia to bardzo podobny do Gaspardo, sekcje na wałkach kardana i też każdą można rozłączyć tak jak w tych nwych Gaspardo, i podsiewacz nawozu ma za...
7 tysi to warto tyle dać? Siewnik jest w pełni sprawny nie zjechany, 6 sekcji...

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726

104

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

ja dałem 6 tysi za 4 rzędy...

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

105

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Panowie posiada ktoś siewnik ACCORD OPTIMA? Jak by udało mi się sprzedać Beckera to może i bym się skusił na tą Optime tym bardziej że klienci już się głoszą. Na około 100 ha już mam zamówienie

E 516 na części
Telefon 695 076 269

106

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Lechu ile cenisz ile rzędów jest podsiewacz innych już nikt nie chce na usłudze podaj foty

107

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

6 rzędów, podsiewacz nawozu jest, hydraulicznie składany. Przeglądałem allegro i ceny są nawet nawet. Myślę na początek wystawie za 12 ale jak klient by był konkretny to na pewno bym się dogadał. taki sam jak ten z linku a zdjęcia jutro postaram się zrobić. Ostatnio gościu co sieje u siebie 30-40 ha to mówił że teraz weźmie nawet mnie ze starszym siewnikiem bo jak ma czekać 2-3 tygodnie na gaspardo to woli żeby były nawet jakieś przepusty ale zasiane w terminie
http://otomoto.pl/becker-aeromat-6-rzed … 49429.html

E 516 na części
Telefon 695 076 269

108

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Lechu wytłumacz mi, dla czego powstają przepusty coś z siewnikiem jestem zielony w tej materii myślałem nad własnym, ale 12 koła to trochę za duża  jak dla mnie na 15 h siewnej kukurydzy może coś mniejszego a tak ogólnie, jakie firmy są w miarę dobre mało upierdliwe siewniki, co polecacie.

109 Ostatnio edytowany przez pawelg (2014-01-16 22:22:18)

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Ja mam Nodeta już 5 lat sporo sieję i nie narzekam , całkiem dokładny podciśnieniowy . Moim zdaniem godny polecenia. Taki mam  http://tablica.pl/oferta/siewnik-do-kuk … dc3bf37cf8  .

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

110

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Chyba wszystkie siewniki przepuszczaja nawet te najnowsze, na te 80-100tys ziaren ma prawo jakis procent przepuścić, te siewniki sieją puntkowo , coś tam sie przydka czy nie równo zassa ziarno i jest przepust , a nierowne wschody wynikają też ze nie każde ziarno przecież zejdzie.

mdw

111

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Panowie nie oszukujmy sie największą rolę gra prędkość siewu , a wiadomo każdy goni aby szybciej , jakby siać 6-7 km na godzinę to będzie mniej przepustów niż siew z prędkością 10-12 na godz.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

112

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Kuzyn mi sieje takim http://www.korbanek.pl/spolka/ws/pl/sie … plus4.html             Dał coś 120 brutto, 3 lata temu, już go odrobil praktycznie , a sieje nim średni 12 na godzine , przepusty w granicach 2 do 5%

mdw

113

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

No ja teraz właśnie przymierzam się do Optimy, mam Accorda do zboża i jestem bardzo zadowolony i innego nie chce no i pewnie do kukurydzy myślę że również jest udany. Na Beckera wszyscy narzekają że bardzo niedokładny ale jak sieje odmiany o małych ziarniakach to nie jest źle. Szkoda tylko że w swoim mam 4 zbiorniki na nawóz i załadunek uciążliwy tym bardziej jak się chce większą ilość robić na usługi i w swoim akurat nie mam żadnej kontroli wysiewu fotokomórką. Kuzyn ma takiego i muszę z nim pogadać jak z jego jakością jeśli bym nie kupił Optimy. Te nowsze Beckery przynajmniej są dobrze wyposażone, np jak ten
http://tablica.pl/oferta/siewnik-do-kuk … ac794d5a29

E 516 na części
Telefon 695 076 269

114

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Panowie co myślicie może być  zastanawiam sie nad nim trochę drogawy ale wygląda dobrze musze podjechać zobaczyć. W każdym razie jeszcze jest sciągnięty z Francji.

http://otomoto.pl/siewnik-do-kukurydzy- … 88863.html

115

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Mam identyczny , ogólnie dobry siewnik mam go już chba 7 lat , faktycznie trochę drogi , kolega w tamtym roku kupił taki sam za 6200.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

116

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

mnie się ten marzy tylko pierw musiałbym sprzedać beckera
http://tablica.pl/oferta/kverneland-acc … 2acdac4ab3

E 516 na części
Telefon 695 076 269

117

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Lechu ale to sprzęt na usługi kiedy mi się zwróci jak sieję 15-17 kukurydzy

118

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

No ja, Ty pracujesz zawodowo więc nie masz czasu robić usługi a u mnie właśnie na to jest popyt. No i teraz u siebie będzie 40 ha kuku

E 516 na części
Telefon 695 076 269

119

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

U mnie jest tyle siewników,kombajnów, pras etc. etc. że nawet jak by człowiek chciał to nie zarobi..

120

Odp: siewnik do kukurydzy, wady i zalety

Skorpion a ja w zeszłym roku czekałem 10 dni za siewnikiem i to jest w...ce że ktoś cię zwodzi u nas jest jak na lekarstwo siewników są firmy ale u nich ciężko z terminami