1,141

Odp: Jaka jutro pogoda?

U mnie rano biało zaczołem orki twardo jak na betonie

1,142

Odp: Jaka jutro pogoda?

idzie mróz

Nie ma to jak FORTSCHRITT

1,143

Odp: Jaka jutro pogoda?

Jest 2:43 i -7  za oknem, termometr przy ścianie.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

1,144

Odp: Jaka jutro pogoda?

Przeszła burza , 8 l dolało i teraz już spokojnie pada. Mimo wydanego 2 stopnia ostrzeżeń mnie dziś oszczędziło. A jak u was chłopaki?

1,145

Odp: Jaka jutro pogoda?

Pomiędzy 18.30 a 19-tą wyglądało że będzie nieciekawie, obeszło się na paru kulkach gradu i 3 l deszczu. 3 km od zięcia przeszła nawałnica z gradem na łamanych drzew, uszkodzone budynki, rzepaki wymłócone, zboża położone, kukurydze pocięte.

1,146

Odp: Jaka jutro pogoda?

mnie też omija jak na razie, ale dzisiaj 30 stopni w cieniu

mdw

1,147

Odp: Jaka jutro pogoda?

Zacząłem orać pod rzepaki - kurzy się niesamowicie. Na wierzch wyciągam suchą ziemię. Ale to jeszcze nic - kilka dni temu pobierali u mnie próbki gleby do badania. Wyciągali ziemię z głębokości ok 50-60 cm - ziemia była sucha.... Bardzo mało wilgoci....

1,148

Odp: Jaka jutro pogoda?

Też myślałem że suchą ziemię będę wywalał, a wilgoć mam więcej niż na głębokość orki. Była to orka na próbę pod poplon. Pod rzepak jeszcze nie, szkoda mi tej wilgoci którą ładnie zakonserwowałem.

1,149

Odp: Jaka jutro pogoda?

U nas żniwa mają się ku końcowi pogoda bardzo ładna gorąc niesamowity coraz to gdzieś czarny dym, to las to, zboże no i niestety kombajny zbożowe  a gdzie tu oranie

1,150

Odp: Jaka jutro pogoda?

jestem po pierwszym skrobaniu szyb w samochodzie brrrrrr

gg 5118068

1,151

Odp: Jaka jutro pogoda?

+5

1,152

Odp: Jaka jutro pogoda?

u mnie tez bylo

mdw

1,153

Odp: Jaka jutro pogoda?

+6,5 o godzinie 6:30

1,154

Odp: Jaka jutro pogoda?

W zeszłym rokiem śpieszyłem się z nawozami, bo bałem się suszy. W tym roku nie spieszyłem się i wyszło wraz źle. Zima wróciła i nie zamierza puścić, zastanawiam się czy jakiś pożytek będzie z tej saletry co posypałem.

1,155

Odp: Jaka jutro pogoda?

Nie zamierza puścić? Pod koniec tygodnia prognozują po ok +15...

Kompletny noob w temacie Fortschitt

1,156

Odp: Jaka jutro pogoda?

Długo terminowa pogoda wczoraj prognozowała do 12kwietnia takie warunki. Dziś w nocy -4 i śniegu z 5cm napadało.

1,157

Odp: Jaka jutro pogoda?

U mnie z rana był delikatny szron , teraz +2

1,158

Odp: Jaka jutro pogoda?

Też macie 4 stopnie na plusie (o 15 ³⁰), deszcz ze śniegiem i wiatr?



Ludzie posieli już kukurydzę a dziś mierzyłem temp. gleby i wyszło tylko 7,6 ⁰C a najbliższe  3 dni dużo  ciepłej ma nie być.

1,159

Odp: Jaka jutro pogoda?

Kukurydzę posieli yikes Zięć dziś buraki zasiał.

1,160

Odp: Jaka jutro pogoda?

Jeden już od tygodnia sieje i chyba już  połowę machnął (skromny gospodarz ledwie 600 ha i wszystko jak widzę jadą na  jeden siewnik 6 rzedowy).  Rok temu też siał szybciej niż  ja (a miałem o tej porze już zasiane - chyba 18.04) i jakoś nie widziałem by mu mocno te wczesne siewy odchorowała.

Planowałem siać swoją w środę ale chyba na przyszłą sobotę odłożę. I na wszelki wypadek wpiszę w plan ołówkiem gdyby trzeba było kolejny raz przesunąć wink