321

Odp: Jaka jutro pogoda?

Spokojnie, jeszcze będę 12 ha pszenicy siał, a sąsiad 56, będzie.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

322

Odp: Jaka jutro pogoda?

Po mojej orce idzie 8 ha pszenicy wiec musi być jeszcze ok😊

323

Odp: Jaka jutro pogoda?

pada pada pada już bym siarczyste mrozy wolał

Nie ma to jak FORTSCHRITT

324

Odp: Jaka jutro pogoda?

Późno? No jak będzie 11 listopad  to będę mówił że późno, ale nie za późno. Nie mam tego dużo gdyby nie pola w kształcie trójkątów, rogali z przepukliną i to z gliną to by to obrobił w dzień i mógł się brac za inne ważne rzeczy...

325

Odp: Jaka jutro pogoda?

Ja jeszcze nie zacząłem orac na zimę a wszyscy dookoła już mają pozaczynane.... Wyrobie się i ja pomału wink

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

326

Odp: Jaka jutro pogoda?

Ja też nic nie zaorane, dodatkowo jeszcze z 10-15 przyczep obornika mam do zwiezienia a nie ma jak go odebrać bo u bambra takie bagno hmm

327

Odp: Jaka jutro pogoda?

spokojnie orki to i w grudniu zrobisz ja chce na chwasty oziminy zrobic

328

Odp: Jaka jutro pogoda?

Oziminy na wiosnę opryskasz.... siać oziminy wiosną nie bardzo...

329

Odp: Jaka jutro pogoda?

Na szczęście żadnych ozimin nie siejemy bo tym roku za dużo strat, tylko orki. Na wiosnę 50ha do siania będzie big_smile

330

Odp: Jaka jutro pogoda?

Wyjechałem z plugiem w sobotę na piachy,bez blokady nie podchodz  ... reszta mocniejsze ziemie max od wtorku jak nie doleje !

331

Odp: Jaka jutro pogoda?

w piątek pojechałem koparką kilka kamiuszków z dość dużej górki wywieźć i niestety babranina w błocie. w sobote układaliśmy jeden przepust to ta sama sytuacja, ale dało się zrobić. jedyne co to koparka do umycia.
ale nie ma co się dziwić. od końca września ma wpadane około 130l

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

332

Odp: Jaka jutro pogoda?

Pogoda nadrabia. W nadchodzący tygodniu może się coś uda zasiać. Oby zdrowie dopisało bo od trzech dni mnie korzonki trzymają...

333

Odp: Jaka jutro pogoda?

bamreras napisał/a:

w piątek pojechałem koparką kilka kamiuszków z dość dużej górki wywieźć i niestety babranina w błocie. w sobote układaliśmy jeden przepust to ta sama sytuacja, ale dało się zrobić. jedyne co to koparka do umycia.
ale nie ma co się dziwić. od końca września ma wpadane około 130l

u mnie tez w październiku spadło ponad 130l ale ziemia ładnie wpija

Rolnik z powołania:-)

334

Odp: Jaka jutro pogoda?

Ja mam mozaike, a to co zostało na zime do zrobienoa to większość glina. Ppdwórko u mnie jak popada to te 5cm z góry zawsze mazidło.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

335

Odp: Jaka jutro pogoda?

Panowie jak przewidujecie pogodę na listopad? Mam dziwne wrażenie że będzie padać padać aż ściśnie i już ciepła nie ujrzy w tym roku...... Już miesiąc leje i nie daje nic zrobić...

336

Odp: Jaka jutro pogoda?

deszcz grad śnieg grad śnieg deszcz i tak na zmiane masakra

Nie ma to jak FORTSCHRITT

337

Odp: Jaka jutro pogoda?

To Pewnie jutro z rana będe miał prezent od Ciebie ( taką pogodę )  wink

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

338

Odp: Jaka jutro pogoda?

możliwe bo szło na wschód tak od mojej strony

Nie ma to jak FORTSCHRITT

339

Odp: Jaka jutro pogoda?

Dziad moroz zawitał? -5*

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

340

Odp: Jaka jutro pogoda?

Śnieg u mnie a buraki w połowie dopiero zrobione,, Na polu się tonie woda napływa miejscami w koleiny i traktor ma problem pustą przyczepę wyciągnąć. Na do datek wczoraj porwałem zbieracz korzenia i dziś będę prostował. Mogłoby z tydzień wytrzymać, bo od 2października pada praktycznie cały czas....